A BELSŐÉPÍTÉSZET MESTEREI – MESTERKÉPEK - Kiss Gyula építész előadása
Nyilvános előadás sorozat a METU-n
A tíz egymást követő alkalommal, csütörtök délelőttönként megrendezett nyilvános előadás-sorozat célja az építészet és belsőépítészet viszonyának vizsgálata különböző nézőpontokon keresztül.
A sorozat meghívott előadói között olyan neves építészeket, tervezőket, szakembereket köszönthetünk, mint Reith András, Beleznay Éva, Zoboki Gábor, Csizmadi Péter, Bachmann Bálint, Molnár Bea, Fülöp Krisztina, vagy Kőnig Tamás, akik munkáik bemutatása által adnak egyfajta keresztmetszetet szakterületük legfontosabb értékeiről, kihívásairól.
A válogatás az egyes oktatási intézményekben is ténykedő tervezők, szakemberek személyes gondolatairól, munkamódszereiről és a társszakmákra gyakorolt hatásáról is ízelítőt adnak.
Ajánljuk minden olyan hallgatónak, kollégának, akinek tanulmányai, alkotói tevékenysége, munkássága kapcsolódik a téralakítás bármilyen formájához, vagy érdeklődést mutat iránta.
Időpont: 2020. március 5. csütörtök, 9:30-tól 10.50-ig
Helyszín: Budapesti Metropolitan Egyetem Rózsa utcai campus, B épület 313.
Cím: 1077 Budapest, Rózsa u. 4-6., bejárat a Hutyra u. felől
Facebook esemény
A rendezvényen való részvétel ingyenes.
3. előadás:
KISS GYULA: FÉM ÉPÜLETBŐRÖK
Vas - Réz - Alumínium -Titáncink
Fémlemezbe csomagolt épületeink, a dolog oka és dramaturgiája: a hely, idő és cselekmény hármas egységére való törekvések.
„Ha a helyzet drámai, avagy a feladat érdemes a dramatizálásra: nos, akkor használj fémet!”
Fotó: Croce & WIR / PREFA
Járomi Irén és Kiss Gyula (Kiss–Járomi Építészeti és Belsőépítészeti Iroda) alkotói munkájuk kezdete óta Magyarországi, de világ viszonylatban is teljesen újfajta kísérleti térformálási utat jártak be. Amikor már érezhető volt, hogy a tér és idő megélése szempontjából változik a világunk, és a minket körülvevő terek formálási igénye, korán felismerték, hogy a környezetünk észlelése különböző sebességű haladásban, a naprendszerünk által írt változó fényviszonyokban történik, így ennek fizikai téri leképezésén kezdtek el dolgozni. Ennek a térdinamikának folyománya, hogy ma már az épületeik nem csak energetikailag, de a "bőrükön" keresztül is együtt lélegeznek a környezetükkel.
Prof. Dr. Kiss Gyula DLA habil. YBL-díjas, ICOMOS-díjas, Építőipari Nívódíjas okleveles építészmérnök, egyetemi tanár, a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetettje. A Budapesti Műszaki Egyetemen végzett építészmérnökként, munkássága fontos mérföldköve a Playhouse in Amsterdam első díja, angliai tanulmányútja a British Council vendégeként, Sir Norman Foster, Richard Rogers, és James Stirling világhírű építészekkel való találkozása. Rendszeresen vesz rész diplomavédéseken a világ leghíresebb építész iskolájáiban, pl. Architectural Association School of Architecture. Külföldi és hazai tervpályázatok, szakmai meghívások és munkák gazdagítják életrajzát (Perpignan, Quebec, Recife –Brazília). 2005-ben rendezte 20 évre visszatekintő életmű kiállítását a MÉSZ székházában. 2009-től tanszékvezetőként vezette az Ybl Egyetemi Kar tervezési tanszékét, ő dolgozta ki az ún. ”OKTATÓ VÁROSOK” projektet és oktatási metodikát. 2011-ben habilitált építőművészet művészeti ágban, ezt követően létrehozta és bevezette a Tervező Építész MSC-t az Ybl karon, az Építész szakok (BSc, MSc) szakfelelőse, dékánhelyettes, a Magyar Rektori Konferencia Művészeti Bizottságának új tagja, a Magyar Művészeti Akadémia nem akadémikus köztestület új tagja.
1996-ban hozta létre Járomi Irénnel közös irodáját, a Kiss–Járomi Építészeti és Belsőépítészeti Irodát.
Legfontosabb díjai: „Az év háza”, a Magyar Építész Kamara különdíja (1997); Tessedik Sámuel díj a kiemelkedő oktató és kollégiumi nevelő munkáért (2000); MÉSZ Betonépítészeti díj (2002); Miniszteri kitüntetés építészeti munkásságáért (2005); Ybl-díj (2006); 2017-ben Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetésben részesült az eddigi kimagasló szakmai és oktatási tevékenységért. 2019-ben nyerte el Járomi Irénnel az Év Háza középület kategória Fődíját.
Fotó: TIPTON SHOWROOM
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
TOVÁBBI ELŐADÁSAINK:
Március 12.: Csizmadi Péter
Március 19.: Bachmann Bálint
Március 26.: Zoboki Gábor
Április 2.: Fülöp Krisztina
Április 9.: Kéry Balázs
Április 16.: Kőnig Tamás
Április 23.: Molnár Bea
KORÁBBI ELŐADÁSAINK:
DR. REITH ANDRÁS: TRANSZPARENCIÁTÓL A KÖRKÖRÖSSÉGIG – CSOMÓPONTTÓL A VÁROSIG ÉS AZON TÚL
Fotó: © Bujnovszky Tamás
BELEZNAY ÉVA: A FENNTARTHATÓSÁG EMBERI TÉNYEZŐI
UN17 Village by Lendager Group
Belsőépítészeti alapképzésünkről, azaz Környezetkultúra alapszakunkról ITT, Belsőépítész tervező művész mesterképzésünkről bővebben ITT olvashatsz!
Tájékoztatjuk, hogy a rendezvényen kép- és hangfelvételt készítünk a METU képzéseinek népszerűsítése érdekében. A felvételeket a METU honlapján, Facebook csatornáin, nyomtatott kiadványaiban tehetjük közzé 2022 év végéig.
Adatkezelés részletei
Hírek
SUB SOLE kiállítás
A kultúra, ember és természet közötti kapcsolatot vizsgálja a METU Galéria legúj …
Új szakvezető a Budapesti Metropolitan Egyetem Média design területének élén
Forgács Kristóf személyében szeptembertől új médiaművész veszi át a Média design …
Gólyatábor - 2024
Az egyik legjobb gólyatáborunk volt a 2024-es! …
Új kutatás a divatról, mint modern lélektani jelenségről
A fenntartható divat és az önkifejezés kapcsolata …
A Budapesti Metropolitan Egyetem Első Nyári Programjának Sikeres Indítása
2024 augusztusában a Budapesti Metropolitan Egyetem büszkén rendezte meg első ny …
MEET US - A Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kara
„A művészet a lélek üzenete a világnak” &n …
Fiktív világ kézműves technológiákkal: a legújabb divattrendekre reflektál a METU Open Showroom válogatása
A Budapest Central Europian Fashion Week (BCEFW) hivatalos kísérőeseményeként ke …
A METU oktatója, Csáki László filmje nyerte az Animix fesztivál fődíját
Csáki László, a METU főállású oktatójának Kék Pelikan című filmje nyerte az Anim …