Sikereink - Animáció

4. MAGYAR FILMHÉT - LEGJOBB ANIMÁCIÓS FILM kategóriában versenyzik a WireLess (Pataki Szandra)

ANIMASCOPE Animáció alap- és mesterszakos hallgatóink ismétlődő bemutatkozó estje az Átrium Film-Színházban

SZARAJEVÓI NEMZETKÖZI FILMFESZTIVÁL Barkóczi Noémi Second Hand című animációs diplomamunkája a diákfilmes programban (2017)

CANNES-I FILMFESZTIVÁL Short Film Corner Program résztvevő Pataki Szandra: WireLess

OMDK 2017 Czanik Georgina: Emlék, Animáció, II.hely

ART DIPLOMA DÍJ 2016 Rödönyi Csilla (Mozgóképművész MA animációs mozgóképtervező spec.)

PRIMANIMA 2016 Animációs filmjeink versenyben a Nemzetközi elsőfilmes Animációs Fesztiválon, Dell’Edera Dávid: Balkon, Mészáros Borbála, Rádóczy Zsuzsanna: Black OUT 

BALKON Dell’edera Dávid diplomafilmje
ANNECY NEMZETKÖZI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL 2016: zsűri díja
13. JAMESON CINEFEST MISKOLCI NEMZETKÖZI FILMFESZTIVÁL: CineNewWave kategória különdíja
ENCOUNTERS RÖVIDFILMES ÉS ANIMÁCIÓS FESZTIVÁL Cartoon d’Or jelölés díja
GUANAJUATO FILM FESTIVAL hivatalos animációs versenyprogramjában 

HEY DEER! Bárczy Örsdiplomafilmje
60. BFI LONDON FILM FESTIVAL
13. ANIMATION BLOCK PARTY fesztivál: legjobb gyerekfilm kategóriájának fődíja
20. UMBRIAI FILMFESZTIVÁL: a legjobb gyermekfilmnek járó díj
GUANAJUATO FILM FESTIVAL Kids in Action válogatásában 

SHARE POINT 11 MADE BY NATURE Kovács Mihály Gergely (Animáció MA), Márián Gábor (Tervezőgrafika MA) interaktív prezentációja 

ARTPLACC kortárs művészeti kerti parti Tihanyban 

BUBoRÉK - Lépj be velünk egy új világba!, DESIGN A KIRAKATBAN - Less be hozzánk! eseménysor a Design Hét Budapest 2013 keretében

ANIMATEKA szlovén animációs filmfesztivál versenyprogramjában Ottlik Anna: Teadálután című filmje 

NEMZETKÖZI KÉPZŐMŰVÉSZETI FILMFESZTIVÁL 2012 Dell’Edera Dávid: Altalena című animációs filmje a Perspektíva Filmiskola díját nyerte el.

PRIMANIMA NEMZETKÖZI ELSŐFILMES ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL versenyprogramjában Rödönyi Csilla: NapÉj; Rödönyi Csilla, Gáspár Szilvia: Olvasni jó!; Ottlik Anna: Egymásfél és ART című alkotása 

NEMZETI MÉDIA- ÉS HÍRKÖZLÉSI HATÓSÁG MÉDIATANÁCSÁNAK TÁMOGATÁSA Bábanimációs filmet rendezhetett Pataki Szandra és Szabó Ildikó

MACSKÁSSY GYULA PÁLYÁZAT támogatott Barkóczi Noémi

ANIMÁLJ VELÜNK! A 2012-es Szolnoki Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztivál versenyprogramjában szerepelt filmek mellett – Kovács Eszter: Fény és árnyék, Ottlik Anna: Teadélután, Simon Balázs: Kötelék, Dell’Edera Dávid: Altalena/Játszótéren – a fesztiválon Animáció szakos hallgatóink kétnapos workshopot tartottak 

A 43. MAGYAR FILMSZEMLE animációs szekciójában Simon Balázs Kötelék című filmje volt a „legkellemesebb meglepetés” a kritika szerint. Ugyanez a film elnyerte a IV. Eszterházy Filmnapok animációs kategóriájának első díját Egerben. E filmen kívül kilenc első éves animációs munka gazdagította a nemzetközi diákfilmszemle programját.

