Rófusz Ferenc Oscar-díjas animációs rendező a METU-n
A Budapesti Metropolitan Egyetemen (METU) Animáció és Média Design Tanszéke a hagyományosan novemberben, a Magyar Tudomány Ünnepe keretében zajló Tudományos Diákköri (TDK) és Művészeti Diákköri (MDK) rendezvénysorozat részeként rendezte meg Rófusz Ferenc Oscar-díjas animációs rendező előadását az egyetemen.
Fotó: Budapesti Metropolitan Egyetem / Szekeres Máté
A METU művészeti képzései az alkotói gondolkodás, a gyakorlati és technikai ismeretek elsajátítása és gyakorlása mellett kiemelt fókuszt helyeznek arra is, hogy az alkotó-hallgatók egy inspiráló, kreativitást támogató környezetben, és szakterületükön elismert, kiemelkedő szakemberektől tanulhassanak.
A METU alkotói így nem csak való életben releváns tudásra és hasznos készségekre tehetnek szert, de Kiss Melinda, a Budapesti Metropolitan Egyetem Animáció és Média Design Tanszékének vezetője szerint ez hatalmas löketet ad ahhoz is, hogy a hallgatók hivatásként éljék meg a választott szakterületet.
„Jó eséllyel és némi idővel, a jelenlegi hallgatóink válnak majd a jövő kreatív szakembereivé. Erre készülnek lelkesedéssel és elkötelezettséggel az animáció alapképzésen, és érlelik, mélyítik tudásukat a mesterképzés szintjén.
Találkozni egy olyan kaliberű alkotóval, mint Rófusz Ferenc, meghatározó élményt nyújt nem csupán a pályakezdő fiatalok, de mindannyiunk számára. Látni és megérteni a magyar animációs művészet meghatározó filmalkotásai mögött húzódó kivételes alkotói attitűdöt, komoly inspirációt és motivációt jelent a kreatív terület minden szereplőjének.” - osztotta meg Kis Melinda.
Rófusz Ferenc előadásában arról mesélt a METU alkotóinak, hogyan kezdődött animációs filmes karrierje, mit jelentett számára a Pannónia Filmstúdió és hogyan jutott el ‘A légy’ megalkotásáig.
A világhírű művész Oscar-díjas alkotásáról mesélve megosztotta az érdeklődőkkel, hogy a Pink Floyd zenéje ihlette és ma a hallgatók számára már kevésbé elképzelhető módszerekkel, egy fényképezőgépre szigetelőszalaggal rögzített halszemoptikát alkalmazva ahhoz hasonló élményt adtak, amit egy légy láthat repülés közben. Az alkotást két évig rajzolták alkotótársaival, 4800 egyedi grafikát hozva létre.
A rá jellemző derűvel számolt be arról is, hogyan érte a hír pizsamában, a Kuruclesi úti lakásában arról, hogy Oscar-díjat nyert. A páratlan életút bemutatása után a közelmúltbeli és jelenlegi munkáinak megismerésével ért véget, és a METU közönsége az Utolsó vacsora című filmet és a Bosch-animatikot is megnézhette.
A képen a METU munkatársai és Rófusz Ferenc, balról jobbra: Podhorányi László, Kucsera Tamás Gergely, Rófusz Ferenc, Hajdú Zsófia, Dr. Kollarik Tamás, Kiss Melinda.
Fotó: Budapesti Metropolitan Egyetem / Szekeres Máté
Ez úton is köszönjük az Animáció és Média Design Tanszékének szervezői munkáját, és reméljük, minden résztvevő és hallgatóink páratlan élménnyel gazdagodott.
Ismerd meg a METU művészeti képzéseit!
2022. 11. 17.Hírek
CheckINN Turisztikai Innovációs Verseny 2024
…
SUB SOLE kiállítás
A kultúra, ember és természet közötti kapcsolatot vizsgálja a METU Galéria legúj …
Új szakvezető a Budapesti Metropolitan Egyetem Média design területének élén
Forgács Kristóf személyében szeptembertől új médiaművész veszi át a Média design …
Gólyatábor - 2024
Az egyik legjobb gólyatáborunk volt a 2024-es! …
Új kutatás a divatról, mint modern lélektani jelenségről
A fenntartható divat és az önkifejezés kapcsolata …
A Budapesti Metropolitan Egyetem Első Nyári Programjának Sikeres Indítása
2024 augusztusában a Budapesti Metropolitan Egyetem büszkén rendezte meg első ny …
MEET US - A Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kara
„A művészet a lélek üzenete a világnak” &n …
Fiktív világ kézműves technológiákkal: a legújabb divattrendekre reflektál a METU Open Showroom válogatása
A Budapest Central Europian Fashion Week (BCEFW) hivatalos kísérőeseményeként ke …