Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Ludwig Múzeum x METU – LUMI tér megnyitó | Budapesti Metropolitan Egyetem

Ludwig Múzeum x METU – LUMI tér megnyitó

2022. április 30-án megnyílt a LUMI tér, a Ludwig Múzeum családbarát közösségi tere, amely a Budapesti Metropolitan Egyetem oktatóival és hallgatóival kooperációban valósult meg. 


A METU és a Ludwig Múzeum kooperációjával megvalósított LUMI tér.

Fotó: Szabó Zsófia 


LUMI tér tervezése és kivitelezése a Budapesti Metropolitan Egyetem és a Ludwig Múzeum tavaly aláírt együttműködésének egyik közös projektje volt, melynek célja egy gyerekfoglalkoztató és pihenő sarok kialakítása volt a múzeum első emeleti kiállítóterének végében.  

 

A projektre az egyetem Művészeti és Kreatívipari Karának Formatervező művész mesterszakos hallgatói egy kurzus keretében készítettek terveket. A feladattal egy teljes csoport foglalkozott az előző félév folyamán, és a múzeum az itt született tervek alapján választotta ki a győztes alkotót, akivel ezután a kivitelezésen is közösen dolgoztak. A tér megvalósítására a ‘Családbarát múzeum’ cím elnyerésével járó 1 millió forintos jutalom adott lehetőséget, amelyet a Család- és Ifjúságügyért Felelős Államtitkárság ajánlott fel a múzeum számára. 

 

A METU és a Ludwig Múzeum kooperációjával megvalósított LUMI tér.

Fotó: Szabó Zsófia 


A LUMI tér április 30-ai megnyitóján Csizmadi Péter DLA, a Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kar dékánja és Fabényi Júlia, a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum igazgatója is köszöntőt mondott, majd az érdeklődők a projektben résztvevők beszélgetésén, illetve a Kiterjesztett Jelen című kiállítás interaktív tárlatvezetésén is részt vehettek. 


A METU és a Ludwig Múzeum kooperációjával megvalósított LUMI tér megnyitója.

Fotó: Szabó Zsófia 


A sok kiváló terv közül Paszternák Csenge, a Formatervező művész MA szak jelenlegi hallgatójának munkája nyerte el leginkább a múzeum tetszését. A nyertes terv elkészítéséért Csenge 100 000 Ft jutalomban részesült, a közeljövőben pedig egy másik METU-s alkotó, André Péter pályázatának egyes elemei is megvalósulhatnak majd. 

Hatalmas meglepetésként ért a dolog, szinte el sem hittem. Ez volt az első valós tervezési feladatom, ahol volt lehetőségem elérni egy nagyobb terv megvalósítását, és az, hogy az én munkámat választották hatalmas sikerélmény volt számomra. Ekkor még nem is sejtettem, hogy mekkora feladat vár rám. - osztotta meg Csenge az eredmény kapcsán. 


A LUMI tér tervezője, Paszternák Csenge, METU Formatervező művész MA szakos hallgató.

Paszternák Csenge, METU Formatervező művész mesterszakos hallgató | Fotó: Szabó Zsófia 


A megnyitó után Csengét nyertes munkájáról kérdeztük, illetve György Árpád Hunor szakvezetővel közösen a METU Formatervező mesterképzéséről beszélgettünk. 

“Igazából a munka oroszlánrésze a kiválasztást követően kezdődött meg. Folyamatos egyeztetés mellett kellett átterveznem a korábbi munkám a Ludwig Múzeum igényeinek megfelelően. Hatalmas tapasztalat volt számomra az egész feladat, hiszen az újratervezést követően kezdődött meg az anyagbeszerzés, majd a kivitelezési munkálatok, melyek szintén kihívást jelentettek. Végül a megvalósítási folyamat minden lépését végigasszisztáltam, rengeteget tanultam a megrendelőkkel és kivitelezőkkel való kommunikációról. Ami az egyik legnagyobb feladatnak bizonyult számomra, az a rengeteg különböző vélemény, és igény kielégítése a tervezett térrel kapcsolatban, sok kompromisszum megkötése által. “mesélte Csenge a felkészülésről. 

Csenge szerint a METU Formatervező művész mesterképzését többek között az teszi különlegessé, hogy a a hallgatók tervezéseik során valós megrendelők igényeire kereshetnek megoldásokat. 

“Hatalmas lehetőségnek tartom, hogy a féléves munkáinkat az oktatóink mellett aktívan működő cégek, intézmények felé is prezentálhatjuk, hiszen így még több visszajelzést és útmutatást kaphatunk. Nagyon hálás vagyok, hogy lehetőségem adódott egy ekkora volumenű projektben részt venni, számomra már most jó döntésnek bizonyult belevágni a mesterképzésbe.” 

