Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Porkoláb Szabolcs / Környezetkultúra alapszak | Budapesti Metropolitan Egyetem

Porkoláb Szabolcs / Környezetkultúra alapszak

„Az inspirál, hogy napról napra fejlődjek.”

Porkoláb Szabolcs Környezetkultúra alapszakunkon diplomázott.

Miért ezzel a területtel foglalkozol?
Amióta az eszemet tudom mindig is jelen volt a művészet az életemben. A gimnáziumban dőlt el végérvényesen, hogy olyan szakmát válasszak, ahol ezt a képességemet fejleszteni tudom.

Miért ezt a szakot választottad?
Sok jót hallottam a szakról, és úgy gondoltam, hogy ez az a hely, ahol megtanulhatom a szakmai alapokat.

Mi inspirál?
Az, hogy napról napra fejlődjek. 

Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért?
A kedvenc egyetemi munkám az ötödik féléves tervezés feladatom volt. A feladat az volt, hogy egy új funkciót kellett kitalálni egy régi épületnek. Azért volt ez a kedvencem, mert ez a félév volt az, ahol ki tudtam teljesedni teljesen, és olyan építészeti problémákat oldottam meg, amit eddig nem kellett. Az épületben elhelyezendő funkciók: egy előadó és egy bútorokat bemutató tér. Az alapkoncepcióm az volt, hogy a régi épület osztását, illetve homlokzatait megtartom az eredeti állapotában, és amit én hozok létre, azt egy teljesen új elemként helyezem el az épületben, és ezt úgy valósítsam meg, hogy a régi ne keveredjen az újjal.

 



Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad?
Diplomamunkám Kozma Lajos Üvegháza volt. A szakdolgozatomat a Bauhausról írtam, és egy olyan épületet akartam kiválasztani, ami ehhez a korszakhoz kapcsolódik. Maga az épület sajnos rossz állapotban van, ezért is szerettem volna bemutatni, hogy hogyan kellene építészetileg hozzányúlni egy ilyen épülethez, ami műemlék, és egy kuriózum. Az épület választott funkciója egy építészeti központ. Azért választottam ezt, mert fontosnak tartom, hogy egy ilyen épületet olyan funkcióval kell megvédeni, ami nem rongálja, hanem inkább becsben tartja. A koncepcióm itt is hasonló volt, mint az ötödik féléves feladatnál: az eredeti épületből megtartani, amit meg lehet, amit én építek, az pedig igazodjon az eredetihez. Ez volt a legnehezebb, mert a penge élén táncolás volt megtalálni azt a megoldást, ami még támogatja, hogy az épület műemlék, de mégis egy új épület valósulhat meg a tervezés során.

 

Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt?
A jól felépített rendszerrel, mivel félévről félévre folyamatosan tudtam fejlődni a képzés alatt. 

Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania?
Csatlakozz, mivel itt mindenki megtalálja a második otthonát.

 


Hogy érzed magad a frissdiplomásként?
Elégedett vagyok, és várom a diploma utáni újabb kihívásokat.

Milyen élmény volt a diplomavédésed?
Teljesen jó élményként tekintek vissza rá, hiszen jó hangulatban zajlott az egész védés a nagy meleg ellenére is.

Milyen terveid vannak a jövőre?
Tanulmányaimat folytatni fogom a mesterképzéssel, mivel úgy gondolom, hogy ez egy remek lehetőség a további fejlődéshez.