Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Best of METU diploma 2021 - Fleith Orsolya / Képalkotás BA | Budapesti Metropolitan Egyetem

Fleith Orsolya / Képalkotás BA

“A képalkotás, mint eszköz remek platformul szolgál ahhoz, hogy a szabadságról, véleményszabadságról és ezzel együtt – a saját határaim feszegetésével – önmagamról és másokról gondolkodjak.” 

 

Fleith Orsolya a METU Képalkotás alapszakán diplomázott. Az egyetem előtt nem végzett művészeti tevékenységet és tanulmányokat, a METU-n ismerkedett meg a képalkotás különböző válfajaival. 

 

Miért ezzel a területtel foglalkozol, miért ezt a szakot választottad, mi inspirál? 

A képalkotás, mint eszköz kora tinédzser korom óta remek platformul szolgál ahhoz, hogy a szabadságról, véleményszabadságról és ezzel együtt – a saját határaim feszegetésével – önmagamról és másokról gondolkodjak. 

 

Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért? 

Az egyetemi éveim alatt elkészült munkáim közül a műhelygyakorlatok során készült nyomataim, az olajfestményeim, illetve a képregény részleteim a legkedvesebbek számomra. 

 

Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad? 

A Közelítés című, jelenleg öt táblaképből álló diplomasorozatom a társadalmi diskurzus fontosságát hangsúlyozza, és az Én pozícióján túl, a Másik helyzetének megértését sürgeti. A különböző globális kihívásokkal foglalkozó festmények főként olaj és akril paletták felhasználásával készültek, azonban fontosnak tartottam, hogy az említett médiumok klasszikus módon történő alkalmazása mellett, az ecsetvonásokat kiegészítendő, különböző háztartási kellékek segítségével lenyomatokat, mintákat hozzak létre a képek hordozóiként szolgáló fatáblákon. Ezen spontán kialakuló mintázatok vizuálisan támogatják az absztrakt és figurális elemek közötti kommunikációt, amely a különbözőségek megértését célozza, tudván, hogy az elfogadás rendkívül fontos kihívása korunknak és az erőszak kényszerek helyett csakis párbeszédek útján legitim.  A sorozat fő célja tehát az elszigetelődés és társadalmi buborékokba zárkózás pozitív alternatívájaként az együtt gondolkodás elősegítése. 



Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt? 

A METU előtt nem végeztem művészeti, képalkotási tanulmányokat, így nekem sokat segítettek azok a tantárgyak, amelyek keretében tanulmányrajz készítéssel, illetve a különböző festészeti technikák alapjaival foglalkoztunk. 

 

Mit jelent számodra az alkotóegyetem jellege a METU-nak? 

Az alkotó inspiráció egyéni jellegének elfogadását és megélésének elősegítését, mentorálását jelenti számomra. 

 

Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania? 

A saját szakomra vonatkozóan, pozitívumként éltem meg, hogy a képalkotás különböző válfajaival ismerkedhettem meg a hároméves képzés során. 

 

Milyen terveid vannak a jövőre? 

Jelenleg a Közelítés című sorozatom befejezésén dolgozom, melynek kapcsán több kiállítási lehetőséget is kaptam a jövő évre vonatkozóan. 

 

Tedd meg karriered következő lépését a METU alapképzésén - ismerd meg Képalkotás BA képzésünket!