20 ÉVES A METU, SZATMÁRI SÁRA TÖRTÉNETE
A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 éves lett! Rengeteg emlékezetes esemény történt ez idő alatt, ezek közül néhányat szeretnénk felidézni veletek közösen. Egy időutazásra invitálunk benneteket jelenlegi és alumni hallgatóink, oktatóink és munkatársaink történeteivel. Tartsatok velünk! Ismerjétek meg Szatmári Sára Kereskedelem és Marketing BA szakos hallgatónk történetét.
Mi a legnagyobb tanulság, amire a METU megtanított?
Leginkább arra, hogy merjek változtatni és újra kezdeni. Sokszor kihagytam ezelőtt lehetőségeket mert csak azt láttam magam előtt, hogy miért nem sikerülhet és nem mertem lépni. A METU-n viszont mind oktatóimtól, mind a hallgatótársaimtól éreztem az ösztönzést arra, hogy minél több területen kipróbáljam magam. Szerencsére, itt erre rengeteg lehetőséget is biztosít az egyetem, különböző szervezetek és programok által.
Mi az első emléked az egyetemmel kapcsolatban?
A legjobb barátnőm 2017-ben kezdett művészeti képzésen, és ezáltal megismerkedtem egy nyitott és motivált csapattal. Ekkor még én egy másik intézmény hallgatója voltam, így egyszerre több társasággal töltöttem a szabadidőmet, de idővel úgy éreztem a METU közössége közelebb áll hozzám. Eleinte nagyon tartottam a változástól, de végül valóban megtaláltam itt a helyem.
Mesélj egy meghatározó élményedről az egyetemmel kapcsolatban! Ez lehet a legkedvesebb, legviccesebb, legizgalmasabb vagy legfontosabb.
Nagyon szerettem az egyetemi rendezvényeken részt venni, az egyik legemlékezetesebb élményem egy Halloween buli volt, amikor mindenki beöltözve járta a várost egy kocsmatúra keretein belül és úgy éreztük miénk a világ.
Később tanulmányaim során is több érdekes projektet teljesíthettem, a kedvencem amikor csoport munkában, hallgatótársaimmal közösen alkothattunk. Például egy rendezvényszervezés óra keretein belül tudtam segítséget kérni a vizuális megjelenítésekhez művészeti hallgatóktól.
Mit gondolsz, miben rejlik a METU sikere?
A METU nem próbál megváltoztatni minket, nem akar egy bizonyos képet vagy keretrendszert ránk erőltetni. A lehető legtöbbet tudjuk magunkból kihozni, ha mi is kellő energiát beleteszünk, de egy percig sem éreztem itt azt, hogy valaki másnak kellene lennem. Ennek ellenére sokszor ösztönzött arra a környezetem, hogy fejlődjek.
Hogyan látod a METU jövőjét 5-10 év múlva?
Bízom benne, hogy továbbra is ilyen nyitottan és elfogadóan kezeli a hallgatók véleményét és személyiségét az intézmény. Esetleg egyre több partneregyetemmel, a világ minden tájáról, biztosítva ezt a sokszínűséget.
2021. 10. 07.Hírek

A METU SZERVEZÉSÉBEN NEMZETKÖZI KONFERENCIÁRA KERÜLT SOR PRÁGÁBAN
A Budapesti Metropolitan Egyetem által létrehozott „Joint Special Course” progra …

myBRAND Centre For Excellence Kiválósági Mentorközpont tavaszi szakmai találkozója a METU-n
A Magyar Nemzeti Bank és a Budapesti Metropolitan Egyetem által &n …

METU-s alkotók a WPO csomagolástervezés világversenyén
Négy METU-s hallgató is figyelmet kapott a WPO 2022 WorldStar Student Award - Cs …

Sikeresen lezajlott a METU projekt hét
ikeresen lezajlott a 3 napos METU Projekthét, mely során a diákoknak kisebb csop …

„Ahhoz, hogy megértsük a körülöttünk zajló eseményeket, a földrajzhoz kell fordulnunk.”
- állítja Csizmadia Norbert geográfus, akinek legfontosabb küldetése, hogy a tér …

Kihirdették az első METUSCOPE magyar online filmszemle szakmai díjazottjait
A rövidfilmkategóriát a nemzetközi sikereket is elérő Agapé nyerte, az animációs …

Narancshéjból készült ruhát nézhetünk meg a Budapestre érkező GROW kiállításon
Március 13-25. között Magyarországra látogat az amszterdami Fashion for Good Mus …

A gazdasági integráció geopolitikája a 21. században: megatrendek és megarégiók új kurzus a Budapesti Metropolitan Egyetem képzésein
A Budapesti Metropolitan Egyetemen új szabadon választható gyakorlati kurzus vár …
