Tudásmenedzsment a következő két évtized határán- megjelent Noszkay Erzsébet tanulmánykötete az Akadémiai Kiadó gondozásában
A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Gazdálkodástudományi Bizottsága alá tartozó Tudásmenedzsment Munkabizottság megalakulásának huszadik évfordulójára készült el, Prof. Dr. habil. Noszkay Erzsébet CSc egyetemi oktatónk, az Executive MBA - Turnaround Menedzsment Szakirányú Továbbképzés szakvezetőjének, Tudásmenedzsment a következő két évtized határán c. tanulmánykötete az Akadémiai Kiadó gondozásában.
A kiadvány egy történeti áttekintéssel bemutatja a sokoldalú, eltérő hátterű, érdeklődésű kutatókból és oktatókból álló közösség munkáját, illetve a tudásmenedzsment szerteágazó szakterületeit. Tudományág szerepét a gazdaság felzárkózásban, fejlődésben, a MI fejlesztésében, s az innovációban.
„Ezt a kezdeményezést az a felismerés előzte meg, hogy a 21. század a hasznosítható tudás százada lesz, fejlettebb társadalmai pedig tudástársadalmakká lesznek. Most, hogy egy ilyen jeles évfordulóhoz, mérföldkőhöz érkeztünk, örök emberi igény, évszázados hagyomány, hogy megálljunk, körbenézzünk és visszapillantsunk. Milyen volt ez a 20 év, mit és milyen eredményeket hozott, volt-e értelme a sok-sok, gyakran reménytelennek tűnő küzdelemnek, apró, napi sziszifuszi, diskurzust involváló cselekedeteknek, próbálkozásoknak és nekifutásoknak, sikertelenségeknek és sikereknek?! Nos, erről győződjenek meg az Olvasók"- Noszkay Erzsébet
„Kiránt-e bennünket a bajból a tudás helyes és hatékony menedzselése? A kötet az alapító-elnökasszony történeti áttekintésével alkalmat ad a sokoldalú, eltérő hátterű és érdeklődésű kutatókból és oktatókból álló közösség munkájának megismerésére, a tudásmenedzsment szerteágazó szakterületeinek bemutatására. A további, neves szerzők mind saját kutatási területük szempontjából világítják meg az előbbi dilemmára adható igen sokrétű válaszokat.
Jeff Angus tapasztalt vezető informatikai szakértő szerint egyes emberek a tudásmenedzsmentre azt mondják, hogy az csak egy üres szóösszetétel. Nem az, hanem egy cselekvésre késztető tudományág. Remélem, ez a kötet is gondolkodásra késztet minden Tisztelt Olvasót − és hozzásegíti a vezetőket ahhoz, hogy cselekedjenek.”
Dr. Dobay Péter, emeritus professzor
A teljes kötet elérhető a MeRSZ és a METROPOLITAN SCHOLAR oldalakon.
Hírek
Keresztféléves felvételi vs. hagyományos felvételi. Mi a különbség?
Mit nevezünk hagyományos, illetve keresztféléves felv& …
A METU Ünnepélyesen Köszöntötte Nemzetközi Hallgatóit
Szeptember 26-án a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) különl …
Keresztféléves jelentkezés - kinek éri meg?
A továbbtanulást nem csak szeptemberben lehet megkezdeni. …
Minden, amit a keresztféléves felvételiről, képzésekről tudni kell
Hogyan zajlik a keresztféléves jelentkezés? …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …
Az ökológia és a művészetek kapcsolatáról tartott konferenciát a METU
A METU Művészeti és Kreatívipari Kara 2024. szeptember 12-13-án, a Francia Intéz …
Első alkalommal csatlakozott a METU a Kutatók Éjszakájához
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) 2024-ben első alkalommal vett rés …
Újrahasznosítás és környezettudatosság a textiliparban
Workshop a Kutatók Éjszakáján a METU-nA textilipar a …