Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Szabó Viktória / Kézműves tárgykultúra alapszak | Budapesti Metropolitan Egyetem

Szabó Viktória / Kézműves tárgykultúra alapszak

„A Kézműves tárgykultúra alapszak légkörre nagyon barátságos, a tanárok felkészültek és nagyon sokat segítenek a fejlődésben, ha kellett, akkor építő kritikát kaptam, meg persze sok pozitív megerősítést is”. 

Szabó Viktória Kézműves tárgykultúra alapszakunk textil specializációján diplomázott és ősztől Divat- textiltervezés mesterszakunkon folytatja tanulmányait. A METU képviseletében részt vett a januári Heimtextil szakvásáron, ahol hallgatóink mintaterveiket értékesítették. 

Miért ezzel a területtel foglalkozol?
Mindig is érdekelt a divat világa, de igazán csak az érettségi után kezdtem el azon gondolkodni, hogy ezzel a területtel szeretnék a jövőben foglalkozni. Elmentem egy női szabó képzésre és akkor már tudtam, hogy ezen a területen szeretnék tovább tanulni.



Miért ezt a szakot választottad?
Mindenképp ruhák, anyagok, formák tervezésével szerettem volna foglalkozni, és ezen a szakon számtalan lehetőség nyílik arra, hogy ezekkel kísérletezni tudjak.

Mi inspirál?
Az évek alatt, ahogy egyre több feladaton dolgoztam, mindig tudtam egy-egy apró részletből, vagy egy gondolatból meríteni, ezért úgy gondolom, hogy bármi tud inspiráló lenni, de leginkább a természet, annak formai világa, rendszere és színei hatnak rám.

Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért?
Az egyik kedvenc feladatom egy népművészeti átírást volt, ahol a székely népviselet mintavilágából merítettem. A másik pedig egy papír és filc struktúra sorozat, ahol a kemény-lágy ellentétpárra készültek felületek.

  

 

Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad?
A diplomamunkám címe ’Strukturált erdő', melyben azzal foglalkozom, miként jeleníthető meg a természet, a minta és struktúra a tervezésben. A természetből a formai világot, rendszereket, anyagokat és a színeket használtam fel, mint inspirációs forrást. A természet világa mindig is közel állt hozzám ezért válaszoltam ezt a témát, továbbá a felhasznált alapanyagok is természetes összetételűek, ami szintén szempont volt, mivel a munka elkészítésénél a környezeti hatást is figyelembe vettem.

 


Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt?
A tervezési folyamat elsajátításában, új technológiák megismerésében és a megújulás fontosságában erősített meg.

Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania?
A METU légkörre nagyon barátságos, a tanárok felkészültek és nagyon sokat segítenek a fejlődésben, ha kellett, akkor építő kritikát kaptam, meg persze sok pozitív megerősítést is. 

Hogy érzed magad frissdiplomásként?
Nagyon boldog vagyok és várom az újabb kihívásokat.

   


Milyen élmény volt a diplomavédésed?
Mivel most online zajlottak le a diplomavédések, kicsit más volt, mint a megszokott, viszont úgy érzem, hogy a lehető legjobban zajlott le így is, és nagyon örültem a pozitív visszajelzéseknek. 

Milyen terveid vannak a jövőre?
Szeretném a folytatni a tanulmányaimat mesterszakon, majd később saját vállalkozásba kezdeni.