sikerek

A művészeti képzések nyolcadik évükben járnak Egyetemünkön, hallgatóink rengeteg szakmai és közönségsikert tudhatnak magukénak.

OMDK


AMIRE ÉS AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK AZ ELMÚLT EGY ÉVBŐL:

  • TEXHIBITION kiállító Bartus Andrea és Bárdos Anna (Divat- és textiltervezés MA) ▪ DESIGN BRUNCH: Design- és Művészetmenedzsment MA szakos hallgatók előadásai a Bálnában 
  • XVII. SZOLNOKI NEMZETKÖZI KÉPZŐMŰVÉSZETI FILMFESZTIVÁL I. díj: Bárány Szandra és Nagy Dávid Zoltán, III.díj: megosztva Graur Dóra; Antal Viktória és Gerber Fanni (Animáció BA) 
  • ART MARKET BUDAPEST 2016 Fotográfia szakunk bemutatkozott az Art Photo Budapesten, Budapest a fiatal tehetségekért program különdíja: Hasenfratz Ora (Fotográfia BA) 
  • SHARE POINT 13 FASHION TALK fiatal hazai alkotók, oktatóink és Puskás Marcell (Tervezőgrafika MA) a kortárs divatillusztrációról 
  • TEST/KÖZEL -DESIGN HÉT BUDAPEST 2016 kiállítás, beszélgetés, workshop 
  • KÖNYV-BE-AVATÁS az Országos Könyvári Napok keretében animációsaink a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban 
  • ANIMASCOPE 3 mustra az elmúlt tanév diplomafilmjeiből és évközi gyakorlataiból az Átrium Film-Színházban 
  • MAGYAR FORMATERVEZÉSI DÍJ 2016 az Emberi Erőforrások Minisztériuma Oktatásért Felelős Államtitkárság Megosztott Különdíja - Wolf Bettina (Divat- és textiltervezés MA) 
  • PRIMANIMA 2016 Animációs filmjeink versenyben a Nemzetközi elsőfilmes Animációs Fesztiválon, Dell’Edera Dávid: Balkon, Mészáros Borbála, Rádóczy Zsuzsanna: Black OUT 
  • ART DIPLOMA DÍJ 2016 Díjazottak: Bráz Noémi, (Divat- és textiltervezés MA), Kosztándi Orsolya (Tervezőgrafika MA), Rödönyi Csilla (Mozgóképművész MA animációs mozgóképtervező spec.) 
  • METU+MARIONETT animáció, kisjátékfilm, és média design mozgóképes vetítés 
  • 51. KARLOVY VARY NEMZETKÖZI FILMFESZTIVÁL Kristály Glóbusz - Hajdu Szabolcs: Ernelláék Farkasáknál, a film operatőrei végzős Filmoperatőr művész MA hallgatóink 
  • 2. MAGYAR FILMHÉT 16 filmünk a hivatalos programban (Mozgóképkultúra és Médiaismeret, Kameraman, Animáció BA, Filmoperatőr művész, Mozgóképművész MA) 
  • GARÁZS ROCK FOTÓUTCA FESZTIVÁL 2016 Fotográfia szakos hallgatóink kiállítása / Capa Központ és Mai Manó Ház 
  • CSEKOVSZKY ÁRPÁD EMLÉKKIÁLLÍTÁS DÍJ A jövő nemzedéke kiállításon Daróczi Tímea (Kézműves BA Kerámia spec.) megosztott I. hely, Vári Judith Easter és Hús Alexandra Zsuzsanna kiállítók 
  • BRAND/PACK Tervezőgrafika alap- és mesterszakos hallgatóink kiállítása a Galamb utcában 
  • NEW CRAFT 2016 Divat- és textiltervezés MA textiltervezés specializációján végzett hallgatóink diplomamunkái a Péter Pál Galériában 
  • BALATONI HEKK '16 Metropolitanes csapat (Környezetkultúra BA, Belsőépítész környezettervező művész MA) SÜTÖD-E projektje az összegyetemi építészfesztiválon 
  • ARTPLACC kortárs művészeti kerti parti Tihanyban • MMA '56-OS PÁLYÁZAT I. díj - K. Kovács Ákos (Filmoperatőrművész MA) 
