Sikereink - Mozgókép

19. FALUDI FILMSZEMLE Herczeg Richárd: Legjobb vágó kategória

PÁZMÁNY FILM-FESZTIVÁL Batka Máté: Pro Educatione Egyesület különdíj, Vörös Zétény: Hagyományok, társadalom, kultúra kategória, I.hely

BERLINALE Ferge Roland: El c. filmje (operatőr: K. Kovács Ákos) Generation Kplus szekció, elismerő oklevél

23. ORSZÁGOS DIÁKFILMSZEMLE Jakobetz Zoltán: Vándorkupa, Mediawave szakmai különdíj, Sipos Bence: Váltás, MTVA fiatal filmes különdíj

III. SAVARIA FILMSZEMLE Kisjátékfilmes kategória I. hely - Makkos Zsófi, Molnár Péter Miklós: Az az egy gyerek; II. hely - Batka Máté: Love on the MÁV; III. hely - Tóth Gergely, Gerencsér Dávid: Kimenő (Mozgóképművész MA) 

PÁZMÁNY FILM FESZTIVÁL II. hely, Dokumentumfilm kategória: Borbás Dávid (Mozgóképművész MA): Wartburg; II. hely, Animáció kategória: Szakály Réka - Adorján Éva (Animáció BA): Instant; I. hely, Hagyományok, társadalom, kultúra kategória: Vörös Zétény (Mozgóképkultúra és médiaismeret BA): A Szabadság Kézikönyve; Premio Juniores különdíj: Bárczy Örs (Animáció BA): Hey Deer! 

MEDIAWAVE Kisjátékfilm különdíj: Csoma Sándor 

KÜSTENDORF 2016 GOLDEN EGG fődíj Borbás Dávid: Wartburg (Mozgóképművész MA) 

FFEST INTERNATIONAL STUDENT FILM FESTIVAL Kisjátékfilm kategória I. díj Csoma Sándor: The Blocks; III. díj - Sipos Bence: In your shoes; Special mention - Batka Máté: LOVE on the MÁV; Animációs kategória I. díj - Bárczy Örs: Hey deer!; Special mention - Adorján Éva, Szakály Réka Anna: Instant 

19. FALUDI FILMSZEMLE Legjobb vágó kategória nyertese - Herczeg Richárd: Felülvizsgálat; Pro Educatione erdélyi-magyar felnőttképzési hálózat különdíja - Batka Máté: LÁV on the MÁV; PORT.hu díj - Bendó Zsuzsanna: A báb; DUNA TV díja - Ottlik Anna: Kiút...

SAVARIA FILMSZEMLE Független filmesek versenye - Kisjátékfilm szekció, 1. hely: Parafrázis / rendező: Kemény Eszter, operatőr: Chilton Flóra, vágó: Tokár Dániel; 2. hely: Őrangyal / rendező: Földváry András István, operatőr: Chilton Flóra, vágó: Kobra Ágota, Márton Dániel; 3. hely : Egy tál babnál kevesebb / rendező: Tóth Gergely, operatőr: Visontai Márton, vágó és vizuális effekt: Földváry András; Bajnok Filmek Ligája, 2. hely: Seduction / rendező, operatőr, vágó: Dimeth Balázs Ferenc (Kameraman, Mozgóképművész) 

8. BIG FESZTIVÁL Tisza Balázs (Mozgóképművész) Helló, kő kóla? című filmje nyerte a fődíjat

FRISS HÚS FESZTIVÁL a Daazo fesztivál díját Brauner Máté kapta Előbb adta című filmjéért

V. ESZTERHÁZY FILMNAPOK A legjobb film: Szekeres Norbert Deni; Legjobb látvány: Tasi Tibor: Purgatórium; Legjobb operatőr: Visontai Márton (Tóth Gergely: Egy tál babnál kevesebb); Legjobb dramaturgia: Tasi Tibor: Orsi (Kameraman, Mozgóképművész)

PÁZMÁNY FILM FESZTIVÁL Tóth Gergely: Maca című alkotása Dokumentumfilm kategória 2. hely, Szelei Dóra Uccu neki! filmje 3. hely

DOKUMENTUMFILM A NEMZETIRŐL Salamon András rendező által fémjelzett film alkotói csapatát erősítették hallgatóink is: Ferge Roland, Kemény Eszti, Hejüsz Betti és Tóth Levente (Mozgóképkultúra és médiaismeret, Filmoperatőr művész) 

MŰEMLÉKEK FRISS SZEMMEL fotópályázat Kiss Norbert (Kameraman) Zeneakadémia fotósorozatának egy képe 2. helyezést ért el, egy pedig közönségdíjas lett 

BERLINALE Ferge Roland Mozgóképkultúra és médiaismeret és Kovács Ákos Kameraman szakon végzett hallgatóink El című rövidfilmje a Generation programjában.

KITÖRÉS a Mozgóképkultúra és médiaismeret valamint Kameraman szak diplomavetítése a Művész Moziban 

A 43. MAGYAR FILMSZEMLÉN a kameraman szak hallgatói önálló filmblokkban mutatkoztak be a Toldi moziban. A vetítés a filmes szak első nyilvános szereplése volt, amely nagyon kedvező nézői és kritikai visszhangot kapott

XVIII. FALUDI NEMZETKÖZI AMATŐRFILMSZEMLE Kemény Eszter rendezésében, Chilton Flóra operatőri munkájával készült Parafrázis nyerte a filmes felsőoktatási hallgatók versenyét 

ZSIDÓ FILMFESZTIVÁL Konkol Máté Mozgóképkultúra és Médiaismeret szakos hallgatónk SÁRGA CSILLAGOS KOCSMÁK című filmje díjat nyert

51. KARLOVY VARY NEMZETKÖZI FILMFESZTIVÁL Kristály Glóbusz - Hajdu Szabolcs: Ernelláék Farkasáknál, a film operatőrei végzős Filmoperatőr művész MA hallgatóink 

2. MAGYAR FILMHÉT 16 filmünk a hivatalos programban (Mozgóképkultúra és Médiaismeret, Kameraman, Animáció BA, Filmoperatőr művész, Mozgóképművész MA) 

23. ORSZÁGOS DIÁKFILMSZEMLE fiatal filmes kategória: Borbás Dávid (Mozgóképművész MA): Sightseeing - MNFA Rendezői fődíj; Sipos Bence (Mozgóképkultúra és médiaismeret BA): Váltás - MTVA fiatal filmes különdíj; Jakobetz Zoltán (Mozgóképkultúra és médiaismeret BA): Vándorkupa - Mediawave szakmai különdíj; Csörköl Zsolt (Mozgóképművész MA): Gond(n)ok - MTVA különdíj; Csoma Sándor (Mozgóképművész MA): Tabula Rasa - Különdíj a történelmi érzékenységért 

MMA '56-OS PÁLYÁZAT I. díj - K. Kovács Ákos (Filmoperatőrművész MA) 

JOZI FILMFESZTIVÁL Best Student Short Award -Csoma Sándor (Mozgóképművész MA): Tabula Rasa