Tréningnap a Budapesti Metropolitan Egyetemen
Az Erasmus+ 2020-1-ES01-KA201-082102 kódjelű, STEAM Education for Teaching Professionalism című, középiskolai stratégiai partnerségi projektünkben egész napos tanár tréningre került sor 2021. november 6-án, szombaton, a Budapesti Metropolitan Egyetem szervezésében. Bár a járványhelyzet nem kedvezett az eseménynek, a képzést jelenléti formában sikerült megrendeznünk, amelyen 25 fő gyakorló középiskolai tanár vett részt. A résztvevők az ország különböző részeiből, középiskoláiból érkeztek a tréning helyszínére, Budapestre.
Az eseményt world café módszerrel tartottuk meg, 3 különböző műhelyt szervezve a résztvevőknek, egy-egy választott módszertani eszközzel, amelyet 4, a projekt szakmai csapatában közreműködő, szintén középiskolai gyakorló tanár szervezett.
Elsőként egyetemünk professzora, dr. Vass Vilmos ismertette a SteamTeach projekt céljait és várható eredményeit, valamint a tréningnap célját és annak kimenetelét. A projekt eddigi eredményeinek rövid bemutatását és a projekt céljainak ismertetését követően először egy módszertani bevezető előadásra került sor a „STEAM oktatás pedagógiai elvei és módszertani kérdései, az előzetes tudás feltérképezése” címmel, melyet az intézményünk két kompetens oktatója, dr. Vass Vilmos és Bódis Krisztina tartotta. Az előadás során nem maradhatott el a gyakorlati példák bemutatása sem. A modul végén a résztvevők értékelték a tanultakat és közösen beszélték át, hogy mit lehet a jövőben felhasználni az oktatás során. Ezt követően következhettek a műhelymunkák oly módon, hogy a résztvevők három csoportba kerültek és mindhárom csoport egy-egy, külön-külön teremben vett részt a gyakorlatorientált foglalkozásokon, forgó rendszerben. A 3 műhely egy-egy módszertant választott ki a modul megtartására: a Projekt-alapú tanulás, a Kooperatív tanulás és Probléma-alapú tanulás kapott főszerepet a csapatmunkák során.
A műhelymunka végén közös értékelésre került sor, a résztvevők visszajelzései és reflexiói alapján. A tréningnap lezárásaként dr. Vass Vilmos röviden vázolta a projektben hátralévő feladatokat és a további teendőket, tudnivalókat.
2021. 11. 26.Galéria
Hírek

myBRAND Centre For Excellence Kiválósági Mentorközpont tavaszi szakmai találkozója a METU-n
A Magyar Nemzeti Bank és a Budapesti Metropolitan Egyetem által &n …

METU-s alkotók a WPO csomagolástervezés világversenyén
Négy METU-s hallgató is figyelmet kapott a WPO 2022 WorldStar Student Award - Cs …

Sikeresen lezajlott a METU projekt hét
ikeresen lezajlott a 3 napos METU Projekthét, mely során a diákoknak kisebb csop …

„Ahhoz, hogy megértsük a körülöttünk zajló eseményeket, a földrajzhoz kell fordulnunk.”
- állítja Csizmadia Norbert geográfus, akinek legfontosabb küldetése, hogy a tér …

Kihirdették az első METUSCOPE magyar online filmszemle szakmai díjazottjait
A rövidfilmkategóriát a nemzetközi sikereket is elérő Agapé nyerte, az animációs …

Narancshéjból készült ruhát nézhetünk meg a Budapestre érkező GROW kiállításon
Március 13-25. között Magyarországra látogat az amszterdami Fashion for Good Mus …

A gazdasági integráció geopolitikája a 21. században: megatrendek és megarégiók új kurzus a Budapesti Metropolitan Egyetem képzésein
A Budapesti Metropolitan Egyetemen új szabadon választható gyakorlati kurzus vár …

Balatoni András, a Magyar Nemzeti Bank Közgazdasági előrejelzés és elemzés igazgatóság vezetőjének előadása a METU-n
A Budapesti Metropolitan Egyetemen tartott előadást Balatoni András, a Magyar Ne …
