Sikereink - Animáció

Akbank Short Film Festival 2020 - Horesnyi Máté Animáció alapszakon készített diplomafilmje, a Jacques ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben? is szerepel a versenyprogramban.

Anifilm 2020 - A Legjobb Diákfilm díjáért 40 animáció indul, közöttük Horesnyi Máté diplomafilmje, a Jacques ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben? című alkotás.

Athens Animfest 2020 Két METU-s diplomafilm is bekerült a programba: Spitzer Fiorella Bardo és Rebák Tamás Szökési sebesség című filmje.

8. Friss HúsAnimáció mesterszakosaink közül Debreczeni Zsuzsanna I have a problems és Rebák Tamás Szökési sebesség című diplomafilmjének szurkolhatunk.

Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép SzemleLegjobb animációs film kategóriában jelölték Animáció mesterszakon készített diplomafilmjével, a Szökési sebességgel Rebák Tamást. A Metropolitan blokkban pedig animációs diplomafilmjeinkből láthatnak válogatást: Nemes Regina, Staubinger Gréta, Spitzer Fiorella, Siegler Áron, Gál Adrienn, Bakos Fanni, Parti Zsófia és Gyarmati Lejla került a vetítési sorba.

Monstra Lisbon Animation Festival 2020a Clube Royale-ben vetítésre kerülnek Animáció alap- és mesterszakosaink alkotásai is, egy válogatás az eddigi legsikeresebb filmjeinkből

Anilogue 2019Az Animadoku III. válogatásban vetítették Hertelendi Amanda Bánom azt című, Animáció alapszakunkon készített diplomamunkáját, az Új magyar animáció blokkban volt látható Horesnyi Máté alapszakos diplomafilmje, a Jacques ámokfutása, az Animált éj keretében pedig Debreczeni Zsuzsanna mesterszakos diplomamunkája, a Vannak problémáim és Animáció mesterszakosunk, Csánki Zsófia Ágyálmok című alkotása.

27. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilmfesztivál - A legjobb diákfilmnek járó Simó Sándor emlékdíjat a Maros Megyei Madisz diákszövetség felajánlásából, a Maros Megyei Tanács támogatásával Horesnyi Máté Jacques ámokfutása, avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben? című filmje nyerte el.

8. Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál - Horesnyi Máté Jacques ámokfutása című diplomafilmje nyerte a legígéretesebb magyar animációs tehetségnek járó elismerést, a George Pal-díjat.

Alexandre Trauner Art/Film Fesztivál 2019 - Animációs hallgatóink idén is készítettek szignálfilmeket a szervezők által kiírt pályázatra, alkotásaik ismét sikert arattak. Az első helyezett Nemes Regina, aki 2019-ben végzett Animáció mesterszakunkon, megosztott harmadik helyezett lett Csépke Bernadett mesterszakos, Osztós Zsófia és Tóth Lili alapszakos hallgatónk. 

Animascope 6 - Hatodik alkalommal rendeztük meg őszi animációs vetítésünket, idén új helyszínen, a Puskin Moziban vártuk a nézőközönséget. A válogatás az Animáció alap- és mesterszakon, valamint az angol nyelvű animációs képzésen végzett hallgatók diploma- és vizsgafilmjeit mutatta be.

Simon Balázs a Young Guns 17 listájánAz Animáció alapszakunkon végzett Simon Balázs animációs rendező szerepelta The One Club legjobb 30 alatti kreatívjait összegyűjtő listáján, a Young Guns 17-en.

Dargay Attila-díj 2019 - 2019-ben a zsűri négy jelöltet javasolt a Dargay Attila-díjra, örömünkre a legjobbnak ítélt alkotók között két METU-s is szerepelt: Orosz Tina, aki Animáció alap- és mesterszakunkon diplomázott, valamint Tóth Lili, aki jelenleg másodéves animációsunk.

25. Szarajevói Filmfesztivál - Oktatónk, Csáki László Kék Pelikán című egészestés animációs dokumentumfilmje Best Pack & Pitch díjat kapott a Szarajevói Filmfesztiválon

Petri György versadaptációk - A Libri és a METU együttműködésének keretében Animáció mesterszakosaink - Muresán Gabriella, Zank Zsófia, Debreczeni Zsuzsanna, Kiss G Melinda, Ács Zsuzsanna, Horesnyi Máté - a Libri Kiadói Csoport kiadványaihoz készítettek könyvtrailereket.

14. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál - A legjobb diákfilm díját Horesnyi Máté kapta a Jaques ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben című diplomafilmjéért.

5. MAGYAR FILMHÉT - A programban Ács Zsuzsanna, Csánki Zsófia, Debreczeni Zsuzsanna, Horesnyi Máté, Kiss G. Melinda, Kiss Nóra, Orosz Tina, Szabó Ildikó, Teleki Viola diplomafilmje került vetítésre és több METU-n végzett alkotó - Simon Balázs, Kovács Eszter, Ottlik Anna - munkája is látható volt.

EUROPEAN FILM FESTIVAL OF LILLE 2019Csánki Zsófia Animáció alapszakos diplomafilmjét, Danse Macabre-t beválogatták a franciaországi Lille városában megrendezett fesztivál programjába.

11. TEHERÁNI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL – Animáció alap- és mesterszakos diákjaink munkáiból álló 30 perces válogatás is szerepelt a filmfesztivál programjában

METU-S ANIMÁCIÓK A SZÉPMŰVÉSZETI MÚZEUMBAN – Az Antik Ünnep esemény kapcsán egyedülálló együttműködésben vehettek részt Animáció mesterszakos hallgatóink: Chilton Flóra, Bajer Fanni, Haász Petra. Ők készítették az ANTIK ÜNNEP esemény beharangozó animációit, amelyek aztán a kiállításokban is megjelennek majd. 

VI. ORSZÁGOS RAJZFILMÜNNEP - Az esemény keretében több helyen is vetítésre került az animációsaink munkáiból álló válogatás.

ALEXANDRE TRAUNER ART/FILM FESZTIVÁL 2018 - Animációs hallgatóink idén is készítettek szignálfilmeket a szervezők által kiírt pályázatra, alkotásaik ismét sikert arattak. Az első helyezett Ács Zsuzsanna, végzett Animáció mesterszakos hallgatónk, második helyezett Straubinger Gréta, Pataki Balázs, Zolcsák Eszter, Animáció mesterszakosok. Harmadik megosztott helyet Wator Ádám, másodéves Animáció alapszakos hallgatónk nyerte el.

ANIMASCOPE 5 - Az Animascope animáció szakjaink hagyományos kora őszi mustrája, ahol a műfaj iránt érdeklődő közönséget színes vetítési programmal várjuk.

METU FILM - KÖRKÉP- Animáció szakunk bemutatkozó kiállítása a Miskolci Galéria Kamara Termében.
A több napos programon az animációs mesterszakos hallgatóink Csáki László vezetésével workshopot is tartottak az animáció iránt érdeklődők számára. Az utolsó napon Kiss Melinda DLA Animáció szakunk vezetőjének előadását láthatta a közönség.

4. MAGYAR FILMHÉT - LEGJOBB ANIMÁCIÓS FILM kategóriában versenyzik a WireLess, Pataki Szandra diplomafilmje

SZARAJEVÓI NEMZETKÖZI FILMFESZTIVÁL 2017 - Barkóczi Noémi Second Hand című animációs diplomamunkája a diákfilmes programban 

CANNES-I FILMFESZTIVÁL - a Short Film Corner Program résztvevője Pataki Szandra WireLess című diplomamunkájával

7. Friss Hús - Két 2018-as animációs diplomafilmünk a versenyprogramban, Ács Zsuzsanna Betti című munkája Animáció mesterszakunkon, míg Horesnyi Máté Jacques ámokfutása című alkotása Animáció alapszakunkon készült.

Letörölt rajzok 3.0 - Csáki László oktatónk Letörölt rajzok | Erased Drawings 3.0 című kiállítása a Kápolna Galériában.

Macskássy Gyula pályázat 2018 - Pataki Szandra, volt hallgatónk, jelenleg oktatónk diplomafilmje után most a Kemény Zsuzsannával közös alkotásának megvalósítására kapott lehetőséget. Az Attitűd főhőse az egyre inkább széthulló életével próbál meg együtt élni úgy, hogy körülötte a tárgyak valóban kettéhasadnak és eltűnnek. Emellett Rebák Tamás - Animáció mesterszakunk végzőse - egy távoli, különös bolygót maga mögött hagyó asztronautáról szóló, Szökési sebesség című alkotásának létrejöttét is támogatja a Médiatanács.