  • JOZI FILMFESZTIVÁL Best Student Short Award -Csoma Sándor (Mozgóképművész MA): Tabula Rasa 
  • BALKON Dell’edera Dávid diplomafilmje (Animáció BA) ANNECY NEMZETKÖZI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL: zsűri díja / 13. JAMESON CINEFEST MISKOLCI NEMZETKÖZI FILMFESZTIVÁL: CineNewWave kategória különdíja / ENCOUNTERS RÖVIDFILMES ÉS ANIMÁCIÓS FESZTIVÁL Cartoon d’Or jelölés díja / GUANAJUATO FILM FESTIVAL hivatalos animációs versenyprogramjában 
  • HEY DEER! Bárczy Örs diplomafilmje (Animáció BA) 60. BFI LONDON FILM FESTIVAL / 13. ANIMATION BLOCK PARTY fesztivál: legjobb gyerekfilm kategóriájának fődíja / 20. UMBRIAI FILMFESZTIVÁL: a legjobb gyermekfilmnek járó díj / GUANAJUATO FILM FESTIVAL Kids in Action válogatásában 
  • FRESH DESIGN 2016 résztvevő: Balogh Nina, Eső Dóra (Formatervező MA) 
  • #BLURREDLINES Puskás Marcell (Tervezőgrafika MA) kiállítása, Art9 Galéria 
  • DIPLOMA PLUSZ... Képi ábrázolás szakos hallgatók kiállítása, B32 Galéria 
  • EZÜSTGERELY 2016 Sportfotó kategória II. díj: Merész Márton (Fotográfia BA) 
  • 23. ORSZÁGOS DIÁKFILMSZEMLE fiatal filmes kategória: Borbás Dávid (Mozgóképművész MA): Sightseeing - MNFA Rendezői fődíj; Sipos Bence (Mozgóképkultúra és médiaismeret BA): Váltás - MTVA fiatal filmes különdíj; Jakobetz Zoltán (Mozgóképkultúra és médiaismeret BA): Vándorkupa - Mediawave szakmai különdíj; Csörköl Zsolt (Mozgóképművész MA): Gond(n)ok - MTVA különdíj; Csoma Sándor (Mozgóképművész MA): Tabula Rasa - Különdíj a történelmi érzékenységért 
  • ANIRÁMA vetítés, Műcsarnok: Hertelendi Amanda, Mészáros Bori, Rádóczy Zsuzsi, Németh Balázs, Orosz Tina, Pataki Szandra (Animáció BA) 
  • A38XMET plakáttervek a Tervezőgrafika BA nemzetközi hallgatóitól, Mais Ahmad: Tiger Lillies; Alba Jorge Cardona: sóley 
  • PACKAGING OF THE WORLD weboldalon két Tervezőgrafika BA projekt, Paszternák Zsófi: Pékműhely; Németh Krisztina: Diverum fűszercsalád 
  • 2. MAGYAR FILMHÉT bemutatkozik az Animációs Műhely 
  • PÁZMÁNY FILM FESZTIVÁL II. hely, Dokumentumfilm kategória: Borbás Dávid (Mozgóképművész MA): Wartburg; II. hely, Animáció kategória: Szakály Réka - Adorján Éva (Animáció BA): Instant; I. hely, Hagyományok, társadalom, kultúra kategória: Vörös Zétény (Mozgóképkultúra és médiaismeret BA): A Szabadság Kézikönyve; Premio Juniores különdíj: Bárczy Örs (Animáció BA): Hey Deer! 
  • HELLODESIGN TALENT AWARD Fotó kategória nyertese Novák Márton: Amigdala Digital Landscapes diploma projektje 
  • CAMPUS AT HEIMTEXTIL 2016 Bárdos Anna, Bartus Andrea, Marozsán Fanni, Gondos Eszter, Hajdú Laura Sára, Karakai Hanna (Divat- és textiltervezés MA); Gy. Molnár Noémi (Kézműves BA) 
  • JÓL ÁLL NEKED A TOLERANCIA pályázat döntősei: Bráz Noémi, Horváth Renáta, Virág Anita (Divat- és textiltervezés MA) és Mészáros Lúcia (Kézműves BA) 
  • NEMZETI MÉDIA- ÉS HÍRKÖZLÉSI HATÓSÁG MÉDIATANÁCSÁNAK TÁMOGATÁSA Bábanimációs filmet rendezhetett Pataki Szandra és Szabó Ildikó (Animáció BA) 
  • MACSKÁSSY GYULA PÁLYÁZAT támogatott Barkóczi Noémi (Mozgóképművész MA animáció spec.) 
