Sebastian Kubica
A lengyel grafikusművész nagyszabású plakátkiállítását még 2013 tavaszán mutatta be a Lengyel Intézet a magyar közönségnek. Most a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola valamint a Lengyel Intézet közreműködésében, a Polish Masters - lengyel plakátművészek vendégszereplése sorozat keretében hallgathatjuk meg a kortárs plakátművészet egyik legjelesebb képviselőjének előadását, valamint megtekinthetjük a művész munkáiból válogató kiállítást is.
Féktelen szabadság vagy az otthon nyugalma - Sebastian Kubica lengyel grafikusművész nyilvános előadása és kiállítása
2014. március 3. (hétfő), 18.00
Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (Budapest, VII. Rózsa u.4-6.)
„…Minden általa létrehozott plakátot hasított kocka nyomát magán viselő, éles formalátása fémjelez. Az ilyesfajta kifejező vonások közé furakszik be a teljes kontrasztra épülő, erőteljes színvilág. A felfedezése attól válik értékessé, hogy az anyaggal vívott küzdelmét nem szennyezi be a számítógépes utómunka. Ezt az eszközt Sebastian más célból fogja munkára. A számítógépből, az internetből – követet, futárt farag, ami távoli országok peremére is elviszi hírét łodygowicei szülőföldjéről. Mert ez az Otthona, a Műhelye, az Élete.” Prof. Michał Kliś
Sebastian Kubica (1975.) plakáttal, tervezőgrafikával, fametszettel, grafikával és illusztrációval foglalkozik. A Krakkói Képzőművészeti Akadémia katowicei képzésén végzett 2000-ben. Tervezőgrafikai fődiploma-munkáját R. Kalarus professzor műhelyében készítette, másoddiplomáját R. Starak professzor tanítványaként, sokszorosító grafikából szerezte. A katowicei Sziléziai Egyetem Cieszyni Művészeti Intézete és a chorzówi Sziléziai Informatikai- Egészségügyi Főiskola oktatója. 2012-ben szerezte meg habilitált DLA fokozatát a képzőművészet területén. Tervezőgrafikai műhelymunkát vezetett a chilei Diego Portales Egyetemen Santiagóban, a Vina Del Mar Egyetemen és a Santo Tomas Egyetemen Antofagastában. Műveit több tucat kiállításon mutatták be mind Lengyelországban, mind külföldön. Számos díjat nyert, például a Krakkói Plakátfesztiválon (2001), a Toyamai Nemzetközi Plakáttriennálén (2003), a Katowicei Lengyel Plakátbiennálén (2003), a varsói Nemzetközi Plakátbiennálén (2004), a kínai Ningboban zajló Nemzetközi Plakátbiennálén (2006) és a teheráni Awakening World Awards Fesztiválon (2012).
A lengyel plakátművészetet bemutató kiállítássorozat keretében március 7., pénteken 17 órakor nyílik MAGDALENA WOSIK kiállítása a Lengyel Intézetben.
Hírek
Keresztféléves felvételi vs. hagyományos felvételi. Mi a különbség?
Mit nevezünk hagyományos, illetve keresztféléves felv& …
A METU Ünnepélyesen Köszöntötte Nemzetközi Hallgatóit
Szeptember 26-án a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) különl …
Keresztféléves jelentkezés - kinek éri meg?
A továbbtanulást nem csak szeptemberben lehet megkezdeni. …
Minden, amit a keresztféléves felvételiről, képzésekről tudni kell
Hogyan zajlik a keresztféléves jelentkezés? …
Új szempontból vizsgálja az építőipart a KSH
Folytatódik a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és a Budape …
A METU kiadásában megjelent Új Munkaügyi Szemle idei 3. száma a HR szakma jövőbeli kihívásaira való felkészülést helyezi fókuszba
„A hazai munkaerőpiac turbulens változáson megy keresztü …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …
Az ökológia és a művészetek kapcsolatáról tartott konferenciát a METU
A METU Művészeti és Kreatívipari Kara 2024. szeptember 12-13-án, a Francia Intéz …