METU STARTUP LAB 2022
A Nemzeti Tehetség Program keretén belül, az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásának köszönhetően, a Budapesti Metropolitan Egyetem Tehetségsegítő Tanács irányításával 2022-ben ismét elindult a sikeres műhelysorozatunk, a STARTUP LAB.
Az immár harmadik alkalommal megrendezett tehetséggondozó program lehetőséget nyújt a hallgatóknak, hogy belekóstoljanak a startupok világába. A Támogató döntése alapján a STARTUP LAB 3.0 projekt 4 878 000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.
A 2021/2022-es tavaszi, valamint idén először, a 2022/23-as őszi félévre kibővített program fókuszába ezúttal az „innovatív tanulási környezet kialakítása egy interdiszciplináris, STEM alapú környezetben” téma került, a startup és a kreatív gondolkodás fejlesztése mellett.
Idén először a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem egy 5 fős hallgatói csapattal részt vesz a műhelymunkában. Így összesen a képzésben résztvevő 30 hallgató a program során 4-5 fős csoportokban a kooperatív tanulási módszerek és projektpedagógiai technikák alkalmazásával dolgozik együtt.
A moduláris felépítésű projekt alatt az egyes modulokban a hallgatók egyéni, páros és csoportos feladatokat végeznek, amelyeket közös összegzés, reflexiók és visszajelzések zárnak. A modulok során a hallgatók új digitális eszközökkel és szoftverekkel ismerkednek meg, amelyek segítségükre lehetnek a hibrid munkavégzés során.
A modulok az alábbi területeket ölelik fel:
- Humán fókuszú üzletépítés, vagy Design Thinking és HR a startupok életében
- Prototipizálás művészeti eszközök segítségével
- Marketing másképp, avagy fókuszban az ember!
- Készségfejlesztés, ügyfélközpontúság, ügyfélélmény – Design Thinking és Service Design, mint a XXI. sz-i kihívásokra adott sikeres válasz
- Nézetek és tapasztalatok a kreatív és innovatív gondolkodásban
További újdonság idén, hogy minden modult követ egy gyakorlati szemléletű projekt menedzsment konzultáció, ahol a hallgatók a saját projektjeiken keresztül gyakorolják a tanult módszereket.
Az idei program része egyúttal egy tanulmányi kirándulás is, amelynek során a Szegedi Tudományegyetemre látogatunk el, a hallgatók megtekintik az egyetemi startup inkubátort és megismerhetik az egyetem startup programjait is.
A programot 2022-ben is egy nemzetközi vetélkedő zárja – külföldi partneregyetemek meghívásával –, amelynek keretén belül a már megismert és alkalmazott módszertanok alapján, a hallgatók 4-5 fős egyetemi csapatokban, digitális cégeket modelleznek és prezentációk segítségével mutatják be eredményeiket.
2022. 04. 08.
Hírek

myBRAND Centre For Excellence Kiválósági Mentorközpont tavaszi szakmai találkozója a METU-n
A Magyar Nemzeti Bank és a Budapesti Metropolitan Egyetem által &n …

METU-s alkotók a WPO csomagolástervezés világversenyén
Négy METU-s hallgató is figyelmet kapott a WPO 2022 WorldStar Student Award - Cs …

Sikeresen lezajlott a METU projekt hét
ikeresen lezajlott a 3 napos METU Projekthét, mely során a diákoknak kisebb csop …

„Ahhoz, hogy megértsük a körülöttünk zajló eseményeket, a földrajzhoz kell fordulnunk.”
- állítja Csizmadia Norbert geográfus, akinek legfontosabb küldetése, hogy a tér …

Kihirdették az első METUSCOPE magyar online filmszemle szakmai díjazottjait
A rövidfilmkategóriát a nemzetközi sikereket is elérő Agapé nyerte, az animációs …

Narancshéjból készült ruhát nézhetünk meg a Budapestre érkező GROW kiállításon
Március 13-25. között Magyarországra látogat az amszterdami Fashion for Good Mus …

A gazdasági integráció geopolitikája a 21. században: megatrendek és megarégiók új kurzus a Budapesti Metropolitan Egyetem képzésein
A Budapesti Metropolitan Egyetemen új szabadon választható gyakorlati kurzus vár …

Balatoni András, a Magyar Nemzeti Bank Közgazdasági előrejelzés és elemzés igazgatóság vezetőjének előadása a METU-n
A Budapesti Metropolitan Egyetemen tartott előadást Balatoni András, a Magyar Ne …
