Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Első Budapesti Illusztrációs Fesztivál | Budapesti Metropolitan Egyetem

Első Budapesti Illusztrációs Fesztivál

2019 őszén a Graphifest keretében első alkalommal kerül megrendezésre az Első Budapesti Illusztrációs Fesztivál, amelynek célja, hogy reprezentálja és megújítsa a hazai illusztrációs művészeteket. Tavasszal meghirdetett pályázatra konkrét szövegre reflektáló, narratív képalkotásokat vártak, szabadon választott művek, régi vagy kortárs, külföldi vagy magyar szerzők írásaihoz készült illusztrációkat, vers, novella, regény, mese, publicisztika, gyermek- és ifjúsági irodalomhoz készült műveket. A felhívásra mintegy 200 alkotó több mint 2500 pályaműve érkezett be, ebből mintegy 220 művet választottak ki a szervezők, amelyet a Magyar Képzőművészeti Egyetemen mutatnak be. Emellett különállóan mutatják be az évfordulós szerzők irodalmi műveire készült legjobb 60 illusztrációt a Petőfi Irodalmi Múzeumban. A két fő tárlatot számos egyéb szakmai program kíséri.

Az Illusztrációs Fesztivál tudományos illusztrációs díját Koszó Gréta Noémi nyerte Tervezőgrafika alapszakunkon készített diplomamunkájával. A Japán-Magyar Képes Szótár konzulense Gallusz Gyöngyi volt.

„Régóta foglalkoztat a japán nyelv és kultúra érdekessége és különlegessége. Mivel a japán nyelv ismeretéhez rengeteg motiváció kell, mondhatjuk, hogy aki szeretné elsajátítani, az valószínűleg a kultúra iránt is érdeklődik. Ez alapján indult el a szótár ötlete: egy olyan kezdő ismeretanyag, ami nem csupán a szavak bemutatására szolgál, de betekintést nyújt a hagyományos japán kultúrába is. A tematikák is eszerint lettek kialakítva: a könyv egy jeltáblázattal indít, majd a minket körülvevő világ, a mindennapi életünk szavaival ismerkedhetünk meg. Az illusztrációk terén számomra fontos volt, hogy egy olyan stílust és színvilágot alakítsak ki, ami illeszkedik a japán kultúrához, a régi könyvek hangulatát idézi, miközben humorral megfűszerezve próbálja segíteni a szavak memorizálását. A színek oldalpáronként különböző színkombinációkból állnak össze, ami együtt egy vidám, izgalmas atmoszférát kölcsönöz a szótárnak.”



A kiállítás 2019. október 1. - október 30. között, hétfőtől szombatig, 10-18 között látogatható.
Helyszín: Magyar Képzőművészeti Egyetem, Budapest, Andrássy út 69.

Gratulálunk minden díjazottnak!

Részletek itt.


2019. 10. 13.

Hírek

categories.hallgatoink

Az Erasmus+ mobilitási programot népszerűsítő rendezvényeket szervezett a Nemzetközi Koordinációs Iroda, hogy a METU minél több hallgatója és munkatársa értesüljön változatos mobilitási lehetőségeinkről.

erahír

Az Erasmus+ mobilitási programot népszerűsítő rendezvényeket szervezett a Nemzet …

categories.hallgatoink
Művészet

A Magyar Sajtkészítők Egyesülete egyetemünkön arculatuk megújításához grafikai pályázatot hirdetett...

sajtihírcsempike

A Magyar Sajtkészítők Egyesülete egyetemünkön& …

Művészet
Művészet
Egyedülálló nemzetközi kiállításnak ad otthont a Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kara

Innovatív kiállítás mutatja be a közérdekű design világát

design

Egyedülálló nemzetközi kiállításnak ad otthont a Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kara

Innovatív kiállítás mutatja be a közérdekű design világát …

Művészet
Jelentős tudományos kapcsolatrendszerrel rendelkező rektor a Budapesti Metropolitan Egyetem élén

A Budapesti Metropolitan Egyetemen 2023. október 1-től Prof. Dr. Kocziszky György tölti be a rektori pozíciót.

kinevezés_

Jelentős tudományos kapcsolatrendszerrel rendelkező rektor a Budapesti Metropolitan Egyetem élén

A Budapesti Metropolitan Egyetemen 2023. október 1-től Prof. Dr. Kocziszky Györg …

Üzlet
MNB Kiválósági Fesztivál

A Magyar Nemzeti Bank meghívja a gazdasági képzési területen tanulókat az MNB Kiválósági Fesztiváljára.

success_fest

MNB Kiválósági Fesztivál

A Magyar Nemzeti Bank meghívja a gazdasági képzési területen tanulókat az MNB Ki …

Üzlet
KommunikációTurizmusÜzlet
A jövő a felelős és regeneratív turizmusé

A Budapesti Metropolitan Egyetem Turizmus Intézete nemzetközi konferenciát rendezett a turizmus világnapja alkalmából

meturizmus

A jövő a felelős és regeneratív turizmusé

A Budapesti Metropolitan Egyetem Turizmus Intézete nemzetközi konferenciát rende …

KommunikációTurizmusÜzlet
Művészet
METU a Budapest Design Week-en

Idén ősszel ismét csatlakozik a METU a Budapest Design Week-hez 4 saját programmal.

BDW-csemp

METU a Budapest Design Week-en

Idén ősszel ismét csatlakozik a METU a Budapest Design Week-hez 4 saját programm …

Művészet
A 100-nál több országból hallgatót fogadó Budapesti Metropolitan Egyetem, a 100-nál több országból látogatót fogadó SZIGET Fesztiválon!

A 2023-as SZIGET Fesztivál EU Meeting Point programjában a METU két oktatója, Rada Péter nemzetközi-rektorhelyettes és Kovács Attila, az Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai kar dékánja tartottak előadást az EU jövőjéről és a visegrádi együttműködésről.

sziget

A 100-nál több országból hallgatót fogadó Budapesti Metropolitan Egyetem, a 100-nál több országból látogatót fogadó SZIGET Fesztiválon!

A 2023-as SZIGET Fesztivál EU Meeting Point programjában a METU két oktatója, Ra …

KommunikációTurizmusÜzletMűvészet
További hírek megtekintése...
METU hírek logó

További hírek megtekintése...