Corset Divatpályázat
Hallgatónk nyerte a szakmai díjat
A Budapesti Tavaszi Fesztivál a Sonia Produkciós Kft. szakmai együttműködésével Corset divatpályázatot írt ki a 150 éve megkötött kiegyezés illetve dualizmus időszaka témájában.
A pályázat kiírói azokat a stylingolt, a dualizmus korának jellegzetes stílusjegyeit magán hordozó, nem streetwear / casual-fast fashion darabok felhasználásával készült öltözékeket keresték, melyek újszerű kiegészítőhasználatukkal és eredeti megoldásaikkal tökéletesek egy mai öltözéknek a kiegyezés időszaka stílusjegyeiben való újragondolásához.
A pályázat szakmai díját Sallay-Fekete Ildikó, Divat- és textiltervezés mesterszakunk divat specializációjának hallgatója kapta, amely 150.000 Ft, valamint egy nagyszabású fashion show részvételi lehetőségének elnyerésével járt.
A pályaműről:
Hogyan lehet egy korhű elemekkel stylingolt fast fashion öltözék egyszerre mai, és hordozhatja magán a dualizmus korának stílusjegyeit is? Hogyan kelhetnek életre a kiegyezés időszakának jellegzetes stílusjegyei az általad stylingolt fast fashion öltözéken?
"A tervezés során igyekeztem mindkét kérdést megválaszolni. Az inspiráció gyűjtés során felelevenítettem tanulmányaimat a korról és a kor viselettörténetéről. Fontos volt számomra, hogy ne csak öltözékben gondolkodjam, hanem a dualizmus korabeli viszonyokat is szemléltessem, illetve a mai XXI. században élő nők helyzetét is valahogy belecsempésszem a tervezésbe. Sokat gondolkodtam az öltözék formavilágán, hogy mit szeretnék vele mondani, hangsúlyozni.
A dualizmus korára jellemzőek a női idomok kiemelése, eltorzítása, a nők akkori szerepe nagyban eltért a mai nő szerepétől. Olyan öltözéket szerettem volna létrehozni, mivel én ma, a XXI. században élő magyar nő vagyok, amit szívesen viselnék akár hétköznapokon is.
Az elkészült öltözék ötvözete lett a dualizmus korabeli nőiesség és a mai nő viseletének. A szín választásakor egyértelműen a fehér mellett döntöttem, a letisztult formákkal tökéletes összhangot alkot.
A ruha három fő részből áll, egy kabátka, melynek gallér megoldása finom tüllből és műbőrből készült háromszög applikációkból áll, melyhez egy háromszög alakú kendő csatlakozik, szintén műbőr háromszög mintákkal díszítve. Az öltözék ezen része hivatott a dualizmus korát idézni, ugyanis a korra jellemző volt a finom csipke használata, melyet én a tüll és műbőr párosítással szerettem volna maivá tenni. A kendő nem csupán kendő, hanem hajtogatással „alakváltó” alkalmi táskává formálható.
A kabátka alatt egy finom vonalvezetésű felső bújik meg, melyhez műbőr kantáros nadrágot készítettem, jelezve, hogy a mai nők szerepe mennyiben változott meg, vált férfiassá."
Gratulálunk Ildikónak a díjhoz!
Hírek

Pro Arte Aranyérmes hallgatónk és Mestertanár Aranyérmes oktatónk az OTDK kitüntettek között
A két aranyérem óriási elismerése oktat&oacut …

Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai hallgatók körében
Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az &U …

Rangos nemzetközi elismeréseket hozott az ősz a Budapesti Metropolitan Egyetemnek
QS Stars Minősítés és Reimagine Education Shortlist Sa …

Felhívás a Makovecz Hallgatói Ösztöndíjprogramban történő részvételre
Tanulj Te is a METU egyik legfontosabb külhoni partneregyetemén, és „érd el önma …

Megjelent Dr. Mészáros Flóra könyve: Lantos monográfia
Egyetemünk oktatójának Dr. Mészáros Fl&oa …

myBRAND - A hallgató fejlődése a Budapesti Metropolitan Egyetemen HR képzésének középpontjában
Az oktatás világa folyamatosan változik, és az oktat …

BC4LS - Fenntarthatósági Design Verseny
Update: Kihirdették a BC4LS Fenntarthatósági Design P& …

METU-s díjazottak és kiállító a Magyar Formatervezési és a Design Menedzsment Díj 2023-as elismertjei között
Tavirózsából inspirálódott okosbója, f …