  • FOTÓ DIPLOMA 2016 kiállítás, 2B Galéria 
  • GRAFIKA DIPLOMA 2016 Tervezőgrafika mesterszakos hallgatóink diploma kiállítása, Lengyel Intézet 
  • 150 ÉVES AZ ÁLLATKERT A jubileumi ünnepség meghívóját, óriásplakátjait Gyetkó Krisztina (Tervezőgrafika MA) tervezte 
  • SHARE POINT 11 MADE BY NATURE Kovács Mihály Gergely (Animáció MA), Márián Gábor (Tervezőgrafika MA) interaktív prezentációja 
  • MEDIAWAVE Kisjátékfilm különdíj: Csoma Sándor 
  • BETŰ-KÉP grafikus hallgatóink kiállítása, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár 
  • MARIE CLAIRE FASHION DAYS a Kézműves BA és a Divat- és textiltervezés MA hallgatóinak bemutatkozása 
  • III. SAVARIA FILMSZEMLE Kisjátékfilmes kategória I. hely - Makkos Zsófi, Molnár Péter Miklós: Az az egy gyerek; II. hely - Batka Máté: Love on the MÁV; III. hely - Tóth Gergely, Gerencsér Dávid: Kimenő (Mozgóképművész MA) 
  • METROPOLITAN LAB-THINK OUTSIDE THE BOX Prezentáció és kiállítás, Design Terminál 
  • 34. MAGYAR SAJTÓFOTÓ PÁLYÁZAT Emberábrázolás - Portré I. díj: Hirling Bálint; Sport (sorozat) III. díj: Bodnár Boglárka (Fotográfia BA) 
  • KÜSTENDORF 2016 GOLDEN EGG fődíj Borbás Dávid: Wartburg (Mozgóképművész MA) 
  • FFEST INTERNATIONAL STUDENT FILM FESTIVAL Kisjátékfilm kategória I. díj Csoma Sándor: The Blocks; III. díj - Sipos Bence: In your shoes; Special mention - Batka Máté: LOVE on the MÁV; Animációs kategória I. díj - Bárczy Örs: Hey deer!; Special mention - Adorján Éva, Szakály Réka Anna: Instant 
  • 19. FALUDI FILMSZEMLE Legjobb vágó kategória nyertese - Herczeg Richárd: Felülvizsgálat; Pro Educatione erdélyi-magyar felnőttképzési hálózat különdíja - Batka Máté: LÁV on the MÁV; PORT.hu díj - Bendó Zsuzsanna: A báb; DUNA TV díja - Ottlik Anna: Kiút...


 

KORÁBBI SIKEREK:

  • GRADUATION PROJECTS  Erdélyi Blanka diploma munkáját beválogatták a Graduation Projects-be, egy rangos nemzetközi szakmai kiállításra.
  • GAMES AUSTRIA  Tóth Lambert másodéves Média design szakos hallgatónk számos sikert ért már el, elnyerte a MET StartUp ösztöndíját és projektjét a TEDxYouthBudapest előadójaként is bemutathatta.
  • BETON WORKSHOP METU-s projekt: CONCREAD Alkotók: Aleksić Júlia, Fehér Fanni, Koós Bence, Kovács Brigitta, Szász Levente Konzulens: Szabó Edit Mentor: Repiszky Eszter, Németh Sára
  • MAGYAR SAJTÓFOTÓ PÁLYÁZAT Stiller Ákos, Fotográfia szakunk tanára Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (egyedi) kategória első helyezettje A fal mögött című munkájával. Hajdú D. András, Fotográfia szakunk tanára Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (sorozat) kategória első helyezettje Menedékkérők - Miskolci romák útja Svájcba című munkájával. Hirling Bálint, 2013-ban Fotográfia szakunkon végzett hallgatónk pedig két kategóriában is díjazott: Emberábrázolás - portré (sorozat) 2. hely Termelők a Nagybani piacon sorozatával valamint Sport (sorozat) kategóriában 3. hely Madár utolsó mérkőzése című munkájával.
  • HEIMTEXTIL 2015 Idén második alkalommal kapott kiállítási lehetőséget az Egyetem a rangos nemzetközi vásáron.
  • POSTLINES Rödönyi Csilla,Animáció szakos hallgatónk meghívásos pályázat keretében nyerte el a munkát egy szuper kis videó játék illusztrálásához.
