Új szakaszába lépett a „Design a jövőért” projekt
Új szakaszába lépett a „Design a jövőért” projekt
Tizennégy hallgatói terv bemutatásával folytatódott a Műegyetem és a Budapesti Metropolitan Egyetem közös kezdeményezése.
Fotó: MNB
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) támogatásával megvalósuló projekt keretében a két egyetem hallgatói a klímavédelem jegyében közösen terveztek (Design a jövőért! | Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (bme.hu)) olyan tárgyakat, amelyekkel kiválthatók lehetnek az egyszer használatos poharak és eszközök. A közös tervezési folyamat a környezettudatos és fenntartható életmód fontosságára is felhívja a figyelmet. A mostani alkalom, melynek az MNB Krisztina körúti székháza adott otthont, immár a harmadik prezentáció volt a tavaly ősszel indult kezdeményezés keretében.
Dubéczi Zoltán, az MNB elnöki főtanácsadója köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a Magyar Nemzeti Bank elkötelezett a fenntartható fejlődés mellett, ezért több, a fenntartható jövőért indított projektben is részt vállal, ezek egyike a „Design a jövőért” (Második prezentációjához érkezett a Műegyetem és a Budapesti Metropolitan Egyetem közös projektje| Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (bme.hu)).
Tóth Ágnes, a Budapesti Metropolitan Egyetem elnök-vezérigazgatója és Czigány Tibor, a Műegyetem rektora köszöntőikben egyaránt a különböző tudományterületek, a hallgatók, az oktatók és az egyetemek együttműködésének jelentőségét emelték ki, mint a fenntarthatósággal összefüggő kihívások megoldásának kulcsát.
Fotó: MNB
A hallgatók felkészítő tanárai Varga András, a BME GPK Gép- és Terméktervezés Tanszék mestertanára, valamint György Árpád Hunor, Nádas Gergely János és Pataki Dávid Miklós, a Budapesti Metropolitan Egyetem Építészet és Design Tanszék oktatói voltak. A január 26-i prezentáción Horák Péter, a BME GPK Gép- és Terméktervezés Tanszék tanszékvezetője mutatta be a projekt szakmai hátterét és vezette a prezentációs szekciót.
Az együttműködés következő fázisában a BME anyagtechnológia és a Metropolitan marketing szakterületre specializálódott hallgatóival bővülő csapatok dolgoznak majd tovább azon, hogy közös munkájuk eredményeként a tavaszi félév végén már gyártható termékterveket mutassanak be.
Fotó: MNB
2023. 02. 02.Hírek

A METU SZERVEZÉSÉBEN NEMZETKÖZI KONFERENCIÁRA KERÜLT SOR PRÁGÁBAN
A Budapesti Metropolitan Egyetem által létrehozott „Joint Special Course” progra …

myBRAND Centre For Excellence Kiválósági Mentorközpont tavaszi szakmai találkozója a METU-n
A Magyar Nemzeti Bank és a Budapesti Metropolitan Egyetem által &n …

METU-s alkotók a WPO csomagolástervezés világversenyén
Négy METU-s hallgató is figyelmet kapott a WPO 2022 WorldStar Student Award - Cs …

Sikeresen lezajlott a METU projekt hét
ikeresen lezajlott a 3 napos METU Projekthét, mely során a diákoknak kisebb csop …

„Ahhoz, hogy megértsük a körülöttünk zajló eseményeket, a földrajzhoz kell fordulnunk.”
- állítja Csizmadia Norbert geográfus, akinek legfontosabb küldetése, hogy a tér …

Kihirdették az első METUSCOPE magyar online filmszemle szakmai díjazottjait
A rövidfilmkategóriát a nemzetközi sikereket is elérő Agapé nyerte, az animációs …

Narancshéjból készült ruhát nézhetünk meg a Budapestre érkező GROW kiállításon
Március 13-25. között Magyarországra látogat az amszterdami Fashion for Good Mus …

A gazdasági integráció geopolitikája a 21. században: megatrendek és megarégiók új kurzus a Budapesti Metropolitan Egyetem képzésein
A Budapesti Metropolitan Egyetemen új szabadon választható gyakorlati kurzus vár …
