Milyen lesz a Világunk a jövőben?
A FORESIGHT ERASMUS+ felsőoktatási innovációs projekt keretén belül, 5 európai egyetem működött együtt a jövőkutatás, a hallgatók jövőorientált oktatása, társadalmi felelősségtudatuk erősítése témájában. Az oktatás fókuszában a nagy társadalmi kihívások (Grand Societal Challenges) és az ENSZ társadalmi fejlesztési céljai (Social Development Goals) álltak. A projekt még 2018 őszén indult útjára, és 2021 augusztusában ér véget. Egyetemünk a kooperációban mindenekelőtt a közös online platform kifejlesztéséért volt felelős, amely hallgatói kollaboratív térként is funkcionál, valamint jól hasznosítható majd más projektekben is. Emellett tréningeket szervezett és vezetett oktatóknak és hallgatóknak egyaránt, oktatási modul tartalmakat dolgozott ki, továbbá a METU nemzetközi projekttalálkozóknak és disszeminációs eseményeknek is otthont adott.
A legfontosabb eredmények közül emeljük ki a 2019. őszi, majd a 2020. januári egy-egy hetes tilburgi és antwerpeni intenzív tanári és hallgatói tréningeket, amelyeknek a partneregyetemek adtak helyszínt. Ezek keretében egyetemenként 5-5 oktató és 20-20 hallgató tett szert elmélyült ismeretekre és speciális kompetenciákra a jövőkutatás területén, csapatmunkában, közös projekteken dolgozva. 2020 nyarán került sor az „Időközi” konferencia online megrendezésére, amelyet Egyetemünk szervezett és számos nemzetközi előadót is fogadtunk. Ezen felül a partneregyetemek képviselői mutatták be a projekt és egyben a jövőkutatás, jövő tervezés fontosságát az akadémiai, az iparági szereplők, valamint a projektben résztvevő diákok és tanárok szemszögéből.
A projekt záró konferenciára 2021. június 3-án került sor (virtuálisan) Bilbaoban, amelyen a partner egyetemek bemutatták, hogy miképpen építették be a FORESIGHT projektet az intézmények életébe, oktatási moduljaik közé, valamint a hallgatók panelbeszélgetés keretében elmondták véleményüket a projektről, az abban elsajátított ismeretekről, készségekről, végül csoportokba szerveződve közös témán dolgozva mutathatták be a kooperációban elért eredményeiket.
A projektet egyetemünk részéről az Innovációs Projektek Központja kezelte, a szakmai vezető Dr. habil Vass Vilmos PhD, a platform felelőse pedig Dr. Kiss Ferenc PhD rektorhelyettes voltak. További résztvevők (tréner tanár): Bódis Gábor PhD (aki az intenzív hét tréningjeit is koordinálta), Dr. Hegedűs Judit, Dr. Szávai Ferenc, Csáky Ádám PhD, Dr. Pupek Emese voltak.
2021. 06. 16.Hírek

Új vezérigazgató a Budapesti Metropolitan Egyetem élén
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) új vezérigazgatót nevezett ki Wenczel Ri …

METU-s oktatónk alkotásait is kiállították New Yorkban
Ajkai Dávid, a METU Fotográfia szak oktatójának munkája is szerepelt a PHOTO COU …

Design for the common good
A Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari kara a házigazdája an …

Együttműködési megállapodás aláírása az ADA University-vel, Azerbajdzsán legnívósabb egyetemével
Azerbajdzsán egyik legfiatalabb, rendkívül innovatív és nemzetközileg legismerte …

Közgazdász nagyágyút igazolt a Budapesti Metropolitan Egyetem
Richard A. Werner professzor jelentős nemzetközi tudományos karriert tudhatnak m …

A Budapesti Metropolitan Egyetem együttműködési megállapodást kötött Kazahsztán vezető magánegyetemével
Együttműködési megállapodás aláírására került sor a Budapesti Metropolitan Egyet …

Tervezőgrafika mesterdiplomák az Octogon magazinban
Az OCTOGON online az elkövetkezendő időszakban sorra bemutatja a különböző egyet …

A Budapesti Metropolitan Egyetem oktatójának animációs filmjét jelöli Magyarország az Oscar-díjra
Magyarország Gauder Áron, a Budapesti Metropolitan Egyetem oktatójának a Kojot n …