  • LIBRI KÖNYVAJÁNLÓK A Mozgóképművész mesterszak animációs mozgóképtervező specializációjának hallgatói az őszi félév folyamán új kiadványokhoz készítettek könyv trailereket a Libri Kiadó számára.
  • FRESH FISHES 7.1 Kiállításon mutatkoznak be a szilikát és textilművesek
  • NOVI SAD-I 6. DIÁK POSZTER VILÁGBIENNÁLÉ harmadéves Tervezőgrafika alapszakos hallgatónk Szabó Kristóf short list-es.
  • 8. KOLOZSVÁRI NEMZETKÖZI DIÁKFILM FESZTIVÁL elsöprő győzelmet arattak animációsaink 
  • XIX. ORSZÁGOS TERVEZŐGRAFIKAI BIENNÁLÉ Hallgatóink és szakvezetőnk a kiállítók között
  • XVIII. FALUDI NEMZETKÖZI AMATŐRFILMSZEMLE Kemény Eszter rendezésében, Chilton Flóra operatőri munkájával készült Parafrázis nyerte a filmes felsőoktatási hallgatók versenyét 
  • ZSIDÓ FILMFESZTIVÁL Konkol Máté Mozgóképkultúra és Médiaismeret szakos hallgatónk SÁRGA CSILLAGOS KOCSMÁK című filmje díjat nyert
  • DESIGN 2014 A tatabányai Kortárs Galériában megrendezésre kerülő kiállításon a Metropolitanen BA diplomát szerzett hallgatóink is bemutatkoznak.
  • TEDxYouth@Budapest/TÖKÉLETES KÁOSZ 2014-ben három Metropolitanes is szerepelt: Gottlieb Réka és Fejes Kriszta Divat- és textiltervezés szakos, valamint Tóth Lambert Média design szakos hallgatónk.
  • LENOVO X ELLE DIVATTERVEZŐ PÁLYÁZAT Gottlieb Réka és Zámori Zsófia Divat- és textiltervező művész mesterszakosaink közös Flexible Clothing kollekciója nyerte a fődíjat.
  • ZOOM-EFFECT Fazekas Anna Zoom-effect című önálló kiállítása a sátoraljaújhelyi Városi Könyvtárban.
  • 3DWORLD Bárczy Örs, az Animáció BA szak végzős hallgatója öt oldalas publikációs lehetőséget kapott az egyik legtekintélyesebb nemzetközi 3D művészeti magazinban
  • SZOLNOKI NEMZETKÖZI KÉPZŐMŰVÉSZETI FILMFESZTIVÁL Hertelendi Amanda (Animáció) Bánom azt... című diplomafilmjéértkülöndíjat kapott; Albrecht Anett: Apa, Kolop Anita: Önportré, Mészáros Bori: Az utolsó jeti, Németh Balázs: Momentum, Ottlik Anna: Art, Kiút című munkája a versenyprogramban, Dell’Edera Dávid, Kovács Eszter, Simon Balázs: Juniper Twig, Tóth Benjámin: End, Ottlik Anna, Hertelendi Amanda: Peron alkotása a Panoráma programban került vetítésre (Animáció, Mozgóképművész), valamint hallgatóink tíz szignálfilmet készítettek a szervezők felkérésére, közülük öt filmet televíziós sugárzásra is kijelöltek
  • RE KLIP UK MUSIC VIDEO AWARDS Simon Balázs (Animáció) Nils Frahm zenéjére készült Re című animációs klipje a Best Animation in a Video kategóriában a világ idei hat legjobbja közé került, valamint munkáját meghívták az International Music Video Festivalés a Montreal Music Video Festival programjába
  • FEEDBACK / VISSZACSATOLÁS a Kézműves szak programjai a képzés sokszínű struktúráját járták körül a Design Hét Budapest 2014-es eseménysorozatában
  • a MAGYAR FILMHÉT programjába került Ferge Roland: El, Brauner Máté: Előbb adtam, Kemény Eszter: Parafrázis, Dimeth Balázs: Seduction; Színjáték; A hős útja, Bendó Zsuzsanna: Tízezer, Tóth Gergely: Egy tál babnál kevesebb című kisjátékfilmje, valamint Kolop Anita: Ill Breeding, Ottlik Anna: Kiút, Ottlik Anna, Hertelendi Amanda: Peron, Mészáros Borbála: The Last Yeti című animációs filmjei (Animáció, Mozgóképkultúra- és médiaismeret, Mozgóképművész)
