Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility IHEPI 2010 | Budapesti Metropolitan Egyetem

IHEPI 2010

IHEPI 2010 - Felsőoktatási, partnerségi és innovációs nemzetközi konferencia Budapesten

2010-ben második alkalommal rendezte meg az IHEPI konferenciát a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola. A szeptember 6. és 8. között megtartott nemzetközi rendezvényen nagy hangsúlyt kapott a munkaerőpiac és a felsőoktatás fejlődési lehetőségei. A három napos konferencia és workshop nyitónapját a tavalyihoz hasonlóan impozáns környezetben, a Parlamentben tartották. A több mint 150 résztvevő öt kontinensről érkezett, az Európai Uniós szakemberek mellett például Ausztráliából, Nigériából, Örményországból, Kanadából és az Egyesült Államokból is részt vettek kutatók és oktatók az üléseken.

„Az innováció nemcsak technikai újítást jelent, egyfajta hozzáállás, törekvés az új látásmódra. Idén kiemelt téma, hogy a felsőoktatási intézményeknek maguknak kell tudás és innovációs központokká válniuk, hogy katalizátorként segítsék a felzárkózási folyamatokat. Ehhez fontos az is, hogy a felsőoktatásba, hogyan szűrődik át az innováció, azaz az intézmények milyen újító módszerekkel tudják átadni a tudást a hallgatóknak. A BKF folyamatosan keresi a képzési és együttműködési formákat a nemzetközi intézményekkel, hogy minél több újdonságot tudjon nyújtani a képzésein. Az IHEPI2009 egyik eredménye, hogy a BKF-en több mint 50 százalékkal növekedett a külföldi kapcsolatok száma, nem csak a hallgatócsere program keretében.  Jelenleg is világszerte több partneregyetemmel áll kidolgozás alatt közös képzési program nemzetközi hallgatók számára.” Mondta Dr. Vass László a BKF rektora nyitóbeszédében.

A konferencia másik kiemelt témája a munkaerőpiac és a felsőoktatási fejlődés lehetőségei voltak. Józef Dziechciarz, a Wroclawi Gazdasági Egyetem dékánja vitaindító előadásában arról is beszélt, hogy a felsőoktatási intézményeknek új szerepeket kell magukra vállalniuk. Oktatási és kutatási tevékenységük mellett társadalmi szerepet is be kell tölteniük. Ehhez nélkülözhetetlen a munkaerőpiaccal kialakított szoros kapcsolat, a folyamatos visszajelzések és együttműködések hálózata. A BKF évek óta dolgozik azon, hogy a társadalmi szükségleteknek megfelelő képzésben részesítse hallgatóit. Ennek megfelelően kiemelkedő a kapcsolata a munkaerőpiaccal, tavaly például a Gazdálkodási és menedzsment szakon végzettek 94,7 százaléka tudott egy éven belül elhelyezkedni szakmájában, ami figyelemreméltó a jelenlegi gazdasági és munkaerő-piaci viszonyokat figyelembe véve.