Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Jankovics Petra | Budapesti Metropolitan Egyetem

Jankovics Petra

Petra Környezetkultúra alapszakunk hallgatója. 
Helyszín: PIM, 1053 Budapest, Károlyi u. 16. 


Ribbon fokhagymanyomó

Fokhagyma nyomó újraértelmezve. A Ribbon formájából adódóan leegyszerűsíti és meggyorsítja a fokhagymanyomást. Könnyed mozdulattal, nagyobb nyomóerő kifejtése nélkül használható. A formai kialakítás megkönnyíti az eszköz tisztítását, véd a préselés közben szétfröccsenő fokhagyma levétől. Kényelmesen használható, jobb- és bal kézzel egyaránt. A rozsdamentes acélból kialakított 10x6x12 cm dimenziójú csillogó szalagforma plasztikai értékkel bír egy modern konyhában.



RÖVID INTERJÚ PETRÁVAL

Miért ezzel a területtel foglalkozol?
Nehéz eldönteni mivel foglalkozzon az ember, mi lesz valójában az, amibe tanulmányai után ténylegesen beleszeret. Számomra is nagyon nehéz volt ez a döntés 18 évesen. Érettségi után elsőként divat-stílustervezést tanultam, ennek elvégzése után határozottan tudtam, hogy nem ez az, amit életem végéig csinálni szeretnék. Ennek ellenére nem bántam meg, hogy végigcsináltam az iskolát, mert rájöttem, hogy a tervezés az, ami nekem való, csak egy másik szakágat kell választanom. Mindig is érdekelt az építészet, szeretem a matekot, a fizikát és a művészet is nagyon közel áll a szívemhez. Ezért döntöttem úgy, hogy építészettel fogok foglalkozni.

Miért ezt a szakot választottad?
Azért választottam a Környezetkultúra szakot, mert több lehetőséget nyújt a jövőben. Hiszen még magam sem tudom, hogy konkrétan mivel szeretnék majd a tanulmányaim elvégzése után foglalkozni. Természetesen szívesen lennék belsőépítész, de legalább annyira érdekel a formatervezői irány is. Mindemellett nagyon szeretek a műhelyben tevékenykedni és ez a szakirány lehetőséget nyújt különböző anyagok és eszközök megismerésére, használatára.

Mi inspirál?
Minden feladatnál a lehető legkülönbözőbb dolgok inspirálnak. Van, hogy szakmai megoldásokat keresek és azok tanulságaiból inspirálódok, de legtöbbször a környezetemből merítek ihletet. Akár hangokból, színekből, formákból, kompozíciókból, de még mozdulatokból is.

Mivel szeretnél foglalkozni a jövőben?
A belsőépítészet és a formatervezés mellett könnyen el tudom képzelni, hogy akár a barkácsolás felé fogok elindulni. Szeretnék installációkat tervezni, kivitelezni fesztiválokra, kiállításokra, különböző rendezvényekre.

Első évesként még nem volt sok feladatom, így nem is igazán tudnék kedvenceket kiválasztani. Szeretem a rajzórákat, mindig érdekes oldalról közelítjük meg a feladatokat. Ennek a félévnek a tananyaga az aktrajzolás, amit próbáltunk már például kubista, majd impresszionista stílusban, sőt egyszer jobbkezes létemre balkézzel is készítettem aktot. A tervezési feladatoknál leginkább az első tervek utáni makettezést szeretem, amikor a legkülönbözőbb anyagokból (szívószál, tojástartó...) építünk makettet a gondolataink bemutatása érdekében. Persze legalább ennyire élvezem a végleges makettek készítését is, ami már egy precízebb műhelymunkát jelent.
Egyik kedvelt feladatom kreatív tervezés tantárgyból volt. Amin két 6*6 m- es tér makettjében kellett egy fogalompárt megjelenítenünk, figyelve a nyílásokra, közlekedésre. Én az ívelt tér- egyenes tér fogalompárral dolgoztam.
Számítógépes tervezés órán elsőként a photo shop alapjaival ismerkedtünk meg egy nagyon érdekes feladat feldolgozásával. Az Andrássy Út egy szakaszát osztottuk épületenként a csoport tagjai között. A feladatban mindenkinek az általa választott épület homlokzatát kellett reprodukálnia a program segítségével, amiből a félév végén 100*70 cm méretű plakát is készült.
Formatan órán kaptunk egy érdekes feladatot, miszerint egy választott termésből kiindulva terveztünk búvóhelyet. Az általam választott növény a lepényfa termése volt, aminek a síkból térbe történő kihajlása fogott meg leginkább. Ezen részlet felhasználásával két munkám is született a vizsgára.