  • WORLD PRESS PHOTO 2014 harmadszorra készítették Animáció szakos hallgatóink az esemény TV-szpotját
  • ANIMASCOPE az első 3 év legjobb animációs hallgatói munkái, vizsga és diplomafilmjei az Átrium Film-Színházban
  • SEPTEMBER ISSUE II és GLOOMAMUSE Hasenfratz Ora (Fotográfia) és Puskás Marcell (Tervezőgrafika MA) kiállításai az Art Bázison és a Benczúr utcában
  • HUNGARIAN DESIGN YEARBOOK 2013 MET-esek a Nemzetközi, Hazai díjak fejezetben
  • NEKEM SZÜLŐHAZÁM A Holokauszt Emlékév alkalmából kiírt szolnoki mozgóképes pályázaton Tóth Kornélia(Animáció) Ómagyar Mária-siralom című animációs diplomafilmje a zsűri elismerő oklevelét kapta
  • LENOVO x ELLE DIVATTERVEZŐ PÁLYÁZAT nyertese Gottlieb Réka és Zámori Zsófia közös kollekciója, közönségdíjas Bráz Noémi (Divat- és textiltervezés MA)
  • TUNGSRAM REDESIGN Papp Rita (Tervezőgrafika BA) a Tungsram izzók csomagolásának környezettudatos újratervezésével bekerült a Packaging of The World válogatásába
  • 15. HIROSHIMAI NEMZETKÖZI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL az Animáció szak hallgatóinak munkái a diákfilm válogatásban: Dell’Edera Dávid: Altalena, Rádóczy Zsuzsi: Szieszta, Simon Balázs: Kötelék, Barna Eszter, Szász Lilla: Végjáték, Ottlik Anna, Hertelendi Amanda: Peron, Mészáros Bori: Design hét promo, Rödönyi Csilla: Graffiti
  • NEW CRAFT 2014 a Kézműves alapszakon frissen végzett hallgatók legsikeresebb diplomamunkáit bemutató kiállítás a Péter Pál Galériában
  • ANALYSIS a Képi ábrázolás szak végzős hallgatóinak kiállítása a B29 Galériában 14. ARC KIÁLLÍTÁS Faniszló Ádám (Tervezőgrafika BA) a Hammer Advertising - a legütősebb ötlet különdíját nyerte „Szabadság”című pályaművével, valamint Danyi Nándor János (Tervezőgrafika BA) munkája is kiállításra került DÖNTSD LE A FALAKAT! pályázat Puskás Marcell (Tervezőgrafika MA) „Falbontás” című műve 2. helyezett lett
  • FOTÓ DIPLOMA Végzős Fotográfia szakosaink kiállítása a Bálnában
  • MŰVÉSZETEK VÖLGYE Fotográfia szakosaink örökíthették meg a völgybéli életet, a képekből a 2015-ös kapolcsi eseményen a Kastélyban fotókiállítást rendeznek
  • IRODALOM, TIPOGRÁFIA, POSZTEREK a TypoSzalon pályázatának bemutatóján Tervezőgrafika mesterszakosaink is részt vettek 
  • MADÁCH RETRO Kertész Éva és Tóth Ádám (Média design) projektje a Petőfi Irodalmi Múzeumban
  • METROPOLIS Cseh Dániel (Fotográfia szak) fotóesszéje az Octogon építészeti magazin 109. számában 
  • SAVARIA FILMSZEMLE Független filmesek versenye - Kisjátékfilm szekció, 1. hely: Parafrázis / rendező: Kemény Eszter, operatőr: Chilton Flóra, vágó: Tokár Dániel; 2. hely: Őrangyal / rendező: Földváry András István, operatőr: Chilton Flóra, vágó: Kobra Ágota, Márton Dániel; 3. hely : Egy tál babnál kevesebb / rendező: Tóth Gergely, operatőr: Visontai Márton, vágó és vizuális effekt: Földváry András; Bajnok Filmek Ligája, 2. hely: Seduction / rendező, operatőr, vágó: Dimeth Balázs Ferenc (Kameraman, Mozgóképművész) 
  • MONSTRA FILMFESZTIVÁL Ottlik Anna (Animáció) ART című munkája meghívást nyert a programba 
