A Ludwig Múzeum és a METU idén is folytatja együttműködését
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) tervezőgrafika szakos hallgatói a 2023-as tanévben is izgalmas projekteken dolgoznak együtt a magyar és nemzetközi kortárs művészeti alkotásokat bemutató Ludwig Múzeummal.
Fotó: Ludwig Múzeum
A 2021-ben aláírt együttműködésének egyik sikeres közös projektje volt a 2022. áprilisában megnyílt LUMI tér, a múzeum családbarát közösségi tere, amely a Budapesti Metropolitan Egyetem oktatóival és hallgatóival kooperációban valósult meg.
A Metropolitan, mint inspiráló Alkotóegyetem, különösen fontosnak tartja a gyakorlati együttműködést a neves intézménnyel, amely hallgatóinak személyes és szakmai kiteljesedésének útját is segíti.
A Művészetek Palotájában található Ludwig Múzeumban több alkalommal lehetősége nyílik az egyetemistáknak, hogy múzeumpedagógusokkal, kurátorokkal személyesen találkozzanak, akik inspirálják, segítik munkájukat. A fenntartható múzeuminformációs rendszer kidolgozását követően - amelyben a kiállításokon megjelenő szövegekre, kiállítási etikettekre és eligazító rendszerre dolgoztak ki fenntartható megoldásokat a hallgatók -, jelenleg egy múzeumpedagógiai programokba kreatívan beépíthető játék tervezése a cél, amely kapcsolódik a Ludwig Múzeum gyűjteményéhez.
A hallgatók prezentációik alkalmával kapott visszajelzések alapján dolgozzák ki és makett formájában is bemutatják játékterveiket. A múzeum tervei között szerepel a játék jövőbeni felhasználása, akár közvetlenül be is építheti a látogatói programok közé.
Fotó: Ludwig Múzeum
A projektekhez kapcsolódó látogatások és prezentációk során a múzeum munkatársai és a hallgatók partnerként dolgoznak együtt, ezzel is elősegítve a fiatalok önálló gondolkodását, kreativitásának fejlesztését, amelyet a Budapesti Metropolitan Egyetem fontos küldetésének tekint.
„Egyetemünk elkötelezett a fenntartható fejlődés mellett, kiemelt szerepet fordítunk hallgatóink tudásvágyának támogatására. A múzeummal való együttműködés tovább erősíti a kreatív, alkotó energiákkal közösen létrejövő, társadalomra pozitív hatást gyakorló egyetemi munkát.” - fűzte a fentiekhez Csizmadi Péter, a Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Karának dékánja.
Ismerd meg a METU művészeti képzéseit!
2023. 01. 23.Hírek

Pro Arte Aranyérmes hallgatónk és Mestertanár Aranyérmes oktatónk az OTDK kitüntettek között
A két aranyérem óriási elismerése oktat&oacut …

Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai hallgatók körében
Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az &U …

Rangos nemzetközi elismeréseket hozott az ősz a Budapesti Metropolitan Egyetemnek
QS Stars Minősítés és Reimagine Education Shortlist Sa …

Felhívás a Makovecz Hallgatói Ösztöndíjprogramban történő részvételre
Tanulj Te is a METU egyik legfontosabb külhoni partneregyetemén, és „érd el önma …

Megjelent Dr. Mészáros Flóra könyve: Lantos monográfia
Egyetemünk oktatójának Dr. Mészáros Fl&oa …

myBRAND - A hallgató fejlődése a Budapesti Metropolitan Egyetemen HR képzésének középpontjában
Az oktatás világa folyamatosan változik, és az oktat …

METU-s díjazottak és kiállító a Magyar Formatervezési és a Design Menedzsment Díj 2023-as elismertjei között
Tavirózsából inspirálódott okosbója, f …
MIÉRT SAJOG A LELKÜNK? Előadássorozat
Egzisztencia, társas lét és terápia a késő mo …
