A Ludwig Múzeum és a METU idén is folytatja együttműködését
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) tervezőgrafika szakos hallgatói a 2023-as tanévben is izgalmas projekteken dolgoznak együtt a magyar és nemzetközi kortárs művészeti alkotásokat bemutató Ludwig Múzeummal.
Fotó: Ludwig Múzeum
A 2021-ben aláírt együttműködésének egyik sikeres közös projektje volt a 2022. áprilisában megnyílt LUMI tér, a múzeum családbarát közösségi tere, amely a Budapesti Metropolitan Egyetem oktatóival és hallgatóival kooperációban valósult meg.
A Metropolitan, mint inspiráló Alkotóegyetem, különösen fontosnak tartja a gyakorlati együttműködést a neves intézménnyel, amely hallgatóinak személyes és szakmai kiteljesedésének útját is segíti.
A Művészetek Palotájában található Ludwig Múzeumban több alkalommal lehetősége nyílik az egyetemistáknak, hogy múzeumpedagógusokkal, kurátorokkal személyesen találkozzanak, akik inspirálják, segítik munkájukat. A fenntartható múzeuminformációs rendszer kidolgozását követően - amelyben a kiállításokon megjelenő szövegekre, kiállítási etikettekre és eligazító rendszerre dolgoztak ki fenntartható megoldásokat a hallgatók -, jelenleg egy múzeumpedagógiai programokba kreatívan beépíthető játék tervezése a cél, amely kapcsolódik a Ludwig Múzeum gyűjteményéhez.
A hallgatók prezentációik alkalmával kapott visszajelzések alapján dolgozzák ki és makett formájában is bemutatják játékterveiket. A múzeum tervei között szerepel a játék jövőbeni felhasználása, akár közvetlenül be is építheti a látogatói programok közé.
Fotó: Ludwig Múzeum
A projektekhez kapcsolódó látogatások és prezentációk során a múzeum munkatársai és a hallgatók partnerként dolgoznak együtt, ezzel is elősegítve a fiatalok önálló gondolkodását, kreativitásának fejlesztését, amelyet a Budapesti Metropolitan Egyetem fontos küldetésének tekint.
„Egyetemünk elkötelezett a fenntartható fejlődés mellett, kiemelt szerepet fordítunk hallgatóink tudásvágyának támogatására. A múzeummal való együttműködés tovább erősíti a kreatív, alkotó energiákkal közösen létrejövő, társadalomra pozitív hatást gyakorló egyetemi munkát.” - fűzte a fentiekhez Csizmadi Péter, a Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Karának dékánja.
Ismerd meg a METU művészeti képzéseit!
2023. 01. 23.Hírek

A METU SZERVEZÉSÉBEN NEMZETKÖZI KONFERENCIÁRA KERÜLT SOR PRÁGÁBAN
A Budapesti Metropolitan Egyetem által létrehozott „Joint Special Course” progra …

myBRAND Centre For Excellence Kiválósági Mentorközpont tavaszi szakmai találkozója a METU-n
A Magyar Nemzeti Bank és a Budapesti Metropolitan Egyetem által &n …

METU-s alkotók a WPO csomagolástervezés világversenyén
Négy METU-s hallgató is figyelmet kapott a WPO 2022 WorldStar Student Award - Cs …

Sikeresen lezajlott a METU projekt hét
ikeresen lezajlott a 3 napos METU Projekthét, mely során a diákoknak kisebb csop …

„Ahhoz, hogy megértsük a körülöttünk zajló eseményeket, a földrajzhoz kell fordulnunk.”
- állítja Csizmadia Norbert geográfus, akinek legfontosabb küldetése, hogy a tér …

Kihirdették az első METUSCOPE magyar online filmszemle szakmai díjazottjait
A rövidfilmkategóriát a nemzetközi sikereket is elérő Agapé nyerte, az animációs …

Narancshéjból készült ruhát nézhetünk meg a Budapestre érkező GROW kiállításon
Március 13-25. között Magyarországra látogat az amszterdami Fashion for Good Mus …

A gazdasági integráció geopolitikája a 21. században: megatrendek és megarégiók új kurzus a Budapesti Metropolitan Egyetem képzésein
A Budapesti Metropolitan Egyetemen új szabadon választható gyakorlati kurzus vár …
