Velencei Biennálé - METU Divat és Textil Tanszék élménybeszámoló
A METU Divat és Textil Tanszékének kirándulása a Velencei Biennáléra
2022 tavaszán a METU Divat és Textil Tanszékének hallgatói és oktatói egy tanulmányi kirándulás keretein belül a Velencei Biennáléra látogattak el.
A képeket a METU Divat és Textil Tanszék hallgatói és oktatói készítették.
Az idei átfogó szakmai tanulmányút megvalósítására az NKA pályázati támogatása adott lehetőséget, amelyből az utazás, a szállás és a belépők is biztosításra kerültek. A kiránduláson a tanszék tizenegy művész hallgatója - minden képzési ág és szak BA és MA képzéseiről -, illetve öt oktatója - Dr. Aranyosi Zsuzsanna tanszékvezető; Remete Krisztina habilitált egyetemi docens, Divat- és textiltervező MA szakvezető; Zámori Zsófia óraadó oktató; Horváth Evelin óraadó oktató; Márföldi Dóra főállású oktató - vettek részt.
A szakmai tanulmányút programja
A kétévente megtartott képzőművészeti seregszemlére a pandémia miatt most kis csúszással került sor, azonban számtalan tanulsággal szolgált.
A szakmai program tudatosan a kortárs, a modern és a klasszikus művészet egyidejű tanulmányozásához lett kialakítva. A program nagyrészt a Velencei Biennálé két fő helyszínének egész napos látogatásából állt, amelyeken a résztvevők a naprakész kortárs művészeti diskurzusba nyerhettek bepillantást, kiegészítő programként pedig a „klasszikus” modern művészet fellegvárát, a Guggenheim Múzeumot is meglátogatták. A program harmadik fő eleme a klasszikus művészeti példák tanulmányozása volt az Akadémia kiállítótermeiben, amelyen egy plusz meglepetés is fogadta az látogatókat: egy ideiglenes nagyszabású kiállítás Anish Kapoor műveiből.
Emellett a város hangulata, esztétikája élménydús benyomást keltett, és a közösen töltött idő közösséggé kovácsolta a résztvevőket.
A képeket a METU Divat és Textil Tanszék hallgatói és oktatói készítették.
A METU művész hallgatóinak élményei a Velencei Biennáléról
“Divat szakos diákként nagyon jó volt a legnagyobb divat márkák üzleteivel találkozni testközelből és megfigyelni, hogy a kirakatok sok esetben művészeti alkotások, installációk. A Biennálén elképesztően sok impulzus ért, rengeteget tanultam és inspirálódtam belőle, megismerkedhettem az igazi világszintű kortárs képzőművészettel.” - Vranek Hedvig, divat szakos hallgató
“A biennálé számomra nagy élmény volt. Nagyon inspiráló volt az egész - látni, hogyan gondolkoznak, dolgoznak a különböző országok művészei. Rengeteg új dolgot tapasztaltam. Rájöttem, mennyit számít az, hogy hogyan installáljuk a munkáinkat, hogy mennyit jelent, mekkora méretben készül el egy mű, és hogy milyen sokféleképpen kifejezhetjük magunkat a műveinken keresztül.“ - Rácz Zsófi, textil szakos hallgató
“Számomra lenyűgöző volt az a sokszínűség, amelyet a Biennálén tapasztaltam. Tanulságos és inspiratív volt látni a különféle gondolkodási és kifejezési módokat.” - Pécz Tekla, divat szakos hallgató
A képeket a METU Divat és Textil Tanszék hallgatói és oktatói készítették.
Remete Kriszta DLA habil egyetemi docens, a Divat- és textiltervező MA szakvezetőjének beszámolójából
“A kétévenkénti seregszemle kiváló lehetőség arra, hogy a világ jelentősebb művészeti irányzatait, stílusait, trendi gondolatait az ember egy helyen, egyidőben végig nézze, egymással összehasonlítsa.
Különösen fontos ez egy oktatási intézmény tanárainak, hallgatóinak. Fontos az oktatóknak, mivel így a személyes tapasztalaton keresztül azonnal érzékelhetők a jelenlegi művészeti kérdések, aktualitások a világ számos pontjáról. (...) Fontos a hallgatók számára is, akik jelen lehettek, hisz a seregszemle számtalan kiállító művésze a korunkra jellemző interdiszciplináris témák feldolgozásával segíti a hallgatók világszemléletét megértetni, fejleszteni. (…)
Oktatóként feladatomnak érzem, hogy a hallgatókat ösztönözzük arra, hogy ne csak a jelen design problémáit kutassák, hanem a jövő lehetséges megoldásaira is keressenek lehetséges válaszokat. Ez a pavilon mutatott számomra erre nagyon szép allegóriát, mely egyszerre adott design választ egy kiállítási felvetésre, közben meg gondolkodásra késztett a felvetett témával.”
A képeket a METU Divat és Textil Tanszék hallgatói és oktatói készítették.
Ismerd meg a METU művészeti képzéseit!
2024. 11. 08.Hírek
Felhívás a Makovecz Hallgatói Ösztöndíjprogramban történő részvételre
Szeretnél a következő szemeszterben cserediákként tanu …
Dívali az SGT egyetemen
2024 október 25-én pénteken munkaebédre látta …
LÁTOGATÁS A BIRLA MANAGEMENT TECHNOLÓGIAI INTÉZETBEN
Az indiai Nemzeti Fővárosi Régióban található …
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …