Fiatal vállalkozókat ünnepeltünk a Business Opening Meetingen
Fiatal vállalkozókat ünnepeltünk a Business Opening Meetingen – Márciusban jön a következő BusinessBar mentorprogram
Február 11-én első ízben tartottuk meg a Business Bar mentorprogram Business Opening Meetinget, ahol fiatal leendő és kezdő vállalkozókat díjazott a szakértő zsűri. A díjátadó a BusinessBar program keretein belül zajlott, amely egyedülálló kezdeményezés Magyarországon. A mentorok a jövő vállalkozóinak ötletei közül választanak ki pályázatokat, és felkarolják, mentorálják a hallgatókat az álmaik megvalósításában.
A BusinessBar program nemcsak azért különleges, mert fiatal, 18 és 28 év közötti diákok üzleti ötleteinek felkarolásával foglalkozik, hanem azért is, mert neves mentor- és szakértő csapat áll mögötte. A mentorok sikeres vállalkozók, akik a gyakorlatban szerzett tudásukat, tapasztalataikat osztják meg a programban résztvevőkkel.
Bár 2020 egy egészen kivételes év volt, fiatal vállalkozói ötletekből szerencsére nem volt hiány. Nagyon sok pályázat érkezett, melyből a programban részt vevők a 2020-as BusinessBar program zárásaként elkészítették a vállalkozásuk üzleti tervét. Ezekből az
Újrahasznosított táska és ékszer kollekció, a kézműves kávézó, és a kutyamentő app
mint a 3 legjobb, a Business Opening Meetingen bemutatásra is került.
1.helyezett: Varnyú Dorina Rita, aki a Varnew nevű vállalkozás ötletével nyerte el a program fődíját. Dorina innovatív ötlete azért is nyerte el a fődíjat, mert nemcsak az ötlet volt előremutató, de pontos, precíz, kidolgozott üzleti terv is társult mellé, amely magában foglalta a vállalkozás összes területét.
2. helyezett: Gál Veronika, aki a Roni kézműves kávézó üzleti tervével érkezett a programba. Roni kávézójának különlegességét a kávézáshoz kapcsolt programok adják. A prezentáció átgondolt üzleti tervet tartalmazott, érintve az összes fontos területet: pénzügyi terv, marketing- és értékesítési stratégia.
3. helyezett: Tumpek Márk Péter, akinek az Adopt a Love vállalkozás ötlete egy fontos probléma megoldására, az elhagyott kutyák megmentésére fókuszált. Ezt egy innovatív applikációval támogatja, amely összeköti a menhelyeket és a befogadókat.
A három díjazott mellett a további 9 pályázó is megkapta a BusinessBar mentorprogram EMLÉKLAP-ot, ezzel bizonyítva, hogy mindannyian megismerték a sikeres vállalkozásindítás alapjait.
Jó tanácsokban nem volt hiány
A programon külsős, meghívott szakértők javaslatokkal látták el a díjazottokat, és Prof. dr. Bachmann Bálit rektor úr is elismerő szavakkal szólt a programról. Imre Antonia (Invendor Innovation Academy) a dicséret szavai mellett többek között azt javasolta a jövő vállalkozóinak, hogy mindig egy pesszimistább számolással tervezzék meg vállalkozásaikat, hogy az indulásnál biztosan ne legyenek fennakadások. Heller Péter (JÉG) tanácsa az volt, hogy érdemes nagyobb fókuszt tenni az induló vállalkozások megkülönböztetésére, ezért szükséges, hogy az indulás előtt alapos piaci felmérést készítsenek a leendő vállalkozók. Papp Norbert (VOIZ) kiemelte a pályázatok kidolgozottságát, a környezettudatos és innovatív ötleteket. Elismerésül 24 hónapos térítésmentes hozzáférést biztosított a VOIZ Hangoskönyvtár szolgálatáshoz a programban azon hallgatók számára, akik a záró prezentációjukat elkészítették.
Heller Péter (Jövőt Építők Generációja) rövid betekintést adott a JÉG programjába, akiknek missziója a tehetséges már vállalkozó, fejlődni vágyó fiatalok felkarolása, olyan környezetet biztosítva számukra, amelyben a legjobbat tudják kihozni magukból és ötletükből.
Márciusban indul a következő mentorprogram
A METU-val közös kezdeményezés nem áll meg itt. A BusinessBar következő programja 2021. március 11-én indul. Várják a fiatalok jelentkezését, akiknek nincs más dolguk, mint hogy hozzák az ötleteiket, a fékezhetetlen lelkesedésüket, hogy aztán megvalósíthassák álmaikat, és a mentorok segítségével elsajátítsák azt a képességet, ami ahhoz kell, hogy sikeres vállalkozóvá váljanak.
„Ha meg tudod álmodni, meg is tudod csinálni.”
2021. 02. 26.
Hírek
Óriási sikerrel zártuk az októberi HR Festet!
A METU HR képzése Magyarország egyetlen HR BEST díja …
Keresztféléves felvételi vs. hagyományos felvételi. Mi a különbség?
Mit nevezünk hagyományos, illetve keresztféléves felv& …
Keresztféléves jelentkezés - kinek éri meg?
A továbbtanulást nem csak szeptemberben lehet megkezdeni. …
A METU Ünnepélyesen Köszöntötte Nemzetközi Hallgatóit
Szeptember 26-án a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) különl …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …
Az ökológia és a művészetek kapcsolatáról tartott konferenciát a METU
A METU Művészeti és Kreatívipari Kara 2024. szeptember 12-13-án, a Francia Intéz …
Első alkalommal csatlakozott a METU a Kutatók Éjszakájához
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) 2024-ben első alkalommal vett rés …
Újrahasznosítás és környezettudatosság a textiliparban
Workshop a Kutatók Éjszakáján a METU-nA textilipar a …