Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility HAGA SZILVIA / ELEKTRONIKUS ÁBRÁZOLÁS ALAPSZAK | Budapesti Metropolitan Egyetem

HAGA SZILVIA / ELEKTRONIKUS ÁBRÁZOLÁS ALAPSZAK

„A METU abban segített, hogy még inkább a saját utamra terelődjek, megismerjem a stílusomat és a lehetőségeimet.”


Szilvia Elektronikus ábrázolás szakunkon diplomázott, szeptembertől Tervezőgrafika mesterszakunkon folytatja tanulmányait. A tipográfia mellett érdekli az arculattervezés és a webdesign is, de kihívásnak tekinti, hogy a mesterképzésen majd új ismeretekkel is bővítheti tudástárát.




Miért ezzel a területtel foglalkozol?

Kiskorom óta az életem részét képezi az alkotás, a művészet szeretete.

Miért ezt a szakot választottad?
A középiskola utolsó évében döntöttem el véglegesen, hogy ebbe az irányba megyek tovább, amikor a szeretett gimnáziumi rajztanárom biztatására rajz- és vizuális kultúra OKTV-n indultam, s ott jól szerepeltem. Ez a szak állt hozzám legközelebb, mivel mindig is a kreatív megoldások foglalkoztattak esztétikus kivitelezésben, s az, hogy ezt webes környezetben is megtehetem – összehangolva a designt és a funkciót – külön kihívást jelentett.

Mi inspirál?
Az alkotás folyamata és a végeredmény is örömmel tölt el. Ezek mellett nagy húzóerő a folyamatos fejlődés iránti vágy, mivel elég kritikus vagyok önmagammal szemben.

Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért?
Úgy alakult, hogy a legtöbb kedvenc munkám a Tipográfia tantárgyhoz köthető. Összességében azokat a feladatokat szerettem, amelyekben több készségem is megmérettethetett.







A Fény éve plakát tervezésének folyamatát nagyon élveztem, mivel rajztáblával rajzolhattam. A másik kedvenc feladatom a Pi vizualizációja volt, amit Kreatív vizuális stúdiumok órán kaptunk. Ezen sokat kellett gondolkodnom, hogyan valósítsam meg úgy, hogy követhető logikája legyen és kifogástalan vizuális megjelenése.
 


Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad?
Egy fiktív pincészet arculatának tervezését választottam weboldallal, aminek a Sylvans nevet adtam. Izgalmasnak tartottam komplett kisarculatot készíteni egy pincészetnek. A tervezésénél legfőbb szempont a modernség és a letisztultság volt. Ennek megfelelően készítettem a logót, a borok címkéit, a weboldalt és az egyéb arculati elemeket. A címkékhez a borfajtáknak megfelelő színvilág társul.
 




Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt?
A METU abban segített, hogy még inkább a saját utamra terelődjek, megismerjem a stílusomat és a lehetőségeimet. Emellett inspiráló volt több hasonló lelkületű és gondolkodású csoporttárssal együtt tölteni ezt a három évet.

Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania?
Itt – a művészeti részen – nagyon sok a hasonló gondolkodású ember, így könnyű hosszan tartó barátságokat kialakítani, melyet később is lehet kamatoztatni. Emellett remek dolog, hogy van lehetőség más szakon lévő hallgatókkal összedolgozni és persze az is, hogy változatos feladatokat kap az ember.
 




Hogy érzed magad a frissdiplomásként?

Jól. Most elértem egy célt, de ez csak állomás, szeretnék tovább tanulni, fejlődni, ezért is jelentkeztem a METU Tervezőgrafika mesterszakára.

Milyen élmény volt a diplomavédésed?
Természetesen nagyon izgultam, de hatalmas megkönnyebbülés volt, miután túlestem rajta. Úgy érzem, ez méltó lezárása volt a három évnek.

Milyen terveid vannak a jövőre?
Szeretném elvégezni a Tervezőgrafika mesterszakot. Ezután a szakmában elhelyezkedni, talán egy grafikai stúdióban, ahol mindig más kihívással nézhetek szembe, több részfolyamatba is belelátva. Ha lesz lehetőség, akkor a tervezőgrafikával kapcsolatos művészeti területekkel is szeretnék mélyebben megismerkedni, mint a 3D design, UI/UX design.