Antwerpenben jártunk - nagykövetünk, Ildzsa Zsolt személyes beszámolója
"A Budapesti Metropolitan Egyetemnek hála, ismét egy kiváló kalandban és tréningen vehettem részt. Még tavaly év vége felé a HR Spotban olvastam egy kiírást Király Zsolt szakvezetőnktől, hogy lesz egy tréning Antwerpenben. Mivel már többször megfordultam ott, így nem volt kérdés, hogy azonnal jelentkezem. Decemberben megkaptam a választ, hogy benne vagyok az utazó csapatban.
Az utazás előtt még találkoztunk volna kétszer, ahol kisebb feladatokat oldottunk meg hogy felkészüljünk a projektre. Én sajnos levelezős hallgatóként egyik alkalmon sem tudtam részt venni, a munkámból kifolyólag, így ekkor még nem találkoztam Bódis Gáborral és Dr. Vass Vilmossal, akik az egyetem 20 fős diák delegációjának vezetői és magyar részről a Foresight Project szakmai irányítói is voltak.
A Forsesight program egy Erasmus+ program, ahol diákok nemzetközi csapatban dolgozva keresik a megoldásokat és a válaszokat olyan kérdésekre és problémákra, amelyek 30 év múlva aktuálisak lehetnek. Az érintett témák az egészség, gazdasági növekedés, egyenlőtlenség és fenntartható városok témakörökre épültek. A résztvevő egyetemek az Isztambuli Ticaret Egyetem, a Holland Fontys Egyetem, az Antrwerpeni Egyetem, a baszk Pais Vasco Egyetem és természetesen a Budapesti Metropolitan Egyetem diákjai közül kerültek ki.
A tréning 5 napos volt és 5 fős nemzetközi csapatokban dolgoztunk, jellemzően a délelőttök során módszertani segítséget kaptunk egy-egy nagy előadás formájában, délután pedig a csapatmunka zajlott. A koncepció az volt, hogy foglaljuk össze az érintett témakörünket arról, hogy mi lesz 30 év múlva, illetve abból mi az, ami a leginkább fontos; majd ezt a témát helyezzük olyan megvilágításba, hogy mit kell tennünk az elkövetkező 5 évben, hogy előrébb jussunk az adott probléma, kérdés megoldásában. A tréning végén minden csapat bemutatta egy nagy közös prezentációban saját megoldásait.
A hét során igen sokat lehetett tanulni, mind nyelvi kompetenciák fejlődése terén, mind módszertani-kutatási gyakorlat tekintetében. A csapatmunka kiváló lehetőség volt arra, hogy kilépjünk komfortzónánkból, szabadjára engedjük a gondolatainkat, együtt dolgozzunk, valamint hogy szolidárisak és toleránsak legyünk a különböző kultúrákból érkező csapattagjainkkal.
Személy szerint nagyon jól éreztem magam a program során, jó ismeretségek, barátságok alakultak ki, valamint külön kiemelném Bódis Gábor és Dr. Vass Vilmos oktatóinkat, a METU 20 fős diákdelegációjának vezetőit, a Foresight program hazai szakmai képviselőit, akik a tréningek mellett mindig gondoskodtak arról is, hogy a reggelik és vacsorák jó hangulatú beszélgetésekkel teljenek, valamint átvezették a csapatunkat az oda-és visszaút nemvárt logisztikai kihívásain is."
Vegyetek részt a Foresight Időközi konferencián, melyet június 5-én (pénteken) online tartunk meg!
Az esemény ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött! Regisztráljatok még MA!
2020. 06. 03.Hírek
CheckINN Turisztikai Innovációs Verseny 2024
…
SUB SOLE kiállítás
A kultúra, ember és természet közötti kapcsolatot vizsgálja a METU Galéria legúj …
Új szakvezető a Budapesti Metropolitan Egyetem Média design területének élén
Forgács Kristóf személyében szeptembertől új médiaművész veszi át a Média design …
Gólyatábor - 2024
Az egyik legjobb gólyatáborunk volt a 2024-es! …
Új kutatás a divatról, mint modern lélektani jelenségről
A fenntartható divat és az önkifejezés kapcsolata …
A Budapesti Metropolitan Egyetem Első Nyári Programjának Sikeres Indítása
2024 augusztusában a Budapesti Metropolitan Egyetem büszkén rendezte meg első ny …
MEET US - A Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kara
„A művészet a lélek üzenete a világnak” &n …
Fiktív világ kézműves technológiákkal: a legújabb divattrendekre reflektál a METU Open Showroom válogatása
A Budapest Central Europian Fashion Week (BCEFW) hivatalos kísérőeseményeként ke …