MIFA 2018 - Animációs küldöttségünk Annecy-ban

OMDK 2017 - Czanik Georgina: Emlék, Animáció, II.hely

ART DIPLOMA DÍJ 2016 Rödönyi Csilla (Mozgóképművész MA animációs mozgóképtervező spec.)

PRIMANIMA 2016 Animációs filmjeink versenyben a Nemzetközi elsőfilmes Animációs Fesztiválon, Dell’Edera Dávid: Balkon, Mészáros Borbála, Rádóczy Zsuzsanna: Black OUT 

BALKON Dell’edera Dávid diplomafilmje
ANNECY NEMZETKÖZI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL 2016: zsűri díja
13. JAMESON CINEFEST MISKOLCI NEMZETKÖZI FILMFESZTIVÁL: CineNewWave kategória különdíja
ENCOUNTERS RÖVIDFILMES ÉS ANIMÁCIÓS FESZTIVÁL Cartoon d’Or jelölés díja
GUANAJUATO FILM FESTIVAL hivatalos animációs versenyprogramjában 

HEY DEER! Bárczy Örs diplomafilmje
60. BFI LONDON FILM FESTIVAL
13. ANIMATION BLOCK PARTY fesztivál: legjobb gyerekfilm kategóriájának fődíja
20. UMBRIAI FILMFESZTIVÁL: a legjobb gyermekfilmnek járó díj
GUANAJUATO FILM FESTIVAL Kids in Action válogatásában 

SHARE POINT 11 MADE BY NATURE - Kovács Mihály Gergely Animáció mesterszakosunk interaktív prezentációja 

ARTPLACC - kortárs művészeti kerti parti Tihanyban 

BUBoRÉK - Lépj be velünk egy új világba!, DESIGN A KIRAKATBAN - Less be hozzánk! eseménysor a Design Hét Budapest 2013 keretében

ANIMATEKA - a szlovén animációs filmfesztivál versenyprogramjában Ottlik Anna Teadálután című filmje 

NEMZETKÖZI KÉPZŐMŰVÉSZETI FILMFESZTIVÁL 2012 - Dell’Edera Dávid: Altalena című animációs filmje elnyerte a Perspektíva Filmiskola díját

PRIMANIMA NEMZETKÖZI ELSŐFILMES ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL versenyprogramjában Rödönyi Csilla: NapÉj; Rödönyi Csilla, Gáspár Szilvia: Olvasni jó!; Ottlik Anna: Egymásfél és ART című alkotása 

NEMZETI MÉDIA- ÉS HÍRKÖZLÉSI HATÓSÁG MÉDIATANÁCSÁNAK TÁMOGATÁSA 2016 - Bábanimációs filmet rendezhetett Pataki Szandra és Szabó Ildikó

MACSKÁSSY GYULA PÁLYÁZAT - támogatott Barkóczi Noémi

ANIMÁLJ VELÜNK! - A 2012-es Szolnoki Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztivál versenyprogramjában szerepelt filmek mellett – Kovács Eszter: Fény és árnyék, Ottlik Anna: Teadélután, Simon Balázs: Kötelék, Dell’Edera Dávid: Altalena/Játszótéren – a fesztiválon Animáció szakos hallgatóink kétnapos workshopot tartottak 

A 43. MAGYAR FILMSZEMLE animációs szekciójában Simon Balázs Kötelék című filmje volt a „legkellemesebb meglepetés” a kritika szerint. Ugyanez a film elnyerte a IV. Eszterházy Filmnapok animációs kategóriájának első díját Egerben. E filmen kívül kilenc első éves animációs munka gazdagította a nemzetközi diákfilmszemle programját.

WORLD PRESS PHOTO 2012-2013-2014 Animáció szakos hallgatóink készítették az esemény hivatalos reklámspotját

15. HIROSHIMAI NEMZETKÖZI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL - az Animáció szak hallgatóinak munkái a diákfilm válogatásban: Dell’Edera Dávid: Altalena, Rádóczy Zsuzsi: Szieszta, Simon Balázs: Kötelék, Barna Eszter, Szász Lilla: Végjáték, Ottlik Anna, Hertelendi Amanda: Peron, Mészáros Bori: Design hét promo, Rödönyi Csilla: Graffiti

POSTLINES Rödönyi Csilla meghívásos pályázat keretében nyerte el a munkát egy szuper kis videó játék illusztrálásához.

LIBRI KÖNYVAJÁNLÓK A Mozgóképművész mesterszak animációs mozgóképtervező specializációjának hallgatói az őszi félév folyamán új kiadványokhoz készítettek könyv trailereket a Libri Kiadó számára.

ANIRÁMA - vetítés a Műcsarnokban: Hertelendi Amanda, Mészáros Bori, Rádóczy Zsuzsi, Németh Balázs, Orosz Tina, Pataki Szandra filmjei a műsorban

2. MAGYAR FILMHÉT bemutatkozott az Animációs Műhely 

XVII. SZOLNOKI NEMZETKÖZI KÉPZŐMŰVÉSZETI FILMFESZTIVÁL - I. díj: Bárány Szandra és Nagy Dávid Zoltán, III.díj: megosztva Graur Dóra; Antal Viktória és Gerber Fanni 

8. KOLOZSVÁRI NEMZETKÖZI DIÁKFILM FESZTIVÁL - elsöprő győzelmet arattak animációsaink

IV. Eszterházy Filmnapok - az animációs kategória győztese Simon Balázs Kötelék című filmjével

3DWORLD - Bárczy Örs, Animáció alapszakunk végzős hallgatója öt oldalas publikációs lehetőséget kapott az egyik legtekintélyesebb nemzetközi 3D művészeti magazinban 2014-ben.

SZOLNOKI NEMZETKÖZI KÉPZŐMŰVÉSZETI FILMFESZTIVÁL - Hertelendi Amanda: Bánom azt... című diplomafilmjéért különdíjat kapott; Albrecht Anett: Apa, Kolop Anita: Önportré, Mészáros Bori: Az utolsó jeti, Németh Balázs: Momentum, Ottlik Anna: Art, Kiút című munkája a versenyprogramban, Dell’Edera Dávid, Kovács Eszter, Simon Balázs: Juniper Twig, Tóth BenjáminEnd, Ottlik Anna, Hertelendi Amanda: Peron alkotása a Panoráma programban került vetítésre, valamint hallgatóink tíz szignálfilmet készítettek a szervezők felkérésére, közülük öt filmet televíziós sugárzásra is kijelöltek

RE KLIP - UK MUSIC VIDEO AWARDS - Simon Balázs Nils Frahm zenéjére készült Re című animációs klipje a Best Animation in a Video kategóriában a világ idei hat legjobbja közé került, valamint munkáját meghívták az International Music Video Festivalés a Montreal Music Video Festival programjába.

1. MAGYAR FILMHÉT - a programba került Kolop Anita: Ill Breeding, Ottlik Anna: Kiút, Ottlik Anna, Hertelendi Amanda: Peron, Mészáros Borbála: The Last Yeti című animációs filmje

NEKEM SZÜLŐHAZÁM - A Holokauszt Emlékév alkalmából kiírt szolnoki mozgóképes pályázaton Tóth Kornélia Ómagyar Mária-siralom című animációs diplomafilmje a zsűri elismerő oklevelét kapta

MONSTRA FILMFESZTIVÁL - Ottlik Anna ART című munkája meghívást nyert a programba 

ÁTLÁCCÓ FESZTIVÁL - 2. díjat nyert Ászity Bogi, Mészáros Bori, Rádóczy Zsuzsi

KECSKEMÉTI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL 2013 - A Diákfilm kategória versenyprogramjában Ottlik Anna: Teadélután, Egymásfél; Dell’edera Dávid: Altalena, Rádóczy Zsuzsanna: Szieszta, Simon Balázs: Kötelék és Rödönyi Csilla: Graffiti című munkája 

A Mi Kultúránk: rövidfilmfesztivál - Az animációs kategória díját Animáció mesterszakos hallgatónk, Rebák Tamás nyerte el Szőrén szálán című animációs filmjéért.

The Epic Banana Split Tóth Kornélia harmadéves Animáció szakos hallgatónk spotfilmje a kecskeméti Otthon Mozinak.

7. Kolozsvári Diákfilm Fesztivál (2013) - Animáció szakunkról Simon Balázs, Dell'Edera Dávid, Kolop Anita, Kovács Eszter, Ottlik Anna, Rödönyi Csilla, Albrecht Anett, Tóth Nelli, Barna Eszter, Szász Lilla, Gáspár Szilvia, Hertelendi Amanda, Rádóczy Zsuzsi filmje a programban.