METU vizsga tippek diákoktól
Hogyan vizsgázzunk? Tippek METU diákoktól
METU vizsga tippek művészeti és üzleti karunk diákjaitól
Olvasd el diákjaink, Niki (Kézműves Tárgykultúra BA) és Gergő (Kereskedelem és Marketing BA) tippjeit, hogy ne jelentsenek nehézséget METU vizsgák!
METU vizsga tippek - művészeti kar
Niki, Kézműves Tárgykultúra BA
Nos, mint azt már sokan tudják, a művészeti képzéseken vizsgaidőszakban a legnagyobb hangsúlyt a „kipakolás” kapja.
A kipakoláson bemutatjuk oktatóinknak, mit tudtunk produkálni fél év alatt, összegezzük a szemesztert, bemutatunk nekik minden alkotói folyamatot, honnan hová is jutottunk el. Itt nagyon fontos az érthetőség mind vizuálisan a prezentációban, mind a beszédben. Az oktatók szeretnék megérteni azt, hogyan gondolkoztál, milyen folyamat mentén jutottál el az adott végtermékedig, mi volt az indíttatásod, mennyi kísérletet készítettél?
Ezért is javaslom a felkészültséget. De mit is jelent ez? Az már sokat segít a helyzeten, ha nem az utolsó utáni pillanatokban kezdjük el befotózni a munkáinkat vagy összerakni a prezentációt. Sokkal bátrabban tudod Te is bemutatni a munkáidat, ha hagysz minimum egy napot prezentálás elött, amikor csak azzal foglalkozol, hogy melyik diánál mit fogsz mondani. Ha összeszedett vagy, akkor lesz önbizalmad is és a vizsgád olyan kellemes lesz, mintha csak egy baráti beszélgetést folytatnál le éppen.
Ez alatt a három év alatt, amit prezentálással töltöttem, úgy érzem, sokat fejlődtek a kommunikációs készségeim. Mindig igyekeztem megfogadni az oktatóim tanácsait. Ezt azért is emelném ki, mivel sokan nem értik, hogy a tanárok nem akarnak nekünk rosszat - ők segíteni szeretnének, ezért is érdemes figyelni a visszajelzésekre.
METU vizsga tippek - üzleti kar
Gergő, Kereskedelem és Marketing BSc
Nálunk teljesen mértékben a megszokott egyetemi számonkéréseknek megfelelően megy a félévzárás minden évben.
Ez az jelenti, hogy vannak egyrészt kételemű tárgyak, melyekből gyakorlati pontot kell szerezni és vizsgázni is kell, így jön ki a féléves jegy, másrészt vannak az előadások, amikből csak vizsgázni kell.
A félév során érdemes elolvasni a kötelezőket és folyamatosan készülni, mert különben egyszerre elég nagy falat tud lenni egy vizsga - legyen az szóbeli vagy írásbeli. Ezt a saját bőrömön már sikerült egyszer-kétszer megtapasztalnom, mert sokszor túl sok mindent csináltam egyszerre a félév során.
Szóval, ha tanácsolhatnék valamit, az az lenne, hogy hétről-hétre készüljetek, mert a saját dolgotokat könnyítitek meg vele. Illetve a vizsgákra való készülésben szintén azt tudnám javasolni, mint Niki, hogy egy nappal előtte már ne csináljatok semmit, csak még egyszer olvassátok át az anyagokat és pihenjetek, mert sokkal könnyebben fogtok emlékezni a tanultakra, ha ki vagytok pihenve.
Én személy szerint még annyival szoktam előkészülni, hogy veszek egy 0,5-ös cukros üdítőt és egy csokit a vizsgára, mert könnyebb tudok gondolkodni, ha van egy kis cukor a szervezetemben.
Te is szeretnél a diákunk lenni?
2024. 09. 18.Hírek
CheckINN Turisztikai Innovációs Verseny 2024
…
SUB SOLE kiállítás
A kultúra, ember és természet közötti kapcsolatot vizsgálja a METU Galéria legúj …
Új szakvezető a Budapesti Metropolitan Egyetem Média design területének élén
Forgács Kristóf személyében szeptembertől új médiaművész veszi át a Média design …
Gólyatábor - 2024
Az egyik legjobb gólyatáborunk volt a 2024-es! …
Új kutatás a divatról, mint modern lélektani jelenségről
A fenntartható divat és az önkifejezés kapcsolata …
A Budapesti Metropolitan Egyetem Első Nyári Programjának Sikeres Indítása
2024 augusztusában a Budapesti Metropolitan Egyetem büszkén rendezte meg első ny …
MEET US - A Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kara
„A művészet a lélek üzenete a világnak” &n …
Fiktív világ kézműves technológiákkal: a legújabb divattrendekre reflektál a METU Open Showroom válogatása
A Budapest Central Europian Fashion Week (BCEFW) hivatalos kísérőeseményeként ke …