  • 8. BIG FESZTIVÁL Tisza Balázs (Mozgóképművész) Helló, kő kóla? című filmje nyerte a fődíjat
  • FRISS HÚS FESZTIVÁL a Daazo fesztivál díját Brauner Máté kapta Előbb adta című filmjéért
  • V. ESZTERHÁZY FILMNAPOK A legjobb film: Szekeres Norbert Deni; Legjobb látvány: Tasi Tibor: Purgatórium; Legjobb operatőr: Visontai Márton (Tóth Gergely: Egy tál babnál kevesebb); Legjobb dramaturgia: Tasi Tibor: Orsi (Kameraman, Mozgóképművész)
  • CÉGÉR-JÓ BORNAK TERVEZZ CÍMKÉT! pályázatán Campean Harald Kevin (Tervezőgrafika BA) a VinCE Magazin borászati szaklap különdíját kapta, nyertes munkája a Vida Kékfrakkos címkéje lett
  • PÁZMÁNY FILM FESZTIVÁL Tóth Gergely: Maca című alkotása Dokumentumfilm kategória 2. hely, Szelei Dóra Uccu neki! filmje 3. hely
  • DOKUMENTUMFILM A NEMZETIRŐL Salamon András rendező által fémjelzett film alkotói csapatát erősítették hallgatóink is: Ferge Roland, Kemény Eszti, Hejüsz Betti és Tóth Levente (Mozgóképkultúra és médiaismeret, Filmoperatőr művész) MEDIAVAWE Erődfoglaló projekt a Kameraman, Animáció, Média design, Design- és művészetelmélet szakos, valamint kerámia és öltözék- és kiegészítő tervezés specializációra (Kézműves szak) járó hallgatók együttműködésével
  • NORMAFA PÁLYÁZAT Csuport Andrea (Tervezőgrafika BA) csapattársával megnyerte a Normafa Park kommunikációs arculattervére kiírt pályázatot
  • A’DESIGN AWARD Pákozdi Rebeka (Kézműves, kerámia) bronz érmet nyert
  • SELECTION METROPOLITAN Fotográfia szakos hallgatóink kiállítása a Gogol 9 Galériában
  • FRESH DESIGN a nemzetközi kiállítás és workshop Metropolitanes csapata: Tsengwabeka Nicole, Fehér Anna Ditta, Koós Bence (Környezetkultúra), Kosztelnik Zorica (Kézműves, kerámia) Márián Gábor (Képi ábrázolás) valamint Kecskés Tibor főiskolai docens és Zsömbör Krisztina művészeti menedzser 
  • MŰEMLÉKEK FRISS SZEMMEL fotópályázat Kiss Norbert (Kameraman) Zeneakadémia fotósorozatának egy képe 2. helyezést ért el, egy pedig közönségdíjas lett 
  • UNICREDIT TEHETSÉGPROGRAM Tóth Lejla (Tervezőgrafika MA) díjazott 
  • BERLINALE Ferge Roland Mozgóképkultúra és médiaismeret és Kovács Ákos Kameraman szakon végzett hallgatóink El című rövidfilmje a Generation programjában.
  • ÁTLÁCCÓ FESZTIVÁL 2. díjat nyertek Animáció szakosaink: Ászity Bogi, Mészáros Bori, Rádóczy Zsuzsi
  • GRAPHIFEST Csuport Andrea Tervezőgrafika szakos hallgatónk pályamunkája különdíjas
  • BUBoRÉK - Lépj be velünk egy új világba!, DESIGN A KIRAKATBAN - Less be hozzánk! eseménysor a Design Hét Budapest 2013 keretében • POLISH SIGNS kiállítás a Lengyel Intézettel együttműködésében megvalósult Polish Masters workshop munkáiból
  • WORLD PRESS PHOTO 2013 hivatalos reklámspotjának art directora Kolop Anita, készítői Ászity Boglárka, Horányi Réka és Bárczy Örs Animáció szakos hallgatóink 
  • 13. ARC KIÁLLÍTÁS Faniszló Ádám harmadéves Tervezőgrafika szakos hallgatónk Kézfogás című plakátja a HVG különdíját, a „Címlap tömörséggel megfogalmazott üzenet” díját kapta; Zsidek Barbara másodéves Tervezőgrafika szakos hallgatónk Egyedül hagytak című munkája közönségdíjas lett. 
  • 10. JAMESON CINEFEST NEMZETKÖZI FILMFESZTIVÁL Média design szakos hallgatóink által készített videóinstalláció segítségével Trauner díszleteibe léphettek be virtuálisan a látogatók 
  • GOMBOLD ÚJRA! pályázat Gottlieb Réka Kézműves szakos hallgatónk a newcomer, kiegészítők alkategóra döntőse 
  • XVIII. ORSZÁGOS TERVEZŐGRAFIKAI BIENNÁLÉ kiállítója Tóth Lejla, Csuport Andrea és Teszéri Veronika Tervezőgrafika szakos hallgatóink 
  • ANIMATEKA szlovén animációsfilmfesztivál versenyprogramjában Ottlik Anna: Teadálután című filmje 
  • YOUNG CREATIVE CHEVROLET NEMZETKÖZI DESIGN ÉS MŰVÉSZETI VERSENY Gottlieb Réka Kézműves szakos hallgatónk a Fashion kategória, nemzeti szint II.; Puskás Marcell Tervezőgrafika szakos hallgatónk a Grafika kategória, nemzeti szint III.helyezettje 
  • NEMZETKÖZI KÉPZŐMŰVÉSZETI FILMFESZTIVÁL Dell’Edera Dávid: Altalena című animációs filmje díjat nyert 
  • PRIMANIMA NEMZETKÖZI ELSŐFILMES ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL versenyprogramjában Rödönyi Csilla: NapÉj; Rödönyi Csilla, Gáspár Szilvia: Olvasni jó!; Ottlik Anna: Egymásfél és ART című alkotása 
  • KECSKEMÉTI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL Diákfilm kategória versenyprogramjában Ottlik Anna: Teadélután, Egymásfél; Dell’edera Dávid: Altalena, Rádóczy Zsuzsanna: Szieszta, Simon Balázs: Kötelék és Rödönyi Csilla: Graffiti című munkája 
  • IV. ESZTERHÁZY FILMNAPOK Animációs Kategória Simon Balázs Kötelék című alkotása I. díjat nyert 
  • A 31. ORSZÁGOS TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI KONFERENCIA Művészeti és Művészettudományi Szekciójában 5 első, 6 második és 2 harmadik helyezést értek el hallgatóink; az OTDK PRO ARTE ARANYÉRMÉT Gottlieb Réka Kézműves szakos hallgatónk nyerte 
  • SAN FRANCISCO DANCE SCREEN FESTIVAL programjában Andristyák Marcell Média design szakos hallgatónk SKIZM című alkotása 
  • ÖSSZTŰZ Kézműves szakosaink installációja Agárdon és a Gorka Tűz Fesztivál keretében 
  • KITÖRÉS a Mozgóképkultúra és médiaismeret valamint Kameraman szak diplomavetítése a Művész Moziban 
  • ELSŐK a Fotográfia szak diploma kiállítása a Gregersen palotában 
  • MÁSODIK FOKOZAT kiállítás a Fotográfia szakosok munkáiból a Mai Manó galériában 
  • SELECTION kiállítás a VivArt Fesztiválon 
  • Hallgatóink részvétele a MEDIAWAVE FESZTIVÁLonPuskás Marcell  5. helyezést ért el az Én, Mi, Te Európa Nemzetközi plakáttervező pályázaton 
  • Kézműves hallgatóink, Szabó Lilla és Rajnai Rebeka ÉV ÉKSZERE PÁLYÁZATON bekerült a legjobb 9 közé 
  • ROVITEX HOMEDECO GROUP lakástextil-tervező pályázatán Tóth Barbara, kézműves szakos hallgatónk II. helyezést ért el • Hirling Bálint, fotográfia szakos hallgatónk a PDN EDU 2013 nemzetközi verseny nagydíját nyert el 
  • KDB BANK PÁLYÁZATNAK első helyezette, Both Eszter 
  • Száraz Kata egyéni kiállítása az ARTBÁZIBAN  
  • Száraz Kata és Cseh Dániel munkái a DESIGN TERMINÁLBAN 
  • MET ART KICKOFF 2012 A Metropolitan művészeti képzéseinek első nyilvános bemutatkozása a Design Terminálban 
  • MAKE! A Design Hét Budapest 2012 rendezvényen Kézműves és Média design szakos hallgatóink önálló programja 
  • SZIGETEK Fotográfia szakos hallgatóink önálló kiállítása a Bárka Színházban 