György Árpád Hunor, a Formatervező művész MA szakvezetője a gyakorlatias oktatás és szakmájukban aktív oktatók hozzáadott értékét emelte ki. 

“Legfőbb ereje a képzésnek az, hogy szakmájukat aktívan űző, abban kiváló eredményeket elérő oktatói gárda módszereit megismerve tudnak a hallgatóink saját tervezői szemléletet felépíteni. 

Ebben a folyamatban az aktuális félévek feladatain keresztül, minden segítséget megkapnak a hallgatók, ahogyan ezt a LUMU kapcsán Megyeri Gábor és Pataki Dávid formatervező művészektől megkapták.” 

A METU művészeti képzéseinek másik kiemelkedő jellegzetessége, hogy a hallgatók és az oktatók közötti viszony partneri, az oktatók mentorként segítik a hallgatók munkáját. 

“Igyekszem feltárni előttük minden olyan szakmai tapasztalatot, ami az eddig elvégzett munkáim kapcsán felhalmozódott, bízva abban, hogy önálló tervezői szemléletük hasznos eszközökkel bővülhet.” - mesélte György Árpád Hunor szakvezető. - “Jóllehet egy összetett mondat nem elég egy mentorálás folyamatának leírására, mégis úgy érzem, hogy az oktatótársaim velem együtt mindent megtesznek azért, hogy ez minden kurzuson megvalósulhasson.” 

A szakvezető minden olyan alkotónak ajánlaná a Formatervező művész mesterképzést, aki szereti a tárgyak kimeríthetetlen, változatos világát és aki ebben a világban szeretne újat, egyedit alkotni. 


Tudj meg többet a Formatervező művész mesterképzéséről ide kattintva,  vagy ismerd meg a METU művészeti képzéseit! 

2022. 05. 13.

Hírek

Óriási sikerrel zártuk az októberi HR Festet!

A METU HR képzése Magyarország egyetlen HR BEST díjas egyetemi programjaként képviseltette magát az ország legnagyobb HR rendezvényén...

HRfesztcsemp

Óriási sikerrel zártuk az októberi HR Festet!

A METU HR képzése Magyarország egyetlen HR BEST díja …

Keresztféléves felvételi vs. hagyományos felvételi. Mi a különbség?

Mit nevezünk hagyományos, illetve keresztféléves felvételinek? A hazai felsőoktatási intézmények nem csak szeptemberben, de februárban is indítanak diplomát adó képzéseket...

keresztfélévkülönbseg

Keresztféléves felvételi vs. hagyományos felvételi. Mi a különbség?

Mit nevezünk hagyományos, illetve keresztféléves felv& …

Keresztféléves jelentkezés - kinek éri meg?

A továbbtanulást nem csak szeptemberben lehet megkezdeni.

kinekérimegcsemp

Keresztféléves jelentkezés - kinek éri meg?

A továbbtanulást nem csak szeptemberben lehet megkezdeni. …

A METU Ünnepélyesen Köszöntötte Nemzetközi Hallgatóit

Szeptember 26-án a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) különleges fogadtatásban részesítette közel 100 nemzetközi hallgatóját, ezzel hivatalosan is megnyitva a 2024-25-ös tanév őszi félévét...

erasmus2024csempeday

A METU Ünnepélyesen Köszöntötte Nemzetközi Hallgatóit

Szeptember 26-án a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) különl …

Művészet
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása

Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a veszprémi Dubniczay-palotában látogatható.

nananana

Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása

Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …

Művészet
Művészet
Az ökológia és a művészetek kapcsolatáról tartott konferenciát a METU

A METU Művészeti és Kreatívipari Kara 2024. szeptember 12-13-án, a Francia Intézetben rendezte meg őszi konferenciáját.

ökológiacsempe

Az ökológia és a művészetek kapcsolatáról tartott konferenciát a METU

A METU Művészeti és Kreatívipari Kara 2024. szeptember 12-13-án, a Francia Intéz …

Művészet
Művészet
Első alkalommal csatlakozott a METU a Kutatók Éjszakájához

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) 2024-ben első alkalommal vett részt a Kutatók Éjszakája országos eseménysorozatában, amely szeptember 27-28-án került megrendezésre...

elsokutatócsemp

Első alkalommal csatlakozott a METU a Kutatók Éjszakájához

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) 2024-ben első alkalommal vett rés …

Művészet
Művészet
Újrahasznosítás és környezettudatosság a textiliparban

Workshop a Kutatók Éjszakáján a METU-nA textilipar az egyik legnagyobb környezetszennyező ágazat a világon, és hatalmas kárt okoz a környezetben...

rethycsemp

Újrahasznosítás és környezettudatosság a textiliparban

Workshop a Kutatók Éjszakáján a METU-nA textilipar a …

Művészet
KommunikációTurizmusÜzletMűvészet
További hírek megtekintése...
METU hírek logó

További hírek megtekintése...