Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Molnár Zseni / Képalkotás alapszak | Budapesti Metropolitan Egyetem

Molnár Zseni / Képalkotás alapszak

„A képalkotás egy nagyon izgalmas szak, tetszett, hogy a tradicionális és kortárs képalkotás minden területét kipróbálhatom.”

Molnár Zseni Képalkotás alapszakunk képalkotás szakirányán végzett. A művészeti terület már csak családja miatt is természetes terep számára, célja, hogy ezen belül leginkább megtalálja saját magát és azt a részt, ami a legjobban foglalkoztatja.

Miért ezzel a területtel foglalkozol?
A művészet gyakorlatilag alapvető elem az életemen. A szüleim is ilyen területen tevékenykedtek, a legtöbb gyerekkori emlékem is kiállításokhoz, műhelyekhez köt. Valójában fel sem merült bennem, hogy más irány felé mozogjak, egyszerűen számomra ez a természetes.


Miért ezt a szakot választottad?
A képalkotás egy nagyon izgalmas szak, tetszett, hogy a tradicionális és kortárs képalkotás minden területét kipróbálhatom. 

Mi inspirál?
Úgy gondolom minden, ami körülvesz, leginkább a zene és az emberi kapcsolatok, amit kiemelnék.

Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért? 
A kedvenc munkáim a fotogrammok voltak, az egyetemen ismerkedtem meg ezzel a technikával és első alkalommal szerelem lett belőle. 


 


Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad?
A diplomamunkám témájának kiválasztásakor fontosnak tartottam, hogy valamennyire összefüggő legyen a szakdolgozatom tartalmával. A szakdolgozatomban a plakátművészetben megjelenő nő reprezentációk szociális hatásait vizsgáltam. A diplomamunkámban szintén a nők reprezentációjának hatásait elemeztem. Azonban itt a címlapok, magazinok, közösségi média stb. nők önbizalmára, önértékelésére okozott befolyásával foglalkoztam.

A munka a járvány helyzet következményei miatt leginkább helyszínek és a személyes találkozások korlátozásának tekintetében többszöri újra tervezést igényelt, végül a fotók egy panellakás nappalijában készültek el. 

 A „They said” képei egyrészről azt hivatottak bemutatni, hogy bárkit lehetséges „tökéletesként” feltüntetni, illetve, hogy mennyire nem reális az a kép melyet a különböző médiumok sugallnak a nők felé, másrészről a szöveges üzenetek bemutatják, hogy mennyire abszurd és ellentmondásos nyomást keltenek a szemlélőben. A képekre felkerült feliratok a modellek saját tapasztalatain alapultak. Tehát a képek egyfajta reakciók társadalom és a média által sugárzott elvárásokra.



Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt?
Leginkább a biztos szakmai tudás, ami a legfontosabb, rengeteget fejlődtem az elmúlt három évben magamhoz képest mind a tanáraim mind a csoporttársaim hatására.

Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania?
A METU egy remek közösség, itt mindenki megtalálja a helyét. Mindenképpen csak ajánlani tudom, aki ide jár kiemelkedő szaktudású tanároktól tanulhat, és biztos lehet benne, hogy minden támogatást megkap személyre szabottan a tanároktól és az iskolától a céljai eléréséhez. 

Hogy érzed magad frissdiplomásként?
Elég szokatlan érzés, egyrészről nyilván rettentően boldog vagyok, hogy sikerült megszerezni a diplomámat, és közelebb kerültem a céljaimhoz, másrészről pedig hiányzik a közös munka a csoporttársaimmal és a tanárokkal.


Milyen élmény volt a diplomavédésed?
Huh..Hát az elején rettentően izgultam, leginkább a körülmények miatt is mivel zoom videón valósult meg. A laptopom pont a csatlakozás alatt megadta magát, telefonon hívtam a szakvezetőmet, hogy van egy kis probléma (gyakorlatilag teljesen bepánikolva). Persze nagyon megértő volt mindenki. Végül szerencsésen sikerült csatlakoznom a híváshoz időben. A kezdeti nehézségek ellenére pedig a diplomavédés folyamata talán az egyik legjobb és legmeghatározóbb élményem volt az elmúlt három évemből.

Milyen terveid vannak a jövőre?
Az alapszakos tanulmányaim alatt dőlt el számomra véglegesen, hogy leginkább a fotográfia az terület, amivel a továbbiakban foglalkozni szeretnék, ezért jelentkeztem Fotográfia mesterszakra.