Cinemascope3

FILMES SZAKJAINK DIPLOMAVETÍTÉSE


A METU mozgóképes műhelye a filmkészítés különböző feladataitól a televíziózásig változatos képzési kínálattal van jelen a hazai felsőoktatásban. A filmes szakokon a diákok a mozgóképkészítés valamennyi műfajában jártasságot szereznek, kisjátékfilmeket, dokumentumfilmeket, televíziós műsorokat, reklámfilmeket, experimentális alkotásokat készítenek.

A 2019. január 21-én harmadik alkalommal megrendezett Cinemascope a Mozgóképkultúra és médiaismeret és a Kameraman alapképzésen, valamint a Mozgóképművész mesterképzésen 2018-ben diplomázottak alkotásaiból mutat válogatást. A filmeket az egyetem hallgatóiból összeállt stábok készítették, a különböző részfeladatokat más-más szakok jelenlegi és volt növendékei látták el. A kétrészes programban a legkülönbözőbb témájú és műfajú mozgóképeket tekinthet meg a közönség.

Olyan alkotók diplomafilmjeivel is találkozhat a közönség, mint Fazekas Gyöngyi vagy Hegyesi Fanni, akikkel korábban diplomafilmjük kapcsán készítettünk interjút:

Fazekas Gyöngyi
Hegyesi Fanni

A Cinemascope a METU hallgatói munkáit bemutató sorozatba illeszkedik, mely az évente megrendezésre kerülő Animascope elnevezésű animációs esteket és a Média design alapképzés Futuroscope nevű programját is magába foglalja.

Időpont: 2019. január 21., 18:30 - 22:00
Helyszín: Uránia Nemzeti Filmszínház Díszterme, 1088 Budapest, Rákóczi út 21.

A rendezvényre a belépés díjtalan. A filmeket eredeti nyelven, angol felirattal vetítjük.



VETÍTÉSI LISTA

Első blokk (18:30 – 20:15)

Figyelj már oda – 13:38
Rendező: Almási Zsolt, Mozgóképkultúra és médiaismeret BA 2018
Operatőr: Büki Balázs
Vágó: Baráth Zoltán, Mozgóképkultúra és médiaismeret BA 2018
Forgatókönyvíró: Almási Zsolt, Büki Balázs

Fiú a kútról – 21:24
Rendező/Forgatókönyvíró: Pekár Áron
Operatőr/Vágó: Szebeni Gábor, Kameraman BA 2018

Szobanövények – 18:22
Rendező/Forgatókönyvíró/Vágó: Jakobetz Zoltán, Mozgóképművész MA 2018
Operatőr: Mészáros Gergely, Kameraman BA 2018

Idegenek – 30:18
A producer specializációs Mozgóképművész mesterszakos hallgatók szkeccsfilmje
Rendező: Balogh Dorottya, Kárpáti László, Molnár Péter Miklós, Török Éva, Mozgóképművész MA 2018, Moldovai Katalin Mozgóképművész MA 2017
Operatőr: Földvári Fatime, Mozgóképművész MA 2018, Lauber Máté
Vágó: Wild Anna, Mozgóképművész MA 2018
Forgatókönyv: Tóth Krisztina Párducpompa című novelláskötete alapján: Balogh Dorottya, Kárpáti László, Molnár Péter Miklós, Török Éva; Mozgóképművész MA 2018
Kreatív producer: Balogh Dorottya, Kárpáti László, Molnár Péter Miklós, Török Éva, Wild Anna; Mozgóképművész MA 2018

A narancs útlevél – 19:42
Rendező: Fazekas Gyöngyi, Mozgóképművész MA 2018
Operatőr: Magyari Zsolt
Vágó: Sztercey Szabolcs
Forgatókönyvíró: Fazekas Gyöngyi


Második blokk - 20:30 - 22.10

A játékgyáros – 11:11
Rendező/Szerkesztő: Hegyesi Fanni, Mozgóképkultúra és médiaismeret BA 2018
Operatőr: Fehér Zoltán – Kameraman BA 2018, Kisteleki Márton
Vágó: Jakobetz Zoltán – Mozgóképművész MA 2018

