Minden második gyakornokunknak állást ajánlanak a cégek
Közel 300 szakmai gyakorlaton részt vett hallgatónk tapasztalataira voltunk kíváncsiak a legutóbbi kutatásunkban.
A válaszok alapján a cégek majdnem fele ajánl állást a gyakorlati idő eltöltése után – de persze ehhez teljesíteniük is kell a hallgatóknak. Erről megkérdeztük azokat a cégeket is, amelyek a gyakorlati helyet biztosították a diákoknak. Kiderült, hogy a nyelvtudás mellett elsősorban olyan készségeket várnak el a pályakezdőktől, mint az önállóság, az együttműködés, illetve a fogékonyság új képességek elsajátítására.
Tízből több mint nyolc cég interjún választ gyakornokot: volt olyan jelentkező, aki három körös személyes, kétnyelvű felvételiről számolt be, de ez nem egyedi eset. Ma már a gyakornokoktól is elvárják a nyelvtudást: a szakmai gyakorlat során már kétharmaduknak kellett idegen nyelvet használnia – de ez a kutatás szerint nem bizonyult nehézségnek, mivel szinte az összes munkaadó magas színvonalúnak vagy megfelelőnek tartja a gyakornokok nyelvtudását.
A cégek értékelik is a METU-hallgatók felkészültségét és hozzáállását: a válaszadók majdnem fele a gyakorlat lezárultával állásajánlatot is kapott az őt fogadó cégtől.
Akár kapnak állásajánlatot, akár nem, a hallgatók mindenképp profitálnak a gyakorlat során: a megkérdezettek elsősorban általános képességeikben – a munkához való hozzáállásban, önálló munkavégzésben, precizitásban, csapatmunkában, együttműködési készségben – éreztek személyes fejlődést, de hasznosnak találták a gyakorlatot az információk megszerzése és rendszerezése, és problémamegoldási képességük fejlesztése szempontjából is.
Ezek alapján a diákok közel 90 százaléka ajánlaná másoknak is a gyakorlati helyét, és a cégek 88 százaléka is hasonlóan gondolja: továbbra is szívesen fogadnak gyakornokokat a METU-ról.
Mint látjuk, a gyakornoki tapasztalat fontos lépés a karrier szempontjából, ezért is fektetünk nagy hangsúlyt arra, hogy hallgatóink értékes tudással, képességgel és a megfelelő attitűddel kezdjék karrierjüket.
Július 26-án megkezdődött a pótfelvételi időszak, amely újabb esélyt jelent a felsőfokú tanulmányok megkezdésére azoknak, akik nem jutottak be a normál felvételi eljárás során a megcélzott szakra, vagy csak most döntöttek a továbbtanulás mellett. A 2018-as pótfelvételi időszakban is várjuk a felsőoktatásban továbbtanulni vágyókat.
További információk a pótfelvételiről.
2018. 07. 26.Hírek

Új vezérigazgató a Budapesti Metropolitan Egyetem élén
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) új vezérigazgatót nevezett ki Wenczel Ri …

METU-s oktatónk alkotásait is kiállították New Yorkban
Ajkai Dávid, a METU Fotográfia szak oktatójának munkája is szerepelt a PHOTO COU …

Design for the common good
A Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari kara a házigazdája an …

Együttműködési megállapodás aláírása az ADA University-vel, Azerbajdzsán legnívósabb egyetemével
Azerbajdzsán egyik legfiatalabb, rendkívül innovatív és nemzetközileg legismerte …

Közgazdász nagyágyút igazolt a Budapesti Metropolitan Egyetem
Richard A. Werner professzor jelentős nemzetközi tudományos karriert tudhatnak m …

A Budapesti Metropolitan Egyetem együttműködési megállapodást kötött Kazahsztán vezető magánegyetemével
Együttműködési megállapodás aláírására került sor a Budapesti Metropolitan Egyet …

Tervezőgrafika mesterdiplomák az Octogon magazinban
Az OCTOGON online az elkövetkezendő időszakban sorra bemutatja a különböző egyet …

A Budapesti Metropolitan Egyetem oktatójának animációs filmjét jelöli Magyarország az Oscar-díjra
Magyarország Gauder Áron, a Budapesti Metropolitan Egyetem oktatójának a Kojot n …