  • ANIMÁCIÓ SZAKOS HALLGATÓINK SIKEREI FILMFESZTIVÁLOKON – Ottlik Anna Teadélután című filmje a szlovéniai Animateka Nemzetközi Animációs Filmfesztivál diák-versenyprogramjába került be – Simon Balázs Kötelék című filmje a Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Fesztivál versenyprogramjában szerepel – Dell’Edera Dávid: Altalena /Játszótéren című filmje a Szolnoki Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztiválon a Perspektíva Filmiskola díját nyerte el 
  • A WORLD PRESS PHOTO 2012 hivatalos reklámspotját Kolop Anita és Kovács Eszter másodéves Animációs szakos hallgatóink készítették 
  • DEMOSCENE a Média design szak önálló előadássorozata 
  • BE CREATIVE – NOT MONOTONE kreatív divatpályázaton Fejes Krisztina, Kézműves szakos hallgatónk munkája a legjobbak között 
  • INTERCULTURAL DIALOGUE a Lódzi Strzeminski Művészeti Akadémia Textil Tanszékének kiállítása a Metropolitanen 
  • ANIMÁLJ VELÜNK! A 2012-es Szolnoki Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztivál versenyprogramjában szerepelt filmek mellett – Kovács Eszter: Fény és árnyék, Ottlik Anna: Teadélután, Simon Balázs: Kötelék, Dell’Edera Dávid: Altalena/Játszótéren – a fesztiválon Animáció szakos hallgatóink kétnapos workshopot tartottak 
  • A 43. MAGYAR FILMSZEMLE animációs szekciójában Simon Balázs Kötelék című filmje volt a „legkellemesebb meglepetés” a kritika szerint. Ugyanez a film elnyerte a IV. Eszterházy Filmnapok animációs kategóriájának első díját Egerben. E filmen kívül kilenc első éves animációs munka gazdagította a nemzetközi diákfilmszemle programját 
  • AZ ÉV ÉKSZERE pályázaton Szabó Lilla és Rajnai Rebeka, Kézműves szakos hallgatóink munkája a legjobbak között, Szabó Lilla a Marie Claire által meghirdetett az ÉV FIATAL DIVATTERVEZŐJE 2012 pályázat közönségdíjasa 
  • MET CRAFT AMI Kézműves szakos hallgatóink alternatív anyagokból készült tárgyainak kiállítása az Art9 Galériában 
  • Sárközi Péter, Fotográfia szakos hallgatónk PLAY c. videója a 19. Országos Diákfilmszemle legjobbjai között, képei a Mai Manó Ház RANDOM c. kiállításán 
  • Roskó Máté Média design szakos hallgatónk VIRTUÁLIS FÁK AZ ERDŐK MEGMENTÉSÉÉRT című pályaműve a Haug Design Verseny dobogósa 
  • REKREÁTOROK – RECREARTISTS Média design szakos hallgatóink kiállítása a FUGA-ban 
  • Szabó Lilla, Kézműves szakos hallgatónk nyerte a SZEGEDI IFJÚSÁGI NAPOK „2 zöld hét, egy zöld design” pályázatát 
  • A Múzeumok Éjszakáján az Alkalmazott Művészeti Intézet hallgatóinak VIRTUÁLIS GARDRÓB c. eseménye a Múzeumkertben 
  • BÉKEBELI HÁBORÚ Hirling Bálint, Fotográfia szakos hallgatónk képeit beválogatták a Kolga Tbilisi Photo 2012 verseny- és kiállítás anyagába 
  • EGYHARMAD hallgatóink válogatott munkáiból nyílt kiállítás a Fogasházban 
  • ÁRNYÉKTALAN Horváth János, Fotográfia szakos hallgatónk önálló kiállítása az ArtBázison 
  • VALICSEK ILDIKÓ TÉRELVÁLASZTÓJA a Design Book of The Year-ben és TEDxYouth@Budapest konferencián 
  • ELSŐK fotográfia szakos hallgatóink bemutatkozó kiállítása a Mai Manó Házban 
  • MESTER LÁSZLÓ KÉPEI a spanyol Fiasco divatmagazinban és a Desert Fish magazinban 
  • A 43. MAGYAR FILMSZEMLÉN a kameraman szak hallgatói önálló filmblokkban mutatkoztak be a Toldi moziban. A vetítés a filmes szak első nyilvános szereplése volt, amely nagyon kedvező nézői és kritikai visszhangot kapott.