A távolléti oktatás gyakorlati tapasztalatai a felsőoktatásban című webinar 3. előadása
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium szervezésében megrendezésre került webinarsorozat A távolléti oktatás gyakorlati tapasztalatai a felsőoktatásban címmel, melyhez meghívást kapott Dr. Vass Vilmos tanulásmódszertani szakértő, a Budapesti Metropolitan Egyetem docense.
2020. június 10-én Dr. Vass Vilmos rámutatott arra, hogy a távolléti oktatás megvalósítása során oktatóink és hallgatóink tanulása egyaránt fontos volt. Valamint elmondta, hogy "Az előző évtizedben a különböző stratégiákon belül előtérbe került a kreatív gondolkozás fejlesztése, a munkaerőpiaci igényeknek megfelelő használható tudás, a transzformációs egyetem, valamint a nemzetköziesedés erősítése, illetve az a program, amely leginkább alapját képezte a távoktatásnak: az úgynevezett myBRAND programunk."
Szakértőnk kitért arra, hogy abban is segítenünk kell a tanulóknak, hogy megtalálják a releváns és megbízható információkat az online technológiák segítségével. "Az információs dzsungelben segítenünk kell nekik eligazodni, megbízhatóbb információkat találni és abban kell őket támogatni, hogy hogyan tudják ezt az információt beépíteni az előzetes tudásukba és végül, de nem utolsó sorban ezt kreatívan felhasználni."
A tapasztalatokból kiemelten fontosnak tartotta említeni, hogy az egyéni tanulásban az egész életen át tartó tanulást támogassa a felsőoktatási intézmény. Emellett hangsúlyozta a kollaboratív módszerek jelentőségét, melyek a közös munkát támogatták, amelyeket a METU-n folyamatosan használunk. "Erőteljesen építünk a vitamódszerre és csoportmunkára. A hallgatók online is prezentáltak, csoportban dolgoztak."
A távolléti oktatás gyakorlati tapasztalatai között szóba kerültek azok a pluszok, amelyeket a METU oktatói valósítottak meg a rendkívüli járványhelyzetre reagálva: "Segédanyagokat készítettünk, amiket a Coospacen megosztottunk, belső képzéseket indítottunk, illetve hetente egy-egy területen online oktatói klubot szerveztünk, ahol megbeszéltük a tapasztalatokat. A visszajelzések alapján a BLENDED LEARNING eddigi folyamatait szeretnénk megerősíteni."
"Vass Vilmos tanár úr szavait nagy örömmel hallgattam, már csak azért is, mert nagyon szinkronban voltak azokkal a hallgatói visszajelzésekkel, amik a METU hallgatóitól érkeztek. Jó volt hallani, hogy azok a vezetői elképzelések, amik a távoktatással kapcsolatban kialakultak, azok a hallgatók mindennapjaiban és érzékelésében is megjelentek. (...) Jelenleg az a kialakult kép a METU-ról, hogy nagyon-nagyon jól abszolválták az elmúlt időszakot" – tette hozzá elismerő visszajelzésként Murai László - HÖOK elnök - a távolléti oktatás webinar alkalmával.
A webinarról készült videó ITT érhető el. Dr. Vass Vilmos 17:25-től hallgatható meg benne.
Hírek
CheckINN Turisztikai Innovációs Verseny 2024
…
SUB SOLE kiállítás
A kultúra, ember és természet közötti kapcsolatot vizsgálja a METU Galéria legúj …
Új szakvezető a Budapesti Metropolitan Egyetem Média design területének élén
Forgács Kristóf személyében szeptembertől új médiaművész veszi át a Média design …
Gólyatábor - 2024
Az egyik legjobb gólyatáborunk volt a 2024-es! …
Új kutatás a divatról, mint modern lélektani jelenségről
A fenntartható divat és az önkifejezés kapcsolata …
A Budapesti Metropolitan Egyetem Első Nyári Programjának Sikeres Indítása
2024 augusztusában a Budapesti Metropolitan Egyetem büszkén rendezte meg első ny …
MEET US - A Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kara
„A művészet a lélek üzenete a világnak” &n …
Fiktív világ kézműves technológiákkal: a legújabb divattrendekre reflektál a METU Open Showroom válogatása
A Budapest Central Europian Fashion Week (BCEFW) hivatalos kísérőeseményeként ke …