16. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál
A 16. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, Magyarország vezető filmes rendezvénye 2019. szeptember 13-21. között zajlott több helyszínen. Több mint 110 filmet vetítettek le, köztük 4 új, magyar filmet Miskolcon láthatott először a közönség. A nagyszabású nemzetközi fesztivál 9 napja alatt 25 ezernél is több néző vett részt a 142 vetítésen.
A fiatal hazai alkotók részére kiírt versenyprogramra, a CineNewWave-re a szervezők kisjáték- és rövid animációs filmek nevezését várták. Itt 18 és 35 év közötti hazai fiataloknak kívánnak bemutatkozási és megmérettetési lehetőséget kínálni, kiemelten figyelve a művészeti felsőoktatásban tanuló diákokat.
A CineNewWave díját Füzes Dániel Szokásjog című diplomafilmje nyerte, amelyet az alkotó Mozgóképművész mesterszakunkon készített 2018-ban, és amely az idei Slow Film Festivalon különdíjat nyert.
Rövid interjúnk Dániellel
Mit jelent neked ez a díj?
Természetesen nagyon sokat jelent nekünk, nagyon köszönjük az egész stáb nevében a díjat, megtiszteltetés volt részt venni ezen a fesztiválon. Hihetetlenül jó volt a fesztivál hangulata, jó volt a közönséggel együtt látni a filmet.
Mi a következő állomás?
A film számára egy pár hazai fesztiválon kívül lassan külföld. A grúziai Tbilisiben megrendezett operatőri filmfesztiválon, a Golden Eye International Festival of TV and Movie Cameramen diákfilm szekciójában, Legjobb Operatőr díjra jelölték operatőrünket Szentiványi Gábort, a Szokásjog fényképezéséért. Reméljük más külföldi országokba is utazik a film, kíváncsiak vagyunk, hogy az ottani közönségek, hogyan reagálnak a filmre. Ami engem illet, én a Színház- és Filmművészeti Egyetem rendezői szakán folytatom a tanulmányaimat, igyekszem további tudásra szert tenni és fejlődni.
Min dolgozol most?
Jelen pillanatban van két videoklip, amit rendezni fogok, ezeknek a forgatókönyvein/koncepcióin dolgozom most. De tervben van Noll-Batek Kristóf Áronnal, a Szokásjog forgatókönyvírójával, hasonló témában nagyjátékfilmet írni. De ez még messze van.
A filmről
Benedek, fiatal huszonéves, a meccsnapokért és hűséges, azonban nem éppen filozofikus jellemükről híres szurkoló bajtársaiért él. Nincs munkája, édesanyjával, Kingával lakik Budapest egyik külvárosi kerületében, jobb napokat is megélt otthonukban. Élete céltalan, frusztrált, dühöngő, sehová nem tart jelenleg. Pedig alapjában véve nincs képességei híján a srác. Vajon meghozza életre szóló döntését, hogy maga mögött hagyja eddigi életét és környezetét, hogy valami jobbat teremtsen magának a képességei kamatoztatásával? Vagy örökké ebben a mocsárban fog ragadni?
Rendező: Füzes Dániel, Mozgóképművész MA 2018
Operatőr: Szentiványi Gábor
Vágó: Grőger Nándor
Forgatókönyvíró: Noll-Batek Kristóf Áron, Füzes Dániel
Kreatív producer: Gór Fanni, Mozgóképművész MA 2018
Gratulálunk az alkotóknak!
2019. 09. 23.Hírek
SUB SOLE kiállítás
A kultúra, ember és természet közötti kapcsolatot vizsgálja a METU Galéria legúj …
Új szakvezető a Budapesti Metropolitan Egyetem Média design területének élén
Forgács Kristóf személyében szeptembertől új médiaművész veszi át a Média design …
Gólyatábor - 2024
Az egyik legjobb gólyatáborunk volt a 2024-es! …
Új kutatás a divatról, mint modern lélektani jelenségről
A fenntartható divat és az önkifejezés kapcsolata …
A Budapesti Metropolitan Egyetem Első Nyári Programjának Sikeres Indítása
2024 augusztusában a Budapesti Metropolitan Egyetem büszkén rendezte meg első ny …
MEET US - A Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kara
„A művészet a lélek üzenete a világnak” &n …
Fiktív világ kézműves technológiákkal: a legújabb divattrendekre reflektál a METU Open Showroom válogatása
A Budapest Central Europian Fashion Week (BCEFW) hivatalos kísérőeseményeként ke …
A METU oktatója, Csáki László filmje nyerte az Animix fesztivál fődíját
Csáki László, a METU főállású oktatójának Kék Pelikan című filmje nyerte az Anim …