Maradj velünk – 20:30
Rendező: Bajor Marcell – Mozgóképkultúra és médiaismeret BA, 2018
Operatőr: Kalotai Dániel
Vágó: Kiss Viktória
Forgatókönyvíró: Bajor Marcell, Timkó Imre
Kreatív producer: Petrányi Viktória

Les - 11:27
Rendező/Forgatókönyvíró: Rácz Dia - Mozgóképkultúra és médiaismeret BA 2018
Operatőr/Vágó: Szántó Alex

Kata - 20:00
Rendező: Makláry Eszter – Mozgóképkultúra és médiaismeret BA
Operatőr: Szűcs Gábor, Kameraman BA 2018
Vágó: Baráth Zoltán, Mozgóképművész MA 2018
Forgatókönyvíró: Makláry Eszter, Csala Norbert
Kreatív producer: Makláry Eszter, Szűcs Gábor

Szokásjog - 33:00
Rendező: Füzes Dániel, Mozgóképművész MA 2018
Operatőr: Szentiványi Gábor
Vágó: Grőger Nándor
Forgatókönyvíró: Noll-Batek Kristóf Áron, Füzes Dániel
Kreatív producer: Gór Fanni, Mozgóképművész MA 2018

2019. 01. 14.

Hírek

KommunikációTurizmusÜzletMűvészet
Build your Brand Day

Szeretnéd, ha segítenénk megalkotni a saját BRAND-ed? Ezen az eseményen segítünk megtalálni A TE UTAD!

build_your_brand_hirkep

Build your Brand Day

Szeretnéd, ha segítenénk megalkotni a saját BRAND-ed? Ezen az eseményen segítünk …

KommunikációTurizmusÜzletMűvészet
KommunikációÜzlet
Transformative Agile Leadership miniMBA vezetőképzés oklevél átadó ünnepsége

9 résztvevő mini MBA oklevelet, 14-en pedig összesen 29 modulzáró tanúsítványt kaptak

tal_oklevel_atado_20191220

Transformative Agile Leadership miniMBA vezetőképzés oklevél átadó ünnepsége

9 résztvevő mini MBA oklevelet, 14-en pedig összesen 29 modulzáró tanúsítványt k …

KommunikációÜzlet
KommunikációTurizmusÜzlet
Így működik az oktatás Hongkongban

Oktatónk, Vass Vilmos egy hetet töltött vendégprofesszorként Hongkongban, ahol személyesen győződhetett meg a kreatív és gyakorlatorientált képzés előnyeiről.

hongkong

Így működik az oktatás Hongkongban

Oktatónk, Vass Vilmos egy hetet töltött vendégprofesszorként Hongkongban, ahol s …

KommunikációTurizmusÜzlet
Művészet
A BELSŐÉPÍTÉSZET MESTEREI – MESTERKÉPEK

Beleznay Éva urbanista, építész előadása

beleznay hír

A BELSŐÉPÍTÉSZET MESTEREI – MESTERKÉPEK

Beleznay Éva urbanista, építész előadása …

Művészet
Művészet
Akbank Short Film Festival 2020

Horesnyi Máté diplomafilmje is versenyben

Akbank Short Film Festival 2020 csempe

Akbank Short Film Festival 2020

Horesnyi Máté diplomafilmje is versenyben …

Művészet
Művészet
Anifilm 2020

Horesnyi Máté diplomafilmje is versenyben

Anifilm 2020 csempe

Anifilm 2020

Horesnyi Máté diplomafilmje is versenyben …

Művészet
Művészet
8. Friss Hús

Idén is több METU-s alkotás a versenyprogramban

8. Friss Hús csempe new

8. Friss Hús

Idén is több METU-s alkotás a versenyprogramban …

Művészet
Művészet
Athens Animfest 2020 ​

METU-s animációk a versenyprogramban

Athens Animfest 2020 csempe

Athens Animfest 2020 ​

METU-s animációk a versenyprogramban …

Művészet
KommunikációTurizmusÜzletMűvészet
További hírek megtekintése...
METU hírek logó

További hírek megtekintése...