WORLD PRESS PHOTO 2012-2013-2014 Animáció szakos hallgatóink készítették az esemény hivatalos reklámspotját

15. HIROSHIMAI NEMZETKÖZI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL az Animáció szak hallgatóinak munkái a diákfilm válogatásban: Dell’Edera Dávid: Altalena, Rádóczy Zsuzsi: Szieszta, Simon Balázs: Kötelék, Barna Eszter, Szász Lilla: Végjáték, Ottlik Anna, Hertelendi Amanda: Peron, Mészáros Bori: Design hét promo, Rödönyi Csilla: Graffiti

POSTLINES Rödönyi Csilla meghívásos pályázat keretében nyerte el a munkát egy szuper kis videó játék illusztrálásához.

LIBRI KÖNYVAJÁNLÓK A Mozgóképművész mesterszak animációs mozgóképtervező specializációjának hallgatói az őszi félév folyamán új kiadványokhoz készítettek könyv trailereket a Libri Kiadó számára.

ANIRÁMA vetítés, Műcsarnok: Hertelendi Amanda, Mészáros Bori, Rádóczy Zsuzsi, Németh Balázs, Orosz Tina, Pataki Szandra

2. MAGYAR FILMHÉT bemutatkozott az Animációs Műhely 

XVII. SZOLNOKI NEMZETKÖZI KÉPZŐMŰVÉSZETI FILMFESZTIVÁL I. díj: Bárány Szandra és Nagy Dávid Zoltán, III.díj: megosztva Graur Dóra; Antal Viktória és Gerber Fanni 

8. KOLOZSVÁRI NEMZETKÖZI DIÁKFILM FESZTIVÁL elsöprő győzelmet arattak animációsaink 

3DWORLD Bárczy Örs, az Animáció BA szak végzős hallgatója öt oldalas publikációs lehetőséget kapott az egyik legtekintélyesebb nemzetközi 3D művészeti magazinban 2014-ben.

SZOLNOKI NEMZETKÖZI KÉPZŐMŰVÉSZETI FILMFESZTIVÁL Hertelendi Amanda: Bánom azt... című diplomafilmjéért különdíjat kapott; Albrecht Anett: Apa, Kolop Anita: Önportré, Mészáros Bori: Az utolsó jeti, Németh Balázs: Momentum, Ottlik Anna: Art, Kiút című munkája a versenyprogramban, Dell’Edera Dávid, Kovács Eszter, Simon Balázs: Juniper Twig, Tóth Benjámin: End, Ottlik Anna, Hertelendi Amanda: Peron alkotása a Panoráma programban került vetítésre, valamint hallgatóink tíz szignálfilmet készítettek a szervezők felkérésére, közülük öt filmet televíziós sugárzásra is kijelöltek

RE KLIP UK MUSIC VIDEO AWARDS Simon Balázs Nils Frahm zenéjére készült Re című animációs klipje a Best Animation in a Video kategóriában a világ idei hat legjobbja közé került, valamint munkáját meghívták az International Music Video Festivalés a Montreal Music Video Festival programjába.

Az 1. MAGYAR FILMHÉT programjába került Kolop Anita: Ill Breeding, Ottlik Anna: Kiút, Ottlik Anna, Hertelendi Amanda: Peron, Mészáros Borbála: The Last Yeti című animációs filmjei 

NEKEM SZÜLŐHAZÁM A Holokauszt Emlékév alkalmából kiírt szolnoki mozgóképes pályázaton Tóth Kornélia Ómagyar Mária-siralom című animációs diplomafilmje a zsűri elismerő oklevelét kapta

MONSTRA FILMFESZTIVÁL Ottlik Anna ART című munkája meghívást nyert a programba 

ÁTLÁCCÓ FESZTIVÁL 2. díjat nyert Ászity Bogi, Mészáros Bori, Rádóczy Zsuzsi

KECSKEMÉTI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL Diákfilm kategória versenyprogramjában Ottlik Anna: Teadélután, Egymásfél; Dell’edera Dávid: Altalena, Rádóczy Zsuzsanna: Szieszta, Simon Balázs: Kötelék és Rödönyi Csilla: Graffiti című munkája 

IV. ESZTERHÁZY FILMNAPOK Animációs Kategória Simon Balázs Kötelék című alkotása I. díjat nyert