Lezárult a 2020-as METU INNO LAB projekt
Lezárásra került a Nemzeti Tehetség Program keretén belül 2020-ban megrendezett „INNO LAB” c. projekt, amely az Emberi Erőforrások Minisztériuma jóvoltából összesen 3 500 000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült. A projekt az Információs Társadalomért Alapítvány, a Budapesti Metropolitan Egyetem és az erdélyi Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem együttműködésében valósult meg.
A program alap célkitűzése a fiatalok Brand építésének támogatása volt: önmegvalósítás, önmenedzselés, önismeret és az önszabályozó tanulás fejlesztése. Különös hangsúlyt fektettünk a digitális attitűd, a soft skillek, a hallgatói élményút, a startup és a karrierstart területeire, valamint az kreatív és innovatív gondolkodási forma megteremtésére. Továbbá célul tűztük ki a hazai, határon kívüli és nemzetközi fiatalok és oktatók tanuló közösségének, hálózatépítésének erősítését, valamint a hazai KFI rendszerek és az innovációs környezet megismerését, gyakorlati tapasztalatszerzést.
A projektet a moduláris felépítés jellemezte, összesen 5 modulból állt. Minden modulhoz egy-egy előadás és az előadás elemeihez koherensen illeszkedő műhelymunka társult. A modulok témái a következők voltak:
- A tehetségmenedzsment és a Brand-építés összefüggései,
- Az önmenedzselő, innovációs és vezetői készségek és a Brand-építés összefüggései,
- A kompetenciafejlesztés és a Brand-építés összefüggései
- A digitális műveltség és a Brand-építés összefüggései, valamint
- A kreatív és innovatív gondolkodás fejlesztése.
A modulokat a továbbra is fennálló vírushelyzet miatt túlnyomó részt a virtuális térben tartottuk meg, így a hallgatók is online tudtak részt venni az eseményeken. Az egyes modulokba neves külföldi szakértőket is bevontunk, akik megosztották értékes gondolataikat a hallgatókkal. A program során tanulmányutat is szerveztünk, amelynek keretében októberben a BME Z10 startup inkubációs központot látogattuk meg.
A projektet végül december 14-én egy Startup Demo Day online szakmai prezentációs eseménnyel zártuk, amelynek keretében 18 tehetséges hallgató kapott lehetőséget a projekt során elkészített innovációs ötletének bemutatására. Az ötlet egy saját startup vállalkozás felépítésének tervezetét foglalta magában.
A hallgatói projektek témaválasztása egészen széles skálán mozgott; a magyar KKV-k számára fejlesztendő közös digitális piactértől kezdve, tanulásmódszertan edukációs platformon át irodai virtuális asszisztens szolgáltatásig nagyon sok rendkívül innovatív, egyedi és láthatóan széles kutatáson, elmélyült ismereteken alapuló projektterv került bemutatásra. Az ötleteket egy nemzetközileg elismert szakértői zsűri bírálta el, ill. adott fejlesztő értékelést a hallgatók számára. Az esemény keretében a szakértő zsűri tagok saját tapasztalataikat, élményeiket is megosztották a hallgatókkal, értékes elemekkel gazdagítva tovább fejlesztendő startup ötletüket. Minden hallgató 3 percet kapott ötletének bemutatására, amelyhez 3-5 perces időkeretben érkeztek hozzászólások, értékelések a szakértők részéről.
A STARTUP DEMO DAY az Információs Társadalomért Alapítvány és a Budapesti Metropolitan Egyetem közös szervezésében valósult meg.
Hírek

A METU SZERVEZÉSÉBEN NEMZETKÖZI KONFERENCIÁRA KERÜLT SOR PRÁGÁBAN
A Budapesti Metropolitan Egyetem által létrehozott „Joint Special Course” progra …

myBRAND Centre For Excellence Kiválósági Mentorközpont tavaszi szakmai találkozója a METU-n
A Magyar Nemzeti Bank és a Budapesti Metropolitan Egyetem által &n …

METU-s alkotók a WPO csomagolástervezés világversenyén
Négy METU-s hallgató is figyelmet kapott a WPO 2022 WorldStar Student Award - Cs …

Sikeresen lezajlott a METU projekt hét
ikeresen lezajlott a 3 napos METU Projekthét, mely során a diákoknak kisebb csop …

„Ahhoz, hogy megértsük a körülöttünk zajló eseményeket, a földrajzhoz kell fordulnunk.”
- állítja Csizmadia Norbert geográfus, akinek legfontosabb küldetése, hogy a tér …

Kihirdették az első METUSCOPE magyar online filmszemle szakmai díjazottjait
A rövidfilmkategóriát a nemzetközi sikereket is elérő Agapé nyerte, az animációs …

Narancshéjból készült ruhát nézhetünk meg a Budapestre érkező GROW kiállításon
Március 13-25. között Magyarországra látogat az amszterdami Fashion for Good Mus …

A gazdasági integráció geopolitikája a 21. században: megatrendek és megarégiók új kurzus a Budapesti Metropolitan Egyetem képzésein
A Budapesti Metropolitan Egyetemen új szabadon választható gyakorlati kurzus vár …
