Különdíjas lett hallgatóink TV sorozat ötlete a Hypewriteren
Az RTL Klub Magyarország és a Paprika Studios idén is meghirdette televíziós sorozatötlet pályázatát és pitchfórumát a Hypewritert amelyre fiatal, tapasztalattal rendelkező és hobbi-forgatókönyvírók ötleteit is várták.
Az immár harmadik alkalommal megvalósuló, 2018-ban indult verseny célja, hogy műfaji korlátozás nélkül felkutassa a legeredetibb új tévésorozat-ötleteket és tehetséges alkotóikat.
Az elmúlt években hatalmas érdeklődés övezte a Hypewriter ötlet versenyét, hiszen a tét nem más, minthogy a nyertes pályamű pilot epizódját a Paprika Studios jóvoltából le is forgatják, és műsorra tűzik az RTL Magyarország képernyőjén.
A korábbi évekhez hasonlóan a 2021-es verseny is angol nyelven zajlott, a szervezők elsősorban a kelet-közép-európai régióból vártak nevezőket, de a világ minden részéről lehetett jelentkezni.
A pitchfórum résztvevői a zsűri mellett közel 100, a világ számos pontjáról érkező szakmabeli – forgalmazók, gyártók, televíziós szakemberek, szakmai újságírók – előtt mutathatják be az ötletüket.
A Metropolitan Egyetem Televíziós műsorkészítő művész MA szak Forgatókönyvíró kurzusán, Bánszki Kristóf vezetésével, már harmadik éve folyik sorozatfejlesztés. Az óra keretein belül a hallgatók sorozatötleteket hoznak, ezek közül szakmai szempontú szavazással döntik el, hogy az adott félévben melyik ötleten dolgoznak tovább.
A félév végére – a közös munka eredményeképp – a hallgatók nemcsak megtapasztalják az írócsapatban való együttműködés előnyeit és nehézségeit, hanem összeszokott teamként komplett sorozatterveket is kidolgoznak, mindenre kiterjedő sorozatbibliával, évadtervvel, a pilot epizód átdolgozott dialógkönyvével, valamint a további részek outline-jaival.
Többek között a kurzus során készült a 2021-ben diplomázott Televíziós műsorkészítő művész MA osztály tagjai nevéhez fűződő, Laky Anna Dóra ötletéből született, heti egyórás tévékomédia, a groteszk hangvételű Szuperhősök minimálbéren című széria, amelyet Streit Krisztián és Szeli György hallgatókkal közösen dolgoztak ki.
Ez az alkotás pedig a Hyprwriter nyolc finalistája közé került, mely nem csupán azért hatalmas teljesítmény, mert a sorozatpályázat Kelet-Közép-Európa legnépszerűbb nemzetközi tévés pitchfóruma, de azért is, mert a megmérettetésre 2021-ben rekordszámú, több, mint 450 pályamunka érkezett 38 országból. Egykori hallgatóink egy pitch formájában mutatták be alkotásukat a szakmai zsűri számára október 5-én és végül különdíjasok lettek, amit azt jelenti, hogy a jövőben a Paprika Studios, akár az ötletükkel is dolgozhat tovább.
Hírek

myBRAND Centre For Excellence Kiválósági Mentorközpont tavaszi szakmai találkozója a METU-n
A Magyar Nemzeti Bank és a Budapesti Metropolitan Egyetem által &n …

METU-s alkotók a WPO csomagolástervezés világversenyén
Négy METU-s hallgató is figyelmet kapott a WPO 2022 WorldStar Student Award - Cs …

Sikeresen lezajlott a METU projekt hét
ikeresen lezajlott a 3 napos METU Projekthét, mely során a diákoknak kisebb csop …

„Ahhoz, hogy megértsük a körülöttünk zajló eseményeket, a földrajzhoz kell fordulnunk.”
- állítja Csizmadia Norbert geográfus, akinek legfontosabb küldetése, hogy a tér …

Kihirdették az első METUSCOPE magyar online filmszemle szakmai díjazottjait
A rövidfilmkategóriát a nemzetközi sikereket is elérő Agapé nyerte, az animációs …

Narancshéjból készült ruhát nézhetünk meg a Budapestre érkező GROW kiállításon
Március 13-25. között Magyarországra látogat az amszterdami Fashion for Good Mus …

A gazdasági integráció geopolitikája a 21. században: megatrendek és megarégiók új kurzus a Budapesti Metropolitan Egyetem képzésein
A Budapesti Metropolitan Egyetemen új szabadon választható gyakorlati kurzus vár …

Balatoni András, a Magyar Nemzeti Bank Közgazdasági előrejelzés és elemzés igazgatóság vezetőjének előadása a METU-n
A Budapesti Metropolitan Egyetemen tartott előadást Balatoni András, a Magyar Ne …
