“Az iskoláink a részünk maradnak” – Pelczer Dóra története #metuALUMNIstories
Frissen indult sorozatunk, a #metuALUMNIstories a METU örökdiákjairól szól, akik értékes gondolataikat, emlékeiket osztják meg az egyetemmel és szakmai történetükkel kapcsolatban. Mi a legnagyobb tanulság, amire a METU megtanította őket? Hogyan definiálnák a sikert? Milyen kihívásokkal szembesülnek a gyorsan változó 21. században, és hogyan próbálják ezeket leküzdeni? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre ad választ a #metuALUMNIstories. Fogadjátok szeretettel Pelczer Dóra történetét!
Miért választottad a METU-t? Van bármilyen maradandó egyetemi emléked vagy történeted?
Amikor a METU-t választottam, már volt két végzettségem, mindkettő a művészet területéről. Ekkor már tudtam, hogy a művészeti karrierhez nem vagyok elég belevaló, de biztos voltam benne, hogy teljesen nem akarom elhagyni a szakmát, mert gyerekkorom óta nem nagyon érdekelt más, mint a művészet és a művészetelmélet. Emellett egy butik designer divatmárkánál kaptam munkát, mint menedzser. Pici cég volt, a tervezők meg én csináltunk mindent. Abban nem voltam biztos, hogy a divat területén maradok, de tudtam, hogy a digitális marketing elengedhetetlen a galériáknál, divatcégeknél is. Magát a METU-t azért választottam, mert tetszett, hogy őszintén beismeri, nem lehet egy kétéves képzés alatt mindent megtanítani, és azért inkább a szemléletet adta át, amiért nagyon hálás vagyok. A digitális marketing eszközei folyamatosan változnak, de a szemlélet nagyon jól alkalmazható, nemcsak marketingben, hanem az üzleti élet többi szegmensében is.
Hol helyezkedtél el, mi volt a feladatköröd?
METU alatt kezdtem el az ARTCONSCIOUS online műkereskedelmi startupnál dolgozni, mint marketinges és képzőművészeti menedzser. Itt rengeteget tanultam a startup ökoszisztémáról, de sajnos a startup nem tudott elég gyorsan olyan profitot termelni, amit a befektetők elvártak volna. Ez a tapasztalat segített meghozni a döntést, hogy saját vállalkozást alapítsak.
Mi okozza számodra a legnagyobb kihívást a gyorsan változó 21. században, és hogyan próbálod leküzdeni?
Szerencsére jól adaptálódó, reziliens típus vagyok. Sok változáson mentem keresztül, sok helyen laktam, így inkább izgalomba hoz és motivál a változás, az új dolgok felfedezése. Természetesen ennek vannak nehézségei, például a most nagyon trendi imposztor-szindróma, ami abból fakad, hogy nem hagyományos, lineáris karriert építettem fel magamnak. Ez sokszor elbizonytalanít, ezért nem alapítanék egyedül céget, illetve ezért se lettem fotós.
Mi a legnagyobb tanulság, amire a METU megtanított?
A METU számomra nagyon sok dolgot tanított. A legfontosabb a célközönség ismerete, ami a legtöbb embernek lehet egyértelmű, de a művészeti és akadémikus képzés ennél sokkal egocentrikusabb, sokszor nem tanít meg arra, hogy figyelembe kell venni, kinek készíted az alkotást, mert önmagadat osztod meg mindenkivel. Nem fordítva.
Melyik a legjobb könyv, amit valaha olvastál, és miért?
Kundera – A lét elviselhetetlen könnyűsége. Nagyon régen olvastam, de a mai napig a kedvencem. Nem tudtam letenni, és utána olyan érzést keltett bennem, mint aki oszloppá dermedt. Mint amikor egy iszonyatosan jó film után kell jó pár perc, hogy elhagyjam a széket és magamhoz térjek.
Számodra mi a siker definíciója?
Általánosságban a pozitív eredmény egy kemény, kitartó munka után. Számomra ez most azt jelenti, hogy az ARTEMIS eléri a célját és segít a nők menstruációs fájdalmának leküzdésében, a menstruáció körüli stigma megszüntetésében. Mindezt elegendő bevétellel, hogy a menstruációs szegénység magyarországi helyzetét javító szervezeteket tudja támogatni.
Mit üzennél az alumni társaidnak?
Remélem jól vannak, sikeresek és kalandos, izgalmas életet élnek :) Írjatok rám!
Mit jelent neked a “METU-s egykor, METU-s örökké” szlogen?
Alma mater. Az iskoláink mindig a részünk maradnak.
Egy elgondolkodtató kérdéssel is készültünk: mi lenne az önéletrajzod címe, és miért?
Forró húsleves. Sokáig kell főzni, de utána nagyon jól esik.
2022. 02. 04.Hírek
Óriási sikerrel zártuk az októberi HR Festet!
A METU HR képzése Magyarország egyetlen HR BEST díja …
Keresztféléves felvételi vs. hagyományos felvételi. Mi a különbség?
Mit nevezünk hagyományos, illetve keresztféléves felv& …
Keresztféléves jelentkezés - kinek éri meg?
A továbbtanulást nem csak szeptemberben lehet megkezdeni. …
A METU Ünnepélyesen Köszöntötte Nemzetközi Hallgatóit
Szeptember 26-án a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) különl …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …
Az ökológia és a művészetek kapcsolatáról tartott konferenciát a METU
A METU Művészeti és Kreatívipari Kara 2024. szeptember 12-13-án, a Francia Intéz …
Első alkalommal csatlakozott a METU a Kutatók Éjszakájához
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) 2024-ben első alkalommal vett rés …
Újrahasznosítás és környezettudatosság a textiliparban
Workshop a Kutatók Éjszakáján a METU-nA textilipar a …