Integrált Társművészeti Gyakorlat - Radnóti Project
Az elmúlt években izgalmas projektek valósultak meg az Integrált Társművészeti Gyakorlat keretében, amelyekben mesterszakosainkból vegyesen összeálló csapatok dolgoznak együtt minden szemeszterben. A kurzusok lényege, hogy 11 mesterszakunk hallgatói szakjuktól függetlenül jelentkezhetnek a meghirdetett projektek valamelyikére, az így összeverbuválódott teamben tehát együtt dolgoznak grafikusok, mozgóképesek, animációsok, építészek, média designerek, divat- és textiltervezők, formatervezők és design- és művészet menedzserek egyaránt. A kurzusok eredményeit, feladatmegoldásait mindig nagyon kíváncsian várjuk, nincs ez máshogy most sem, ráadásul a kimondottan gyakorlati feladatok megvalósítása ebben a félévben különösen érdekesen zajlott.
A Radnóti Project kurzusvezetője Remete Krisztina jelmeztervező, Divat- és textiltervezés mesterszakunk szakfelelőse volt.
A Radnóti Projectben a karanténhelyzethez igazodva a hallgatók azt az elképzelt helyzetet tervezték, álmodták meg, hogy egy ilyen bezárt állapotban a meglévőkön kívül milyen információkat szeretnének még megtudni egy színházról, a társulatról, a darabokról. A konkrét projektben a Radnóti Színházról, annak társulatáról, közösségéről. Az adott színház működő honlapjának és közösségi oldalainak információin túl milyen plusz tartalmak lehetnek, amelyekkel közelebb kerülhetnek a közönséghez, milyen interakciók születhetnek meg egy internetes felületen most, egy ilyen karanténhelyzetben.
A hallgatóknak a színház repertoárján, archívumán, közösségi helyein, a társulatot érintő híreken túl kutatni kellett azokat a plusz tartalmakat, amelyekkel kiegészülhetnek a már meglévők. Ezeket a szükséges információkat keresték, gyűjtötték össze, rendszerezték és kísérletet tettek ezek vizuális megfogalmazására. A félév folyamán a Radnóti színház munkatársai konzultációkkal és további ismeretanyag átadásával is segítették a projekt fejlesztését. A projektet lezáró online vizsgán a Radnóti Színház marketing vezetése és igazgatónője, Kováts Adél is jelen volt.
A projektben részt vevő hallgatók:
Kiss Eszter, Vad Bence, Antal Amanda (Tervezőgrafika mesterszak); Gulácsi Orsolya, Löw Dorottya (Divat- és textiltervezés mesterszak); Spitzer Fiorella, Parti Zsófia (Animáció mesterszak); Lencsés Noémi , Farkas Júlia (Építőművész mesterszak); Hammer Dorina (Formatervező művész mesterszak)
Hírek
Óriási sikerrel zártuk az októberi HR Festet!
A METU HR képzése Magyarország egyetlen HR BEST díja …
Keresztféléves felvételi vs. hagyományos felvételi. Mi a különbség?
Mit nevezünk hagyományos, illetve keresztféléves felv& …
Keresztféléves jelentkezés - kinek éri meg?
A továbbtanulást nem csak szeptemberben lehet megkezdeni. …
A METU Ünnepélyesen Köszöntötte Nemzetközi Hallgatóit
Szeptember 26-án a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) különl …
Minden, amit a keresztféléves felvételiről, képzésekről tudni kell
Hogyan zajlik a keresztféléves jelentkezés? …
Új szempontból vizsgálja az építőipart a KSH
Folytatódik a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és a Budape …
A METU kiadásában megjelent Új Munkaügyi Szemle idei 3. száma a HR szakma jövőbeli kihívásaira való felkészülést helyezi fókuszba
„A hazai munkaerőpiac turbulens változáson megy keresztü …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …