20 ÉVES A METU, ILLÉS ANNA BIANKA TÖRTÉNETE
A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 éves lett! Rengeteg emlékezetes esemény történt ez idő alatt, ezek közül néhányat szeretnénk felidézni veletek közösen. Egy időutazásra invitálunk benneteket, jelenlegi és alumni hallgatóink, oktatóink és munkatársaink történeteivel. Tartsatok velünk! Ismerjétek meg Illés Anna Bianka alumni hallgatónk történetét.
Hogyan kerültél a METU-ra? Miért választottad a METU-t?
Mindenképpen szerettem volna folytatni a tanulmányaimat mesterképzésen, és azért esett a kommunikáció és médiatudomány szakra a választásom, mert igazán sokszínű terület, így mindenki megtalálhatja azt, amiben kiteljesedhet. Emellett, az itt megszerzett tudást az élet minden területén tudjuk kamatoztatni. Továbbá, azért választottam a METU-t, mert nagyon szimpatikus volt számomra a modern és nyitott közege, ami kiemeli a többi felsőoktatási intézmény közül.
Mi az első emléked a METU-val kapcsolatban?
A legelső METU-s emlékem a mesterszakos felvételi vizsgához kötődik. Ahogy átléptem a Nagy Lajos király úti campus kapuját, rögtön barátságos közeg fogadott, mindenki kedves és segítőkész volt. Így az első pillanattól fogva pozitív volt a benyomásom az egyetemről.
Mesélj néhány meghatározó élményedről (legkedvesebb/legviccesebb/legizgalmasabb/legfontosabb) az egyetemmel kapcsolatban!
A legmeghatározóbb élményem az egyetemmel kapcsolatban a 2019/2020-as tanévben betöltött nagyköveti pozíciómhoz kötődik. Nagy örömmel képviseltem az egyetemet, és mindig szívesen gondolok vissza a közös fotózásokra, az EDUCATIO kiállításra és a nyílt napokra. Ezek az élmények mindig fontosak lesznek számomra.
Tudsz mesélni olyan egyetemi élményekről, tapasztalatokról, amelyek nagy hatással voltak a szakmai karrieredre?
A METU-hoz kötődik az eddigi legtöbb szakmai tapasztalatom, így az egyetem nagy hatással volt a karrieremre. A Marketing Hallgatói Team tagjaként különböző rendezvények szerevezésébe nyerhettem bepillantást. Emellett az egyetem content marketing gyakornoki pozícióját töltöttem be, ami által a közösségi média felületek kezelésében szereztem jártasságot. Továbbá, a Felvételi Iroda ideiglenes munkatársaként az egyetemi felvételi folyamatát ismertem meg tüzetesebben.
Milyen szóval jellemeznéd leginkább az egyetemen töltött éveidet? Fejtsd ki!
A METU-n eltöltött éveimet leginkább a kibontakozás szóval jellemezném, ugyanis úgy érzem, hogy itt találtam rá arra, amivel igazán szeretek foglalkozni, ami nem más, mint az oktatás. Lelkesedéssel tölt el, ha ehhez kapcsolódó munkát végezhetek, legyen szó egyetemi rendezvényről vagy akár felvételi ügyintézésről.
Mit üzennél most az egyetemista énednek?
Az egyetemista énemnek azt üzenném, hogy bátrabban vágjon bele új dolgokba, és rögtön használja ki a kínálkozó lehetőségeket.
Ha egy időkapszulában visszautazhatnál az egyetemi diákéveidhez, van valami, amit máshogy csinálnál, megváltoztatnál?
Ha visszarepülhetnék az időben, egyetlen dolgot változtatnék meg, mégpedig azt, hogy hamarabb legyek része a METU-s közösségnek.
Mit gondolsz, mi a METU szuperereje?
Úgy gondolom, hogy a METU szuperereje leginkább az innovációban rejlik, hiszen modern oktatási módszerekkel, különböző fejlesztő tréningekkel, karrierépítési lehetőségekkel támogatja a hallgatókat abban, hogy kiteljesedjenek, és megtalálják a hivatásukat.
Milyen szupererőt köszönhetsz az egyetemnek?
Legfőképpen a nyitottságot, hiszen az egyetemen ösztönöznek arra, hogy minél több mindent részletesen megismerjünk és megértsünk.
Mi a legnagyobb tanulság, amire a METU megtanított?
A legnagyobb tanulság, amire a METU megtanított az, hogy minden alkalommal vizsgáljuk meg a másik nézőpontot, és ássunk a dolgok mélyére.
Hogyan látod a METU jövőjét 5-10 év múlva?
Véleményem szerint, a METU, bár „fiatal” felsőoktatási intézménynek tekinthető, már most fel tudta venni a versenyt rangos egyetemekkel újszerű látásmódjának köszönhetően. Ezáltal úgy gondolom, hogy a METU sikere mindenképpen egyre feljebb és feljebb fog ívelni a jövőben.
2021. 09. 15.Hírek

myBRAND Centre For Excellence Kiválósági Mentorközpont tavaszi szakmai találkozója a METU-n
A Magyar Nemzeti Bank és a Budapesti Metropolitan Egyetem által &n …

METU-s alkotók a WPO csomagolástervezés világversenyén
Négy METU-s hallgató is figyelmet kapott a WPO 2022 WorldStar Student Award - Cs …

Sikeresen lezajlott a METU projekt hét
ikeresen lezajlott a 3 napos METU Projekthét, mely során a diákoknak kisebb csop …

„Ahhoz, hogy megértsük a körülöttünk zajló eseményeket, a földrajzhoz kell fordulnunk.”
- állítja Csizmadia Norbert geográfus, akinek legfontosabb küldetése, hogy a tér …

Kihirdették az első METUSCOPE magyar online filmszemle szakmai díjazottjait
A rövidfilmkategóriát a nemzetközi sikereket is elérő Agapé nyerte, az animációs …

Narancshéjból készült ruhát nézhetünk meg a Budapestre érkező GROW kiállításon
Március 13-25. között Magyarországra látogat az amszterdami Fashion for Good Mus …

A gazdasági integráció geopolitikája a 21. században: megatrendek és megarégiók új kurzus a Budapesti Metropolitan Egyetem képzésein
A Budapesti Metropolitan Egyetemen új szabadon választható gyakorlati kurzus vár …

Balatoni András, a Magyar Nemzeti Bank Közgazdasági előrejelzés és elemzés igazgatóság vezetőjének előadása a METU-n
A Budapesti Metropolitan Egyetemen tartott előadást Balatoni András, a Magyar Ne …
